Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Už aj ženy MFK Dukla v akcii, v príprave remíza s Ružomberkom
A tím / MFK Dukla (PR) / 23.07.2021

Už aj ženy MFK Dukla v akcii, v príprave remíza s Ružomberkom

Zo zápasu s Ružou (P. Chytílek)

Zo zápasu s Ružou (P. Chytílek)

Aj náš ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica sa pripravuje na ligu. Účinkuje v najvyššej slovenskej súťaži a vo štvrtok odohral prípravný zápas s MFK Ružomberok, teda s družstvom, ktoré takisto hrá prvú ligu. Duel sa skončil nerozhodným výsledkom 2:2.

Najvyššia slovenská súťaž žien začína 31. júla, resp.1. augusta. Banskobystričanky sa v prvom kole predstavia v nedeľu 1. 8. o 10.00 hodine pod Zoborom proti FC Nitra. Štvrtok večer odohrali prípravný duel s Ružomberčankami a mal napokon remízový koniec.

Úvodný gól padol po rohovom kope súpera, keď si loptu do vlastnej bránky vrazila N. Veselová. V úvode druhého polčasu vyrovnala po samostatnom úniku A. Štrúbelová a následne stav zápasu otočila po rohovom kope hlavičkou T. Miháliková. Ružomberok po súvislejšom tlaku vyrovnal stav zápasu na konečných 2:2 gólom D. Hrúzikovej.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:2 (0:1)

Góly: A. Štrúbelová, T. Miháliková - N. Veselová (vlastný gól) D. Hrúziková

Zostava + striedania: B. Mileiová, M. Cabadajová, T. Miháliková, A. Herbríková, S. Blašková, A. Štrúbelová, N. Veselová, L. Čierniková, J. Šimová, I. Ikriová, L. Pavlíková. Striedania – voľne: L. Pavlíková (menovkyňa) K. Čičáková, S. Brandýsová, D. Kopernická, D. Pivková, K. Skladaná, P. Halgašová, S. Matušková

Duel s Ružomberok nám zhodnotil tréner ženského tímu MFK Dukla Jaroslav Borovjak:

„Po sérii prípravných zápasov s mládežníckymi družstvami z okolia Banskej Bystrice sme dostali možnosť konfrontovať sa s ligovým súperom, ktorý sa po ročnom pôsobení v 2. lige žien opäť vracia do najvyššej súťaže. Do zápasu sme šli s vedomím rýchlostných, ako aj ďalších kvalít súpera a dievčatá si boli vedomé, že tento zápas si bude vyžadovať ich maximálne nasadenie. Po úvodnom tlaku Ružomberčaniek, ktorý vyústil až do nášho vlastného gólu po rohovom kope sa nám podarilo hru vyrovnať. Zápas charakterizovali najmä početné súboje hráčok, keďže oba tímy tvrdo bojovali o každú loptu, v tomto smere si pochvalu zaslúžia aj naše hráčky, ktoré sa súbojom nevyhýbali. V druhom polčase nás mohli tešiť dva vstrelené góly a fakt, že dievčatám sa podarilo dostať do viacerých sľubných šancí a prečíslení, samozrejme mrzí nás vyrovnávajúci gól, ktorý sme inkasovali po súvislejšom tlaku súpera. Celkový dojem zo zápasu je však dobrý, dievčatá sa nebáli kombinovať a prípadné chyby sa snažili napraviť svojou bojovnosťou.“

Ponúkame vám aj fotografie z tohto stretnutia od Patrika Chytílka: