Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Marek Frimmel: Na úvodné kolo sme pripravení!
A tím / Miroslav Čief / 04.02.2021

Marek Frimmel: Na úvodné kolo sme pripravení!

Marek Frimmel: Na úvodné kolo sme pripravení!
Podobné čísla ako on má Jordi Alba z FC Barcelona. Ľavý obranca Marek Frimmel sa po svojom letnom príchode do Dukly priam raketovo etabloval do nášho tímu a na jeseň podával veľmi dobré výkony. Nielen poctivo bránil, ale bol efektívny aj v ofenzívnej fáze, kde ho bolo cítiť. Jeho 2 góly a 7 asistencií sú fantastická bilancia, ktorá odzrkadluje jeho hernú kvalitu, ktorou sa snaží prezentovať v každom zápase. S futbalistom, ktorého si priaznivci MFK Dukla zaiste obľúbili, prinášame kratší rozhovor.

V úvode sme Mareka poprosili, aby nám vysvetlil jeho absenciu v posledných prípravných zápasoch. Išlo o menšie, no nepríjemné zranenie. 'Áno, mal som menšie zranenie po prípravnom zápase v Ružomberku. Mal som nakopnutý členok a začala ma bolieť aj päta, ale výsledky vyšetrení našťastie nepreukázali nič vážne. Som už fit a pomaly začínam trénovať s mužstvom,' začal rozprávanie 28- ročný rodák s Bojníc.


S bývalým hráčom Trenčína, Pohronia či Skalice sme postupne rozobrali naše zimné prípravné zápasy. Začali sme zápasmi v Seredi (2:2) a v Ružomberku (3:2). 'V prvom prípravnom zápase v Seredi domáci hrozili najmä po centrovaných loptách, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. Naopak, my sme mali myslím 3 čisté šance a jednu premenil v 25. minúte Maťo Starší a viedli sme. V druhom polčase bola škoda, že sme inkasovali dva góly po sebe, to by sa nám nemalo stávať... Ale myslím si, že sme ukázali kvalitu a tá remíza po vyrovnaní Kvocerom bola zaslúžená. A to škoda ešte nepremenej šance Vujoševiča tesne pred koncom, keď išiel sám na bránku, mohli sme ten zápas dotiahnuť aj do víťazného konca. V druhom zápase v Ružomberku sa hral zápas viac- menej nahor nadol proti omladenému domácemu mužstvu. Ukázali sme v ňom našu útočnú silu a efektivitu. Opäť sme ale z môjho pohľadu dostali zbytočné góly po štandardných situáciách a centrovaných loptách. Takže aj keď sme vyhrali, ten zápas nám ukázal, že máme na čom pracovať a stále je z nášho pohľadu čo zlepšovať. Taktiež nám však tieto dva zápasy ukázali, že sme sa nestratili ani so súpermi z Fortuna ligy, takže to hodnotím pozitívne,' analyzoval.


Následne sme sa predstavili proti B- mužstvu MŠK Žilina (3:2) a na umelej tráve na Štiavničkách sme privítali FK Pohronie (2:3). 'V Žiline sme boli efektívni, podobne ako v Ružomberku. V polčase sme vyhrávali 3:0, až v závere zápasu sme si nechali streliť 2 góly. Zápas s Pohroním som sledoval len ako divák. Škoda našej nepremenej penalty za stavu 1:1... Keby dáme Miladinom Vujoševičom gól, zápas by podľa mňa vyzeral inak. Bohužiaľ sme nedali a potom sme inkasovali my. Súper potom odskočil na 2 góly a až v závere sa nám podarilo znížiť. Síce sme prehrali, ale bola to pre nás poučná previerka s ligovým mužstvom. '


Prípravnú fázu sme zakončili zápasmi v Trnave (1:1) a proti Michalovciam (0:2), s ktorými sme hrali v Dunajskej Strede. 'Ťažko sa mi hodnotia zápasy, v ktorých som nenastúpil. Zápas v Trnave so Spartakom som sledoval na internete. Myslím si, že keď pristupujeme k zápasom na 100% a robíme to, čo od nás tréneri vyžadujú, tak sa nemáme čoho báť, čo sa ukázalo aj v tomto zápase, kde sme ukázali našu silu. Zápas s Michalovcami som nemal možnosť sledovať, ale škoda rýchlych gólov na začiatku zápasu, ktoré nás stáli výsledok. Potom sa to už ťažko doháňalo,' pokračoval v hodnotení.


Aký je Marekov celkový pohľad na zimnú prípravu 2021? 'Príprava bola iná, ako zvykne bývať, v podstate ani dlho netrvala. Hrali sme prípravné zápasy dvakrát do týždňa, čo nie je zvykom, ale bohužiaľ, situácia je, aká je. Treba to rešpektovať a prispôsobiť sa. Tréningy boli fajn, máme dobré podmienky na novej umelej tráve, takže z tohto pohľadu my hráči môžeme prejaviť spokojnosť. Myslím si, že prípravné zápasy s mužstvami z Fortuna ligy nás dobre preverili a my po nich vieme, kde sa stále môžeme zlepšovať.'

Jar druhej ligy už pomaly klope na termínové dvere. Naša Dukla sa v 16. kole stretne v sobotu 14.2.2021 v Bratislave v zápase s úvodným výkopom o 10:30 s ŠK Slovan Bratislava U21. 'Všetci v kabíne sa už tešíme na prvý súťažný zápas. Verím, že sme dobre pripravení. Určite nás nečaká nič ľahké, nakoľko im môžu prísť pomôcť aj hráči z A- tímu. My sa však budeme pozerať sami na seba a pôjdeme v zápase za svojim cieľom. Očakávam dobrý zápas. Domáci zápas s nimi nám vyšiel, vyhrali sme ho vo Zvolene 4:0 a tak verím, že sa nám ho podarí opäť zvládnuť,' zaželal si.


Na záver ešte raz opakujeme jeho jesennú bilanciu - 2 góly a 7 asistencii. Mareka sme podpichli, že za také čísla by sa nehanbili ani hokejisti HC´05 v kanadskom bodovaní. 'Pramení to z toho, že sa v klube cítim výborne. Zatiaľ svoj angažmán v Dukle môžem hodnotiť len pozitívne. Máme super kolektív, čo sa odzrkadluje aj na ihrisku. Verím, že sa nám na jar bude dariť,' zakončil ľavý obranca Dukly Marek Frimmel.