• Aktuality
  • Marek Frimmel prvou letnou posilou Dukly
A tím / MFK Dukla, Miroslav Čief / 21.07.2020

Marek Frimmel prvou letnou posilou Dukly

Marek Frimmel prvou letnou posilou Dukly
Manažment MFK Dukla Banská Bystrica nezaháľa a po skončení uplynulej sezóny pracuje na posilnení kádra pre druholigovú sezónu 2020/2021. Prvou posilou mužstva pod Urpínom je 27- ročný, fyzicky výborne pripravený ľavý univerzál Marek Frimmel, ktorý naposledy pôsobil v konkurenčnom MFK Skalica.

27- ročný rodák z Bojníc začínal s futbalom v Snine, po dovŕšení žiackeho veku prešiel do Prievidze. Neskôr prestúpil do FC Baník Horná Nitra, kde 7. augusta 2011 nastúpil na svoj prvý zápas v seniorskej kategórii. Z tohto klubu nasledoval jeho prestup do prvoligového AS Trenčín, premiéru v najvyššej súťaži mal 25. augusta 2012 proti ŠK Slovan Bratislava. V drese mužstva spod hradu Matúša Čáka nastúpil na 10 zápasov.

Na jar 2014 odišiel na hosťovanie do treťoligového Nového Mesta nad Váhom, kde pomohol klubu vybojovať 2. ligu. V lete 2014 odišiel na hosťovanie do treťoligovej Nemšovej. V rokoch 2015- 2018 hral druhú ligu za FK Pohronie. 29. decembra 2019 prestúpil do druholigovej Skalice, kde mu patrilo stabilné miesto na poste ľavého obrancu, pri systéme 3-5-2, ktorý občas Skalica produkovala, obhospodaroval takmer celú ľavú stranu MFK.

Dnešným dňom sa stáva hráčom Dukly. Svoj príchod do Banskej Bystrice vníma ako krok vpred. „K 30. júnu sa mi skončila v Skalici zmluva a keďže k jej predĺženiu neprišlo, tak ma oslovil pán Norbert Juračka z Dukly, že je o mňa v Banskej Bystrici záujem a rýchlo sme sa dohodli, nemal som nad čím váhať,“ zneli jeho prvé slová po prestupe. „Pocity po podpise zmluvy sú, samozrejme, pozitívne, veď Dukla patrí k špičke v 2. lige, čo potvrdila aj v nedávno skončenej sezóne. Škoda, že sa chalanom nepodarilo postúpiť,“ hovoril Marek Frimmel.

Jeho ambície sú všetkým jasné. „Hlavne chcem byť v prvom rade zdravý a prebojovať sa do základnej zostavy a pomôcť mužstvu k čo najlepším výsledkom. Dukla má výborne poskladané a hlavne skúsené mužstvo. Dobré individuality. A základom všetkého je, samozrejme, dobrá partia chlapcov, čo vidím už do začiatku, ako som do Dukly prišiel.“ Na záver sme sa ho opýtali, ako sa mu hralo proti Dukle v drese konkurenta. „Ťažko. Zápasy proti Banskej Bystrici boli vždy veľmi náročné a ťažké,“ zakončil.

Marekovi Frimmelovi prajeme v drese MFK Dukla veľa šťastia a športových úspechov!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Ženy porazili vonku Spartak Trnava

Čítať viac
A tím

A-mužstvo odštartovalo zimnú prípravu

Čítať viac
A tím

Druhopolčasový tlak sme zužitkovali len na vyrovnanie

Čítať viac
A tím

Samuel Svetlík po premiére v A tíme: Vždy bolo mojim snom hrať za Duklu.

Čítať viac
A tím

Dávid Richtárech: Zápas v Podbrezovej? Paráda!

Čítať viac
Dorast

Veľmi dobrá hra i efektivita - gólový prídel pre Senicu

Čítať viac