• Tesný zápas našej pätnástky s Martinom, dvanástka víťazne a je už na čele
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 29.10.2022

Tesný zápas našej pätnástky s Martinom, dvanástka víťazne a je už na čele

Zo zápasu našej U15-ky doma s Martinom

Žiaci MFK Dukla Banská Bystrica si už vo štvrtok merali sily s Martinom. Doma sa predstavili staršie kategórie U15 a U14. Tesný duel odohrala pätnástka, žiaľ o gól prehrala. Mladší žiaci hrali v Turci a rolu favorita zvládla naša U12-ka, ktorá sa tak dostala na čelo tabuľky.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 1:2 (0:2)

Góly: 60. Šinský – 5. Marček, 34. Kúdelka. Rozhodoval: Vician. ŽK: Šuhaj, Rapan (obaja Martin). ČK: 80. Bednarčík (Dukla) za hrubé nešportové správanie.

Zostava + striedania MFK Dukla: Pálka (41. Puzio) – Valach, Bednarčík, Gömori, Hajdúch – Vidhold, Ferenc, Illéš (67. Štefanovský), Fuchs – Šinský, Kubalák (41. Chromek).

U 15-ke Dukly chýbal útočník Page. Naši hráči hrali na umelej tráve štadióna Radvaň (mestský časť Kráľová) a nevyšiel im úvod, keď inkasovali po chybe už v piatej minúte. Ani po tomto zásahu sa nedostavila očakávaná aktívna hra, čoho vyústením bol aj druhý inkasovaný gól po polhodine hry Kúdelkom. Tréner Faktor urobil po polčase i napriek oklieštenej striedačke dve zmeny, jednu na brankárskom poste, druhú v útoku a nastala zmena. Naši mladíci boli aktívnejší a dočkali sa znižujúceho zásahu Šinským. A mohli aj vyrovnať, pretože hosťujúci Šuhaj držal za dres v pokutovom území hráča Dukly, lenže Vidhold nepremenil penaltu. V závere sme mali iba pološance, navyše v poslednej minúte oslabil bystrický tím stopér Bednarčík, ktorý za faul zo strany Rapana uštedril tomuto martinskému hráčovi facku.

Tesnú prehru nám zhodnotil tréner našej pätnástky Ľubomír Faktor:

„Zápas sme nezačali dobre. Hráči súpera nás vysoko napádali, čo nám robilo obrovský problém. Obrana bola pod tlakom a s pribúdajúcimi minútami kopila jednu chybu za druhou, čo hostia využili na strelenie vedúceho gólu. Aj naďalej bol Martin aktívny a do polčasu pridal zaslúžené druhý gól. Druhy polčas sme začali aktívne, snažili sme sa viac držať loptu, hrať po stranách a hlavne byť dôrazní v pokutovom území. To sa nám aj darilo a po vyrazenej lopte brankárom hostí Šinský dorazil loptu do siete. Bohužiaľ, bol to posledný svetlý moment zápasu z našej strany. Aj keď sme si ešte vypracovali nejaké pološance, tak tie obrana Martina spoľahlivo vyriešila, aj preto si zaslúžene odvážajú hostia tri body. I keď možno za druhý polčas sme si aspoň bodík zaslúžili, ale nehrá sa iba polčas, takže asi je to spravodlivé.“

Ostatné výsledky:

RSC Hamsik Academy – Liptovský Mikuláš 3:1, Žilina – Námestovo 7:0, Podbrezová – Zvolen 0:2, Pohronie – Lučenec 2:0.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U15-ka v poslednom stretnutí jesennej časti na ihrisku súpera, a to v sobotu 12. novembra o 10.00 hodineRimavskej Sobote.

Poradie:

V tabuľke patrí pätnástke deviate miesto s desiatimi bodmi, Martinčania sú na piatej priečke a majú o šesť bodov viac. Na čele je Žilina s počtom bodov 27. Rimavská Sobota je posledná bez bodu.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 0:3 (0:3)

Góly: 7. Greňo, 27. Šimko, 30. Móric. Rozhodoval: Zemko. ŽK: Šimko, Delton (obaja Martin).

