• Aktuality
  • Mladší dorastenci remizovali s Michalovcami
Dorast / MFK Dukla (PR) / 23.02.2022

Mladší dorastenci remizovali s Michalovcami

Z duelu U16-ky na Štiavničkách s Michalovcami

Z duelu U16-ky na Štiavničkách s Michalovcami

V utorok sa doma na Štiavničkách predstavili aj mladší dorastenci MFK Dukla Banská Bystrica. Na umelej tráve armádneho komplexu štadióna hostili Michalovce. Sedemnástka remizovala 0:0 a šestnástka 2:2.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: M. Baláž. ŽK: Gomboš (Michalovce).

Zostava MFK Dukla + striedania: Malec – Švantner, Longauer, A. Baláž, Števonka – Zachar, D. Bača – Kuraj, N. Ádám, G. Kaliský (17. N. Dagnoli) – J. Gonda

Naša sedemnástka odohrala dobrý duel na Štiavničkách. Predviedla zodpovednú hru v obrane a hrozila aj smerom dopredu. Škoda iba nevyužitých šancí. Brankárovi Michaloviec pomohlo aj brvno. Mrzieť nás však môže najmä nevyužitá penalta v 57. minúte, ktorú po nedovolenej hre súpera v šestnástke nevyužil Nikolas Ádám. Aj preto sa napokon zrodila bezgólová remíza.

Domácu remízu s Michalovcami zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Musím povedať, že po rozpačitej zimnej príprave som s účinkovaním nášho družstva spokojný. Dlhodobo nás trápia zdravotné problémy spojené s ochorením covid-19. V rámci dohody športového riaditeľa klubu, športového riaditeľa mládeže a trénerov sme pristúpili k posunu hráčov v jednotlivých kategóriách U15, U16 a U17. Myslím si, že sme družstvá v konkrétnych kategóriách vyskladali k spokojnosti a odohrali dva zápasy vo veľmi dobrej kvalite. Sedemnástku sme sa vďaka mojim kolegom v realizačnom tíme snažili v krátkom čase po taktickej, ako aj mentálnej stránke dostatočne pripraviť. V obrannej fáze naši hráči zodpovedne plnili svoje zadané úlohy a viac menej sme súpera nepúšťali do vyložených šancí. Pokrývali sme veľmi dobre krídelné priestory, do ktorých sa snažil súper rýchlym otáčaním ťažiska hry a diagonálnymi prihrávkami ohroziť našu bránu. V útočnej fáze sme boli milo prekvapení s častým ohrozením súperovej brány kolmými prihrávkami adresovanými pre dobre pohybujúcich sa krídelných hráčov, ako aj krajných obrancov. Vypracovali sme si dve vyložené šance, ktoré skončili na brvne a mimo bránky súpera. Najviac mrzí naša nepremenená penalta, ktorá mohla načisto uzavrieť výsledok zápasu k maximálnej spokojnosti všetkých zainteresovaných. Avšak, čo sa týka prístupu chlapcov, či po taktickej alebo mentálnej stránke, musím ich pochváliť a verím, že máme v klube na čom stavať.“

Ostatné výsledky:

Poprad – Podbrezová 3:0, Ružomberok – Petržalka 3:2.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas opäť doma, konkrétne v utorok 1. marca o 13.00 hodine na umelej tráve na Štiavničkách, kde si zmeria sily s DAC Dunajská Streda.

Poradie:

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste a má 10 bodov, Dunajská Streda je jednu priečku pred nami s trojbodovým náskokom. Na vedúcej priečke je Trenčín so ziskom 33 bodov.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:0)

Góly: 25. Kaščák, 69. Kormaňák – 63. Lešo, 80+. Hrunka. Rozhodoval: Melicher. ŽK: Zvalčák, Borynský (obaja Michalovce)

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták - Levčík, T. Kaliský, Murčo, Brštiak - Kvasna, Kormaňák, S. Greško – Siman (69´ Králik), Kaščák (64´ Glemba , Pinďura 

Mladší dorastenci z U-16-ky hostili doma na Štiavničkách Michalovce a prvý polčas vyhrali vďaka gólu Kaščáka z 25. minúty. Po zmene strán sa presadil aj súper, vyrovnal na 1:1 Lešom po hodine hry. Na tento zásah však naši mladíci našli rýchlu odpoveď do šiestich minút a gólom Kormaňáka znovu išli do vedenia. Škoda však nadstaveného času v závere stretnutia, keď sme neustrážili Hrunku, ktorý vyrovnal na konečných 2:2. Východniari si teda odviezli spod Urpína cenný bod.

Remízový duel s Michalovcami stručne zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Prvý jarný zápas bol dohrávkou jesennej časti. Dramatický zápas sa skončil remízou, keď sme inkasovali vyrovnávajúci gól v nadstavenom čase. Treba však povedať, že súper si minimálne bod za predvedenú hru zaslúžil, nakoľko bol rýchlejší, presnejší, futbalovejší. Našich hráčov chválime za prístup, nasadenie, dôraz, disciplínu a efektivitu.“

Ostatné výsledky:

Poprad – Podbrezová – hrá sa dnes popoludní, doplníme, Ružomberok – Petržalka 1:0.

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas opäť doma, konkrétne v utorok 1. marca o 15.15 hodine na umelej tráve na Štiavničkách, jej súperom bude DAC Dunajská Streda.

Poradie:

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 10. mieste a má 14 bodov, za nami sú práve Michalovce s dvanástimi bodmi. Dunajská Streda je o dve priečky pred nami s trojbodovým náskokom. Na vedúcej priečke je Trenčín so ziskom 32 bodov.

FOTO zo zápasu U 16 MFK Dukla Banská Bystrica — MFK Zemplín Michalovce

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Preview: V Šamoríne s cieľom nadviazať na duel s Košicami

Čítať viac
A tím

Z Petržalky berieme tri body, v tabuľke sa šplháme nahor

Čítať viac
Ženy

Duklistky v boji o záchranu jasne zdolali Nitru

Čítať viac
A tím

Naši futbalisti chceli bratislavský Slovan, tešia sa na majstra

Čítať viac
A tím

Zo Skalice aj napriek vylúčeniu s plným bodovým ziskom

Čítať viac
Dorast

V druhom kole Slovnaft Cupu nastúpime proti Osrbliu

Čítať viac