Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Mário Auxt a Lukáš Migaľa pred zápasom v Košiciach
A tím / MFK Dukla / 06.04.2024

Mário Auxt a Lukáš Migaľa pred zápasom v Košiciach

MFK Dukla

MFK Dukla

A-mužstvo MFK Dukla vycestuje v sobotu do Košíc, kde už raz v tejto sezóne vyhralo.

 

V uplynulom kole sa zverencom trénera Mária Auxta po prvýkrát v tomto roku podarilo zvíťaziť doma, keď porazili AS Trenčín 4:2. „Dôležité bolo, že sme po reprezentačnej prestávke v tom domácom zápase uspeli, dôležitá bola reakcia chlapcov. Verím, že pozitívnu energiu sme si preniesli do tohto týždňa a rovnako zabojujeme teraz v Košiciach. Košice to majú ešte ťažké, čo sa týka tabuľkového postavenia. Určite budú chcieť doma bodovať naplno. O to to bude pre nás ťažšie, ale aj my chceme byť úspešní a verím tomu, že to bude dobrý zápas,“ hovorí smerom k sobotňajšiemu duelu hlavný tréner Mário Auxt.

Hráči banskobystrickej Dukly a FC Košice sa naposledy stretli pomerne nedávno. V druhý marcový deň si na Štiavničkách rozdelili body po remíze 1:1. Krajšie spomienky máme na prvý zápas v Košiciach. Naši hráči tam v októbri bodovali naplno po obrate z 2:0 na 2:4. Zatiaľ čo náš tím okupuje čelo tabuľky skupiny o udržanie sa so 6-bodovým náskokom, zverenci Jána Kozáka mladšieho sú 4 body nad predposlednou, barážovou priečkou. Delí nás 20 bodov. Najlepším strelcom nováčika je s 8 gólmi Žan Medved. V kádri domácich nájdeme aj nášho bývalého hráča Michala Faška, ktorý má na konte 4 asistencie.

Ohľadom prípravy na zápas a kvality súpera prehovoril aj náš obranca Lukáš Migaľa: „Vždy je ten týždeň krajší, keď vyhráte cez víkend zápas. Týždeň bol klasický, ako aj predtým. Makali sme v každom tréningu naplno a verím, že to plne využijeme v zápase. Keď sme s Košicami hrali doma, sme sa presvedčili, že je to veľmi nepríjemný súper. Musíme sa sústrediť na naše silné stránky a eliminovať ich silné stránky. Verím, že tam zabodujeme.“

Stretnutie 4. kola skupiny o udržanie sa medzi FC Košice a MFK Dukla Banská Bystrica má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 6. apríla o 18.00 h v Košickej futbalovej aréne. Hlavným arbitrom bude Ivan Kružliak, na čiarach mu bude asistovať Branislav Hancko a Dušan Štofik. Stretnutie odvysiela Voyo.