Zostava a striedania MFK Dukla: Sokol – Kočvara (50' Barina), Kolárik (55' Krajčovič), Kmeť, Kubiš (35' J. Lomnický) – Gábriš, Ostrihoň (50' Genči), Gondáš – S. Lomnický (35' Debnár), P. Baláž (35' Jančiar), Patráš

Naša štrnástka si zápas prehrala do polhodiny. Inkasovala tri góly, prvý už v siedmej minúte, na ktorý nevedela nájsť odpoveď, o dvadsať minút sa dostavil aj druhý a o ďalšie tri aj tretí zásah súpera. Pričom dvom sa dalo zabrániť. Aj napriek viacerým zmenám sa už mladíkom Dukly v druhom zlepšenom polčase nepodarilo zdramatizovať duel. Nevytvárali si totiž vyložené šance, v ofenzíva chýbala patričná kvalita.

Prehru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Peter Rebek:

„Zápas sme prakticky prehrali ešte pred jeho odohratím, pretože sme naň nastúpili ako keby sa nám nič nemohlo stať. Súper bol dravejší, vyhrával osobné súboje a keď sa k tomu pridala naša veľmi slabá pohybová aktivita, či v hre s loptou, alebo bez nej, nemohlo to inak vyzerať, ako že za celý prvý polčas sme mali jednu ucelenú akciu. Pri zakladaní útoku boli obrancovia často bezradní, nakoľko ponuka hráčov na ofenzívnych postoch bola nedostatočná. A tak sme buď nakopávali alebo súperovi stačilo vytvárať na nás tlak, vyhrávať súboje, nútiť nás robiť chyby, takže v zápase dominoval. Napriek tomu sme mali gólom zabrániť, nakoľko minimálne dva boli z kategórie lacných. Ešte horšie to bolo v ofenzívnej fáze, kde nám opäť chýbal dôraz, aktivita, a až na pár rohových kopov sme sa k ničomu nedostali. Snahu niektorým hráčom uprieť nemôžeme, ale v tomto zápase sme žiaľ momentálne na viac nemali.“

PROGRAM:

Poradie:

V tabuľke patrí štrnástke Dukly piata priečka so ziskom 17 bodov. Martin je tretí a má 24 bodov. Tabuľku vedie Žilina s bilanciou 9-0-0 a 27 bodmi. Rimavská Sobota je posledná bez bodu.

Fotografia z duelu našej U14-ky s Martinom

U13:

MŠK Fomat Martin – MFK Dukla Banská Bystrica 6:0 (2:0)

Góly: za Duklu žiadne.

Zostava + striedania MFK Dukla: Dohnálek – S. Bevíz, Holík, Peciar, Šimo – Žambor, Lepieš, Šimko – Lačný, Kaštiel, Záhorec (striedali: Poljovka, Holubčík, Ďubek, Perichta, Búry, Brozman, Stupavský, L. Bevíz)

Naši mladší žiaci z U13-ky sklamali. V prvom polčase inkasovali dva góly, pričom dve dobré možnosti na skórovanie nevyužili. Po zmene strán sa prejavila ešte väčšia dominancia domácich, ktorí nám nasúkali ďalšie štyri góly a výsledkom bol stav 6:0 pre Martin.

Prehru U 13-ky Dukly zhodnotil tréner Martin Dvoran:

„Tento zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Úprimne som sklamaný. K tomuto zápasu sme pristúpili veľmi slabo a z našej strany to nemalo s futbalom nič spoločné. Od začiatku som chlapcov nespoznával a neplnili sa ani základné úlohy, ktoré sme si pred stretnutím povedali. Okrem dvoch šancí v prvom polčase sme v hre smerom dopredu tápali. Súper nás predčil vo všetkých smeroch. Je pravda, že máme za sebou dva náročné zápasy, ale jednoznačne sa dali zvládnuť oveľa lepšie a to väčšou bojovnosťou a odhodlaním. Pozitívne hodnotím stopérsku dvojicu Holík – Peciar. Tento výsledok pokladám za takú facku na spamätanie. Teraz máme štyri dni voľno tak dúfam, že si chlapci vstúpia do svedomia a načerpajú nové sily do posledného zápasu s Rimavskou Sobotou, kde určite chceme uspieť, ale všetko to záleží aj na práci v tréningovom procese.“

Lučenec – Pohronie 2:1, L. Mikuláš – RSC Hamsik Academy 0:1, Zvolen – Podbrezová 7:0, Námestovo – Žilina 0:3, R. Sobota – Ružomberok 1:2.

