Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Mladé posily Dukly: Po Šikulovi a Petrákovi prichádza aj brankár Ivan Rehák
A tím / MFK Dukla / 21.06.2024

Mladé posily Dukly: Po Šikulovi a Petrákovi prichádza aj brankár Ivan Rehák

Zdroj: BB online/Bernard Petrák podpísal zmluvu na jeden rok s opciou na ďalšie dva.

Zdroj: BB online/Bernard Petrák podpísal zmluvu na jeden rok s opciou na ďalšie dva.

MFK Dukla Banská Bystrica oznamuje príchod ďalšieho talentovaného hráča. Po nedávnych posilách Šikulu a Petráka sa k tímu pridáva aj Ivan Rehák.

23 ročný Ivan Rehák prichádza z FK Železiarne Podbrezová na ročné hosťovanie s možnosťou trvalého prestupu. „Po odchode Matúša Hrušku do Dukly Praha sme museli popracovať na príchode nového brankára. Podarilo sa nám zrealizovať príchod talentovaného Ivana Reháka. Ivanovi želáme pevné zdravie, dobrú športovú formu a nech sa u nás dobre cíti,“ uviedol športový riaditeľ Jozef Mores

Z FC Košice prišiel do MFK Dukla 24-ročný Slovák Bernard Petrák. Rodák z Ruska je odchovancom MŠK Žilina, kde nastupoval za druholigové béčko. Sezónu 2020/2021 odohral v najvyššej slovenskej súťaži v drese FK Pohronie, odkiaľ sa presunul do druholigového poľského klubu Odra Opole. Ešte v ročníku 2022/2023 sa vrátil na Slovensko, Košiciam pomohol postúpiť do najvyššej súťaže a v metropole východu strávil aj uplynulú sezónu, v ktorej strelil dva góly. Hráva prevažne na pozícii ľavého krajného obrancu, ale hrával aj na ľavom kraji zálohy a vyskúšal si aj ďalšie posty.

Duklu posilnil aj Nicolas Šikula, stabilný člen reprezentácie do 21 rokov, ktorý vie zahrať na rôznych pozíciách na pravej strane ihriska. Kariéru medzi mužmi odštartoval v Podbrezovej, ešte v druhej lige v sezóne 2021/2022. V minulom ročníku bol hráčom druholigového FK Pohronie, kde odohral spolu 23 zápasov a pripísal si dva góly aj tri asistencie. Všetky nové posily sa predstavia už zajtra, 22. júna v prvom prípravnom zápase s FK Pohronie v Žiari nad Hronom.