Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Lukáš Migaľa je v sobotu pripravený nastúpiť
A tím / Miroslav Čief / 07.07.2020

Lukáš Migaľa je v sobotu pripravený nastúpiť

Lukáš Migaľa je v sobotu pripravený nastúpiť
Ten stret vyzeral hrozivo. V 66. minúte zápasu proti MFK Skalica prišlo k súboju Lukáša Migaľu s protihráčom hostí, po ktorom sme sa obávali najhoršieho – obaja išli po lopte, pričom mu protihráč trafil „cez loptu“ neprimeranou silou členok a náš hráč s číslom 21 potreboval ošetrenie. Do hry sa už nevrátil a na tribúnach vo Zvolene vyvstávali otázky, či nedošlo k vážnejšiemu zraneniu, nebodaj zlomenine. Našťastie, tieto čierne obavy sa nepotvrdili a naša opora je už v úplnom poriadku.

Pár dní pokoja, no od tohto týždňa už stopercentná zaberačka. Lukáš Migaľa je už v poriadku, k inkriminovanému stretu, po ktorom neprišlo ku kartovému potrestaniu súpera, sa vyjadril nasledovne: „Pred súperovou šestnástkou som sa dostal do súboja s protihráčom a ten v šmýkačke jednou nohou trafil loptu a druhou môj členok, ktorý som už mal dvakrát zlomený aj prasknutý, takže som sa hneď zľakol, že bude nasledovať niečo podobné. V šatni sme ho hneď zaladovali a našťastie, ihneď sme vylúčili zlomeninu, konštatovali sme nakopnutie,“ hovoril. Na hracej ploche ho v 68. min nahradil Jozef Dolný.

Našťastie pre celú banskobystrickú Duklu neprišlo k vážnejšej diagnóze, Migaľov výpadok pri úplnom vyvrcholení druholigového ročníka by nás citeľne bolel. „Už je to za mnou, od začiatku tohto týždňa trénujem všetko naplno a nepociťujem žiadnu bolesť. Dúfam, že sa už na tom nič nezmení. Nálada v kabíne je dobrá, všetci sa už tešíme na sobotňajší zápas v Dubnici. Tréningy prebiehajú ako vždy, všetci sa snažíme pracovať na maximum,“ rozprával avízo z kabíny.

Tréner Stanislav Varga tak môže s Lukášom počítať v pre nás najdôležitejšom zápase sezóny – v sobotu 11. júla 2020 o 17:00 h odohráme rozhodujúci zápas nadstavby o postup do baráže. Ak v Dubnici vyhráme alebo remizujeme, baráž je naša. Pre klub by to bol neskutočný úspech. „Snažíme sa sústrediť hlavne na seba, na svoje silné stránky. Všetci v klube vieme, aký je to dôležitý zápas, ale museli sme zvládnuť predtým veľa podobných zápasov, aby sme sa dostali do tohto bodu, keď môžeme ísť do baráže.“

S Dubnicou sme už jeden tohtosezónny zápas odohrali. Pri rozlúčke so Štiavničkami sme s ňou remizovali 3:3, keď sme ešte v 80. min viedli 3:1 a súpera sme mali na zápasovej lopate. „Dubnica má mladé a behavé mužstvo, ktoré má silné štandardné situácie. Prvý zápas s nimi doma sa nám podarilo otočiť z 0:1 na 3:1 a mali sme následne ešte ďalšie šance, žiaľ, v posledných 10- tich minútach sme dvakrát inkasovali... Ešte aj napriek tomu sme mohli v závere zápasu rozhodnúť o našom víťazstve,“ zaspomínal si na zápas, v ktorom sa dvakrát v drese súpera gólovo presadil teraz už náš hráč Miladin Vujoševič.

V sobotu môžu byť pomyselným jazýčkom na váhach aj fanúšikovia na tribúnach. Naši banskobystrickí organizujú autobusový výjazd. „Fanúšikovia našej Dukly si zaslúžia poďakovanie za to, ako sa nás stále snažia povzbudzovať. Nás hráčov vedia vyburcovať k ešte lepším výkonom a verím, že si nájdu cestu aj do Dubnice v čo najväčšom počte a budú ako doteraz náš 12- ty hráč,“ zakončil Lukáš Migaľa.