• Aktuality
  • Marek Frimmel: Na úvodné kolo sme pripravení!
A tím / Miroslav Čief / 04.02.2021

Marek Frimmel: Na úvodné kolo sme pripravení!

Marek Frimmel: Na úvodné kolo sme pripravení!
Podobné čísla ako on má Jordi Alba z FC Barcelona. Ľavý obranca Marek Frimmel sa po svojom letnom príchode do Dukly priam raketovo etabloval do nášho tímu a na jeseň podával veľmi dobré výkony. Nielen poctivo bránil, ale bol efektívny aj v ofenzívnej fáze, kde ho bolo cítiť. Jeho 2 góly a 7 asistencií sú fantastická bilancia, ktorá odzrkadluje jeho hernú kvalitu, ktorou sa snaží prezentovať v každom zápase. S futbalistom, ktorého si priaznivci MFK Dukla zaiste obľúbili, prinášame kratší rozhovor.

V úvode sme Mareka poprosili, aby nám vysvetlil jeho absenciu v posledných prípravných zápasoch. Išlo o menšie, no nepríjemné zranenie. 'Áno, mal som menšie zranenie po prípravnom zápase v Ružomberku. Mal som nakopnutý členok a začala ma bolieť aj päta, ale výsledky vyšetrení našťastie nepreukázali nič vážne. Som už fit a pomaly začínam trénovať s mužstvom,' začal rozprávanie 28- ročný rodák s Bojníc.


S bývalým hráčom Trenčína, Pohronia či Skalice sme postupne rozobrali naše zimné prípravné zápasy. Začali sme zápasmi v Seredi (2:2) a v Ružomberku (3:2). 'V prvom prípravnom zápase v Seredi domáci hrozili najmä po centrovaných loptách, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. Naopak, my sme mali myslím 3 čisté šance a jednu premenil v 25. minúte Maťo Starší a viedli sme. V druhom polčase bola škoda, že sme inkasovali dva góly po sebe, to by sa nám nemalo stávať... Ale myslím si, že sme ukázali kvalitu a tá remíza po vyrovnaní Kvocerom bola zaslúžená. A to škoda ešte nepremenej šance Vujoševiča tesne pred koncom, keď išiel sám na bránku, mohli sme ten zápas dotiahnuť aj do víťazného konca. V druhom zápase v Ružomberku sa hral zápas viac- menej nahor nadol proti omladenému domácemu mužstvu. Ukázali sme v ňom našu útočnú silu a efektivitu. Opäť sme ale z môjho pohľadu dostali zbytočné góly po štandardných situáciách a centrovaných loptách. Takže aj keď sme vyhrali, ten zápas nám ukázal, že máme na čom pracovať a stále je z nášho pohľadu čo zlepšovať. Taktiež nám však tieto dva zápasy ukázali, že sme sa nestratili ani so súpermi z Fortuna ligy, takže to hodnotím pozitívne,' analyzoval.


Následne sme sa predstavili proti B- mužstvu MŠK Žilina (3:2) a na umelej tráve na Štiavničkách sme privítali FK Pohronie (2:3). 'V Žiline sme boli efektívni, podobne ako v Ružomberku. V polčase sme vyhrávali 3:0, až v závere zápasu sme si nechali streliť 2 góly. Zápas s Pohroním som sledoval len ako divák. Škoda našej nepremenej penalty za stavu 1:1... Keby dáme Miladinom Vujoševičom gól, zápas by podľa mňa vyzeral inak. Bohužiaľ sme nedali a potom sme inkasovali my. Súper potom odskočil na 2 góly a až v závere sa nám podarilo znížiť. Síce sme prehrali, ale bola to pre nás poučná previerka s ligovým mužstvom. '


Prípravnú fázu sme zakončili zápasmi v Trnave (1:1) a proti Michalovciam (0:2), s ktorými sme hrali v Dunajskej Strede. 'Ťažko sa mi hodnotia zápasy, v ktorých som nenastúpil. Zápas v Trnave so Spartakom som sledoval na internete. Myslím si, že keď pristupujeme k zápasom na 100% a robíme to, čo od nás tréneri vyžadujú, tak sa nemáme čoho báť, čo sa ukázalo aj v tomto zápase, kde sme ukázali našu silu. Zápas s Michalovcami som nemal možnosť sledovať, ale škoda rýchlych gólov na začiatku zápasu, ktoré nás stáli výsledok. Potom sa to už ťažko doháňalo,' pokračoval v hodnotení.


Aký je Marekov celkový pohľad na zimnú prípravu 2021? 'Príprava bola iná, ako zvykne bývať, v podstate ani dlho netrvala. Hrali sme prípravné zápasy dvakrát do týždňa, čo nie je zvykom, ale bohužiaľ, situácia je, aká je. Treba to rešpektovať a prispôsobiť sa. Tréningy boli fajn, máme dobré podmienky na novej umelej tráve, takže z tohto pohľadu my hráči môžeme prejaviť spokojnosť. Myslím si, že prípravné zápasy s mužstvami z Fortuna ligy nás dobre preverili a my po nich vieme, kde sa stále môžeme zlepšovať.'

Jar druhej ligy už pomaly klope na termínové dvere. Naša Dukla sa v 16. kole stretne v sobotu 14.2.2021 v Bratislave v zápase s úvodným výkopom o 10:30 s ŠK Slovan Bratislava U21. 'Všetci v kabíne sa už tešíme na prvý súťažný zápas. Verím, že sme dobre pripravení. Určite nás nečaká nič ľahké, nakoľko im môžu prísť pomôcť aj hráči z A- tímu. My sa však budeme pozerať sami na seba a pôjdeme v zápase za svojim cieľom. Očakávam dobrý zápas. Domáci zápas s nimi nám vyšiel, vyhrali sme ho vo Zvolene 4:0 a tak verím, že sa nám ho podarí opäť zvládnuť,' zaželal si.


Na záver ešte raz opakujeme jeho jesennú bilanciu - 2 góly a 7 asistencii. Mareka sme podpichli, že za také čísla by sa nehanbili ani hokejisti HC´05 v kanadskom bodovaní. 'Pramení to z toho, že sa v klube cítim výborne. Zatiaľ svoj angažmán v Dukle môžem hodnotiť len pozitívne. Máme super kolektív, čo sa odzrkadluje aj na ihrisku. Verím, že sa nám na jar bude dariť,' zakončil ľavý obranca Dukly Marek Frimmel.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Dukla potvrdila rolu favorita, zdolala Námestovo a je už druhá

Čítať viac
A tím

S Petržalkou sme v netradičnej zostave neuspeli, hráči už myslia na baráž

Čítať viac
A tím

Naštartuje nás znovu Podbrezová?

Čítať viac
A tím

Duklistky nám robia radosť, bodovali aj s Trnavou

Čítať viac
A tím

V Strečne parádna atmosféra a rekordné víťazstvo našich

Čítať viac
A tím

Z Medzibrodu do 1. dorasteneckej ligy

Čítať viac