PROGRAM:

V 1. lige mladších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša trinástka v poslednom zápase jesene doma na štadióne v Radvani s umelou trávou (mestská časť Kráľová) v nedeľu 6. novembra o 10.00 hodine a sily si zmeria s tabuľkovým susedom MŠK Rimavská Sobota.

Poradie:

Naša trinástka je na 8. mieste s deviatimi bodmi, Martin ich má o štrnásť viac na štvrtom mieste. Tabuľku vedie RSC Hamsik Academy s 28 bodmi. Rimavská Sobota je o priečku nižšie pod nami s rovnakým počtom bodov iba o horšie skóre.

U 12:

MŠK Fomat Martin – MFK Dukla Banská Bystrica 6:11 (2:5)

Góly za Duklu: Mário Valent 3, Schmidtmayer 2, Ščasný 2, Flasik, Kaliský, Radoš, Blaško

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 2:1, 0:4, 2:1, 2:5

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Špička – R. Valent, Holík, Mikolaj, Schmidtmayer, Múka, Laššák, M. Valent, Flasik, Štubňa, Driečny, Huťka, Čunderlík, Kaliský, Ščasný, Radoš, Môc, Blaško

Naša dvanástka vyhrala aj v Martine. Nebol to však ľahký duel. Dve naše skupiny polčasy tesne prehrali. Ďalšie dve však vyhrali o štyri a tri góly, takže v sumáre sme sa mohli tešiť my z troch bodov. Chlapci z dvanástky si tak znovu poistili druhú priečku v tabuľke, keď zaknihovali siedmu výhru v rade a zaostávajú iba o skóre pred prvou Žilinou.

Víťazstvo najmladšej žiackej Dukly v Martine zhodnotil tréner našej U 12-ky Roman Radoš:

„Keďže sme vedeli, že nás čaká dobrý súper, tak sme sa na to pripravovali a chlapcov sme nabádali k tomu, že musíme podať zodpovedný 100% výkon, ak chceme uspieť a natiahnuť víťaznú šnúru. No aj napriek tomu sme sa rozbiehali pomaly. Po hernej stránke sa striedali veľmi dobré veci, ktoré sme dokázali preniesť z tréningu, s tými slabšími. Nevyhli sme sa individuálnym chybám, z čoho ťažil súper. Nakoniec sme dokázali súperovi odskočiť a vyhrať, za čo musíme chalanov pochváliť. Musíme ďalej tvrdo ´makať´ hlavne na vyrovnanosti výkonov, aby bolo tých slabších momentov čo najmenej, pretože potenciál v tomto mužstve je určite ešte veľký. Celkovo ale patrí chalanom pochvala a vďaka za výkon aj prístup.“

Dohrávky 9. kola: Žilina – R. Sobota 11:2, Martin – Ružomberok 8:8.

Výsledky 10. kola: Zvolen – Podbrezová 2:7, Námestovo – Žilina 10:8, Lučenec – Pohronie 10:11, L. Mikuláš – RSC Hamsik Academy 6:16, R. Sobota – Ružomberok 5:15.

PROGRAM:

V 1. lige mladších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša dvanástka v poslednom zápase jesene doma na štadióne v Radvani s umelou trávou (mestská časť Kráľová) v nedeľu 6. novembra o 11.30 hodine a sily si zmeria piatym celkom tabuľky MŠK Rimavská Sobota.

Poradie:

Naša dvanástka je v tabuľke na prvom mieste s 27 bodmi s bilanciou 9-0-1. Druhá je Žilina a má o tri body menej. Rimavská Sobota má na piatej priečke osemnásť bodov. Martin sme zosunuli zo šiestej pozície na ôsmu s počtom bodov 14.

Preview: Chceme vrátiť Podbrezovej prehry z jesene, potrebujeme fanúšikov