• Aktuality
  • Ľuboš Kupčík: Robo Polievka je rozdielový hráč ligy
A tím / Miroslav Čief / 30.11.2020

Ľuboš Kupčík: Robo Polievka je rozdielový hráč ligy

Ľuboš Kupčík: Robo Polievka je rozdielový hráč ligy
V nedeľu nás čakal veľmi náročný zápas. Po dlhej pauze sme čelili súperovi, ktorý má vo svojich radoch veľmi čiperných a nebezpečných ofenzívnych hráčov. Hlavne v domácom prostredí je silný. Naviac, súper nikdy nevie, o koľkých hráčov z Dunajskej Stredy sa posilní. FC ŠTK 1914 Šamorín bol pre nás taký menší strašiak. Pred rokom sme na jeho pôde prehrali vysoko 0:3, tentokrát sme chceli uspieť ďaleko lepšie a podarilo sa nám to. Po disciplinovanom a kolektívnom výkone sme vďaka gólu Róberta Polievku vyhrali 1:0. Pre nás je to fantastický výsledok, po ktorom sme sa opätovne dostali na čelo druholigovej súťaže so ziskom 31 bodov. Navyše máme oproti rovnako bodujúcemu Liptovskému Mikulášu zápas k dobru.

Dôležitá bola defenzíva. Šamorín má niekoľko veľmi šikovných hráčov (Čunta, Rymarenko, Veselovský), ich ubránenie bolo heslom dňa. Našťastie, naša obrana fungovala veľmi dobre a precízne. V jej strede, na stopérskom poste odohral vysoký štandard Ľuboš Kupčík, ktorý sa objavil v 3- člennej stopérskej línii po boku Jána Noska a Patrika Prikryla. 'Tak futbal nám chýbal. Hlavne zápasy, keďže trénovať sme mohli predtým len po skupinkách. Popravde som už nečakal, že sa začne hrať ešte tento kalendárny rok. Potešilo ma to. Zápas so Šamorínom sme chceli zvládnuť,' začal rozprávanie Ľuboš a pokračoval.


'Príprava na zápas proti Šamorínu bola klasická, taká, ako na každého súpera. Čiže taká, na akú sme zvyknutí. Musím povedať, že každý zápas, čo sme v Šamoríne hrali bol náročný a taký sme očakávali aj tentoraz. Tohto súpera pravidelne dopĺňajú hráči DAC- u Dunajská Streda, ktorí sú výborní a hlavne rýchli. O to väčšia úloha pred nami stála,' pokračoval. V nedeľu sa na ihrisku z FC DAC 1904 objavili v zostave stopér Matúš Malý, či ľavý obranca Jórge Mendez. Možno by tých hráčov v zostave súpera bolo viac, keby Dunajská Streda nehrala v stredu 2.12. 2020 dohrávku 12. kola Fortuna ligy proti ŠKF Sereď.


Samotný zápas bol dlho akousi šachovou partiou. Náš výkon sme zlepšili v druhom polčase, hlavne po príchodoch kapitána Róberta Polievku a Ľubomíra Willwébera, ktorý odohral úplne prvé minúty v sezóne. 'Bol to hlavne zápas po dlhšej dobe a bolo to cítiť. Takže kľúčové bolo dobre dostupovať súpera a vyhrávať osobné súboje, čo nám podľa mňa išlo dobre. Čo nám nevychádzalo, tak to boli štandardné situácie, z ktorých sme sa tentokrát nepresadili, síce sme ich mali dosť. Zlomovým okamihom stretnutia bol gól Roba Polievku. Robo v každom zápase využíva svoje prednosti, ktorými sú rýchlosť, dribling a presné zakončenie, ktoré využil aj v tomto zápase. Jeho prínosom pre mužstvo je, že rozhodol zápas. Je to rozdlielový hráč ligy,' sypal slová chvály na nášho kananiera, ktorý v nedeľu zaznamenal svoj 11. gól, ku ktorým počas jesene už pridal 8 asistencií.


Zápasy teraz nasledujú v rýchlom slede, máme pred sebou klasický 'anglický' týždeň. V stredu 2.12. 2020 sa v zápase s úvodným výkopom o 12:30 h predstavíme vo Zvolene proti KFC Komárno. Náš najbližší súper v sobotu prehral na domácej pôde s Dubnicou 0:1, čo si odniesol tréner Miroslav Karhan, ktorý pri mužstve skončil. Jeho nástupca ešte nie je známy. 'Je to nevyspytateľný súper, ktorý má skúsené a nepríjemné mužstvo. Príprava na zápas bude, samozrejme, kratšia, keďže máme anglický týždeň. Treba dobre zregenerovať a načerpať nové sily na stredu. Ja verím a som presvedčený, že to zvládneme,' hovoril s presvedčením.


S jedlom rastie chuť. Sme na čele tabuľky, máme zápas k dobru a do konca jesene nám ostáva odohrať 2 zápasy. Rozohrané to máme výborne, bola by to škoda si to pokaziť. 'Jeseň ešte nie je skončená, ale momentálne s ňou musíme byť spokojní. Vonku sme vyhrali všetky zápasy a 'doma' vo Zvolene sme zaváhali iba prehrou so Skalicou a remízou s Tatranom Liptovský Mikuláš. Veľká škoda, že sa momentálne zápasy hrajú bez divákov, úprimne poviem, že sa ťažko na to zvyká, ale veríme, že sa čoskoro sa na štadióny dostanú aj fanúšikovia. Obzvlášt tí naši nám svojim povzbudzovaním veľmi pomáhajú a stoja za nami,' vyslovil pekné slová k našim priaznivcom.


Hráči o tom hovoria neradi, ale pravdou je, že v tejto sezóne máme svoj cieľ. Idú za ním futbalisti na trávniku, idú za ním priaznivci banskobystrického futbalu. Všetci spoločne. 'Ciele sú také isté, ako minúlú sezónu - čiže najvyššie. My hráči sa musíme pripraviť na to, že sa na nás každý súper bude chcieť vytiahnuť a takže o to viac musíme byť pripravení. Súťaž je ale ešte dlhá a náročná. My sa musíme pozerať vždy na ten najbližší zápas, aby dopadol v náš prospech. Našou výhodou je, že sme už dlhšie spolu pokope a sme super kolektív. V tom je naša sila,' zakončil rozhovor Ľuboš Kupčík.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Program zápasov mládežníckych tímov od 2.5 - 7.5.2023

Čítať viac
A tím

Zápas 22.kola FL odohráme napokon v Skalici

Čítať viac
A tím

Čo odznelo na tlačovej konferencií pred jarnou časťou

Čítať viac
Dorast

Na trnavský Spartak dorast Dukly nestačil

Čítať viac
A tím

Povedali po zápase v Skalici.

Čítať viac
A tím

Vynovené Štiavničky sme pokrstili ôsmou výhrou v rade

Čítať viac