• Aktuality
  • Získali sme novú posilu do útoku Davida Depetrisa
A tím / MFK Dukla (PR) / 03.08.2021

Získali sme novú posilu do útoku Davida Depetrisa

Získali sme novú posilu do útoku Davida Depetrisa
Do nášho A tímu MFK Dukla Banská Bystrica prichádza skúsený 32-ročný útočník David Depetris. Rodák z Argentíny so slovenským občianstvom podpísal s nami ročný kontrakt. Naposledy pôsobil v nižšej talianskej súťaži, kam odišiel z fortunaligového AS Trenčín.

David Alberto Depetris v sezónach 2008 až 2012 nastúpil za Trenčín v 135 zápasoch a zaznamenal 86 gólov. Darilo sa mu aj v Trnave, kde v sezóne 2015/2016 odohral 21 stretnutí a strelil 15 gólov. Následne sa vrátil do rodnej Argentíny, kde nedostával patričný priestor na ihrisku. V roku 2019 sa opäť objavil v Trnave a potom v Trenčíne, znovu sa strelecky pripomenul. Posledná anabáza v Taliansku počas tejto jari bola pre Davida cennou skúsenosťou.

„Pôsobil som v Sérii D v US Savoia. Najprv bol pri mužstve tréner, ktorý nemal v láske legionárov, keď ho nahradil druhý, už som mal viac priestoru na ihrisku a dával som tam góly. Boli sme vo finále o postup do vyššej série, remizovali sme v tomto stretnutí, ale postúpil napokon súper, pretože lepšie skončil v tabuľke. Beriem to ako novú skúsenosť. V klube boli lepšie aj horšie momenty, predsa len mentalita pri Neapole je trošku bláznivá. Bola to však dobrá skúsenosť,“

- prezradil pre náš klubový web David Depetris, ktorý sa rozhodol podpísať nový kontrakt s Duklou Banská Bystrica z viacerých dôvodov:

„Je tu seriózny majiteľ a seriózny klub, ktorý chce útočiť na postup do prvej ligy, resp. na vyššie pozície. Poznám niektorých hráčov Banskej Bystrice a viem, že kvalita v tíme je. Aj tréner je kvalitný, má veľké a dobré meno na Slovensku. Myslím si, že toto mesto si zaslúži hrať najvyššiu futbalovú súťaž, v ktorej dlhodobo pôsobilo po minulé roky. Všetci vieme, že to nie je ľahká úloha, ale je dobré mať takýto cieľ a výzvu spolu s celým klubom a mužstvom. Som rád, že som tu.“

Naša nová útočná posila absolvovala v utorok už aj prvý tréning s mužstvom. Z ihriska v Selciach odchádzal David ako posledný, dal si ešte strečing a potom ho už čakal podpis novej zmluvy v reštaurácii Angels v centre Banskej Bystrici.

„Prvé pocity sú dobré. Nejakých chalanov poznám. Vidím, že kvalita v Dukle je. Dôležité bude, aby sme všetci zostali zdraví a išli za každú cenu za svojím cieľom. Myslím si, že s pomocou trénerov, ktorí majú tiež bohaté skúsenosti, bude náš tím časom lepší a lepší,“

- netajil David Depetris, ktorý sa v minulosti predstavil aj v slovenskom reprezentačnom drese. Dnes sa však už jeho osobné ambície sústreďujú iba na pôsobenie v našej Dukle, čo aj jasne deklaroval:

„Chcem predovšetkým pomôcť tímu mojimi skúsenosťami a samozrejme dávať góly, alebo prihrať na góly, či pomôcť spoluhráčom, aby strelili góly. Hlavné je, aby sme vyhrávali zápasy, boli úspešní, aby ľudia boli spokojní a my tiež. Dôležité je, aby som bol zdravý a všetci sme dosiahli spoločný náš cieľ.“Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Dukla si po remízovom súboji so Žilinou udržala štvrtú priečku

Čítať viac
A tím

U lídra v Trenčíne sme prišli o sériu bez prehry

Čítať viac
A tím

Polievka pred Podbrezovou: Máme za sebou hektický týždeň, ale máme kvalitu na bodový zisk

Čítať viac
Dorast

Odštartovali dorastenecké súťaže

Čítať viac
Dorast

Ligoví dorastenci začínajú bodovať, ale....

Čítať viac
A tím

S Liptovským Mikulášom nehráme, najbližšie v Seredi

Čítať viac