• Prvým jarným súperom MFK Ružomberok B
A tím / MFK Dukla, M. Čief, I. Šimko / 07.03.2020

Prvým jarným súperom MFK Ružomberok B

Priaznivci MFK Dukla Banská Bystrica sa dočkali! Už túto nedeľu sa v zápase s úvodným výkopom o 10:30 h predstavíme na trávniku MFK Ružomberok B. V našej snahe dosiahnuť vytúžený cieľ bude veľmi dôležité odštartovať do jarných druholigových bojov pozitívnym výsledkom, najlepšie akiste víťazstvom. Dvíhame však varovný prst, mladíci trénera Ladislava Pecka nám totižto na jeseň vo vzájomnom zápase na Štiavničkách narobili veľa problémov. Sme však favoriti stretnutia a tento domicil chceme podmurovať kvalitným výkonom.

Zverenci trénera Stanislava Vargu si predzápasové rozloženie síl plne uvedomujú. Do zápasu chcú vstúpiť s pokorou, no aktívne a s víťazným imperatívom. Na ligové zápolenia sú výborne pripravení, v zimnej príprave odohrali 9 zápasov s bilanciou 5 víťazstiev a 4 prehry so skóre 32:19. V generálke sme síce podľahli Žiline B 0:1, stretli sme sa však s typologicky podobným súperom, aký nás čaká, a to mladícky živelným, behavým a zdravo agresívnym.

Tréner MFK Dukla sa už jarnej premiéry nevie dočkať. „Cieľ máme ten istý ako na jeseň, a to aj napriek tomu, že mnohí v našom prípade skloňujú postup. Pre nás je však prvoradé vyhrať najbližší zápas, v našom prípade tento prvý v Ružomberku. Sme pripravení. S posilnením mužstva som spokojný, vystužili sme posty, ktoré sme potrebovali. V príprave sme zaznamenali divoké výsledky v súbojoch s prvoligistami a hoci sme prehrali i posledný prípravný duel v Žiline, neberiem ho ako generálku, ale ako bežný prípravný zápas.“

Do jarných bojov vstupujeme ako líder súťaže. Na jeseň sme odohrali 17 zápasov s bilanciou 12 víťazstiev, 2 remízy a 3 prehry so skóre 40:20 a 38 bodmi. Druhá v tabuľke FK Dubnica je horšia iba o skóre. Potešiteľné je, že sa manažmentu MFK Dukla podarilo udržať pokope jesenný káder. Naopak, zimnými posilami sú Ján Nosko z FK Pohronie, Miladin Vujošević z FK Dubnica a z hosťovania z Rakytoviec sa vrátil Peter Bača.

Futbalisti MFK Ružomberok vstupujú do jari z 8. miesta v tabuľke. Na jeseň odohrali 17 zápasov s bilanciou 7 víťazstiev, 1 remíza a 9 prehier so skóre 23:35 a 22 bodmi. V poslednom jesennom stretnutí zdolali FK Železiarne Podbrezová 2:0. V zimnej príprave odohrali 7 zápasov s bilanciou 6 víťazstiev a 1 remíza, ich najlepším strelcom bol 5-gólový Adam Brenkus. V poslednom prípravnom zápase zdolali TJ Tatran Oravské Veselé 2:1. Za MFK sa strelecky presadili Martin Regáli a z penalty Adam Brenkus. Zostava MFK B: Kohár (46. Čillík) – Jedinák (46. Bajtoš), Jonec, Filipiak, Huba (46. A. Holub) – Kmeť, J. Kudlička (46. R. Švec), Múdry (46. Dopater), M. Almaský (55. Ďungel) – Brenkus, Regáli (46. O. Novotný).

Vo vzájomnom stretnutí na jeseň sme na Štiavničkách vyhrali 3:2. Pred 1384 divákmi sa v prvom polčase odohrával zaujímavý futbalový príbeh. Hostia sa ujali dvojgólového vedenia, keď sa v 13. a 20. minúte presadil po rohových kopoch stopér MFK Alex Holub. V 23. minúte sme znížili, keď sa po výbornej individuálnej akcii Polievku zblízka presadil Blažej Vaščák – 1:2. Vyrovnanie prišlo v 54. minúte po hlavičke Prikryla zblízka. Patrik Prikryl si však všetko svoje majstrovstvo nechal na 79. minútu, keď sa prezentoval fantastickým priamym kopom ľavačkou do vinkla – 3:2. Škvrnou stretnutia bolo zranenie Ľuboša Kupčíka.

Stretnutie povedie v pozícii hlavného rozhodcu Kristián Micheľ zo Stropkova, prvým asistentom bude Ján Špivák z Michaloviec a ako druhý asistent je na stretnutie delegovaný Patrik Kmec z Košíc, na jeseň pôsobiaci ešte ako hlavný rozhodca republikových súťaží. Funkcia náhradného rozhodcu pripadne Pavlovi Greškovi z z obce Udavské. Na stretnutie sú delegovaní aj delegáti a to z opačných koncov republiky. Kým pozorovateľom rozhodcov bude šéf riadenia súťaží SFZ pán Miroslav Richtárik z Bratislavy, delegátom stretnutia bude Marcel Eperješi z Košických Olšian.

Všetci v MFK Dukla Banská Bystrica veríme, že sa nám na jar podarí vykročiť správnou výsledkovou nohou. Mužstvu trénera Stanislava Vargu plne veríme. Tešíme sa, že ho do Ružomberka prídu podporiť naši priaznivci, pre ostatných je možnosť pozrieť si stretnutie na Futbalnet.tv. Veríme, že víťazné!