Marek Frimmel prvou letnou posilou Dukly

Manažment MFK Dukla Banská Bystrica nezaháľa a po skončení uplynulej sezóny pracuje na posilnení kádra pre druholigovú sezónu 2020/2021. Prvou posilou mužstva pod Urpínom je 27- ročný, fyzicky výborne pripravený ľavý univerzál Marek Frimmel, ktorý naposledy pôsobil v konkurenčnom MFK Skalica.
Marek Frimmel prvou letnou posilou Dukly

27- ročný rodák z Bojníc začínal s futbalom v Snine, po dovŕšení žiackeho veku prešiel do Prievidze. Neskôr prestúpil do FC Baník Horná Nitra, kde 7. augusta 2011 nastúpil na svoj prvý zápas v seniorskej kategórii. Z tohto klubu nasledoval jeho prestup do prvoligového AS Trenčín, premiéru v najvyššej súťaži mal 25. augusta 2012 proti ŠK Slovan Bratislava. V drese mužstva spod hradu Matúša Čáka nastúpil na 10 zápasov.

Na jar 2014 odišiel na hosťovanie do treťoligového Nového Mesta nad Váhom, kde pomohol klubu vybojovať 2. ligu. V lete 2014 odišiel na hosťovanie do treťoligovej Nemšovej. V rokoch 2015- 2018 hral druhú ligu za FK Pohronie. 29. decembra 2019 prestúpil do druholigovej Skalice, kde mu patrilo stabilné miesto na poste ľavého obrancu, pri systéme 3-5-2, ktorý občas Skalica produkovala, obhospodaroval takmer celú ľavú stranu MFK.

Dnešným dňom sa stáva hráčom Dukly. Svoj príchod do Banskej Bystrice vníma ako krok vpred. „K 30. júnu sa mi skončila v Skalici zmluva a keďže k jej predĺženiu neprišlo, tak ma oslovil pán Norbert Juračka z Dukly, že je o mňa v Banskej Bystrici záujem a rýchlo sme sa dohodli, nemal som nad čím váhať,“ zneli jeho prvé slová po prestupe. „Pocity po podpise zmluvy sú, samozrejme, pozitívne, veď Dukla patrí k špičke v 2. lige, čo potvrdila aj v nedávno skončenej sezóne. Škoda, že sa chalanom nepodarilo postúpiť,“ hovoril Marek Frimmel.

Jeho ambície sú všetkým jasné. „Hlavne chcem byť v prvom rade zdravý a prebojovať sa do základnej zostavy a pomôcť mužstvu k čo najlepším výsledkom. Dukla má výborne poskladané a hlavne skúsené mužstvo. Dobré individuality. A základom všetkého je, samozrejme, dobrá partia chlapcov, čo vidím už do začiatku, ako som do Dukly prišiel.“ Na záver sme sa ho opýtali, ako sa mu hralo proti Dukle v drese konkurenta. „Ťažko. Zápasy proti Banskej Bystrici boli vždy veľmi náročné a ťažké,“ zakončil.

Marekovi Frimmelovi prajeme v drese MFK Dukla veľa šťastia a športových úspechov!

Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť na stránke Nastavenie súkromia.
Rozumiem