Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Michal Faško po Slovane: Kabína má iné hodnoty, dokazuje si to prakticky každý deň
A tím / MFK Dukla / 18.04.2023

Michal Faško po Slovane: Kabína má iné hodnoty, dokazuje si to prakticky každý deň

Michal Faško po Slovane: Kabína má iné hodnoty, dokazuje si to prakticky každý deň
Dukla síce nezískala body na pôde bratislavského Slovana (0:4), no herne opäť zanechala dobrý dojem. Viac než o konečnom výsledku sa z pohľadu Banskej Bystrice po stretnutí hovorilo o momente zo začiatku stretnutia, keď kanonier Polievka prenechal pokutový kop Michalovi Faškovi. Nielen o tom bol však náš rozhovor.
Ako ste videli moment z úvodu zápasu, keď ste si zobrali loptu a išli kopať pokutový kop?

V príprave som tie penalty premieňal. Možno ak by bol Depetris na ihrisku, tak by šiel kopať on a jednoducho som to zobral na seba. Ak by to bolo dobre kopnuté, padne gól. Brankár vystihol smer, trafil som ho a škoda, možno by bol zápas iný.

Strelcovi Polievkovi ste však sľúbili, že najlepším strelcom ligy bude práve on. Michal Faško svoje sľuby dodrží? Už som sa vyjadril vo viacerých rozhovoroch, že po kapitánskej páske po Podbrezovej spravím pre to maximum. Možno to vyznie u niekoho, že som mu ja zobral penaltu, ale všetci v kabíne mu prajeme a budeme mu pomáhať, aby to dobre dopadlo. Škoda, aj on mal dobré šance a asi vinou teréne sa nepresadil znova proti Slovanu.

Je krásne vidieť, že váš najlepší hráč sa obetuje pre tím na sto percent? Osobne som nikdy nebol typom hráča, že sa niekde pchám na silu. Ja jeho gesto kvitujem a verím, že sa mu to vráti v dobrom na konci súťaže a bude najlepší strelec ligy. Stále dookola opakujeme o sile kabíny, ale znova to podčiarknem. Títo ľudia majú trošku iné hodnoty, dokazujeme si to prakticky každý deň.

Je konečný výsledok 0:4 na Slovane z vášho pohľadu maximálne krutý? Určite sa dalo niečo uhrať. Do polčasu to bolo vyrovnané, ak by sme strelili gól, tak zrazu Slovan cíti tlak. Trochu smolný druhý gól a potom konečný výsledok je riadne krutý pre naše farby. Nikto nemusí kabínu motivovať na Slovan, hrať na ich štadióne je radosť a mal som i ja veľkú chuť im streliť gól, lebo sa mi to v kariére zatiaľ nepodarilo. Ešte ich máme doma, chceme sa revanšovať dobrým výkonom aj bodmi.

Nasledujúce kolo hráte v Podbrezovej, kde sa však opäť neuskutoční súboj proti vášmu mladšiemu bratovi Šimonovi? Nič sa veru neudeje, lebo dostal červenú kartu. Mali sme teda riadný víkend...Jeden dostane červenú, druhý nepremení penaltu.. V Podbrezovej  by to však aj tak nebolo len o nás dvoch, my chceme bodovať a osobne sa veľmi teším na tento duel. Verím, že príde veľa divákov a budú vidieť kvalitný futbal.

PREKVAPENÝ TRÉNER ŠČASNÝ

Michal Ščasný na margo penaltového exekútora zo zápasu proti Slovanu poznamenal. „Hráči majú neskutočný charakter, je radosť s nimi robiť. Nebudem klamať, že moja prvá reakcia bola prekvapivá, predsa Polievka môže byť kráľ strelcov a to sa môže podariť raz za život. Má tiež svoj vek a skutočne som bol prekvapený. Ako to dopadlo nejdem komentovať, bol tam fantastický zákrok brankára a skôr ma mrzia iné veci. Dobre, ideme ďalej...“