• Mladší žiaci skrotili Rimavskú Sobotu, starší nehrali
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 26.10.2021

Mladší žiaci skrotili Rimavskú Sobotu, starší nehrali

V žiackych kategóriách sa hralo cez víkend deviate kolo najvyššej súťaže na Slovensku a naša Dukla si merala sily s Rimavskou Sobotou. V akcii boli iba mladšie ročníky U12 a U13. Staršie žiaľ z karanténnych dôvodov súvisiacich s pandémiou covid-19 nemohli na Gemer vycestovať. Mladší žiaci hrali doma a zvíťazili.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 10:2 (5:0)

Góly: Patráš 4, Penksa 2, Bednarčík 2, Seifert, Kmeť

Zostava + striedania MFK Dukla: Auxt - Krnáč, Jančiar, Kolárik, Bednarčík - Kmeť, Gábriš, Debnár, Čatloš - Penksa, Patráš (S. Lomnický, J. Lomnický, Kočvara, Kubiš, Seifert, Pecník)

Banskobystrickí mladší žiaci z U13-ky nastúpili na svoj duel v Kremničke a išlo o súboj vyhnúť sa predposlednej priečke v tabuľke, na ktorej bol práve náš súper. Od začiatku sme išli za dôležitým víťazstvom, pomohli nám najmä tri rýchle góly od druhej do šiestej minúty, keď sa presadili obaja útočníci Dukly. Dostavil sa tým pádom pokoj na kopačky, na rad prišli aj pekné kombinácie, polčas sme teda vyhrali 5:0 po hetriku Patráša a dvoch góloch Penksu. Patráš pridal aj gól na 6:0 v druhom dejstve, súper iba korigoval na 6:1 a 8:2. Naše góly v druhom polčase pridali ešte Bednarčík dvakrát na 7:1 a 8:1, Kmeť na 9:2 a Seifert na konečných 10:2.

Jasnú výhru U 13-ky stručne zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, keď sme strelili tri rýchle góly. Chlapci sa upokojili, hrali sebavedome, dobre kombinovali. Počas celého zápasu sme dominovali vo všetkých herných činnostiach. Môžu nás mrzieť iba dva inkasované góly kvôli strate koncentrácie a zľahčovaní si niektorých situácií.“

Zvolen – Ružomberok 1:2, Pohronie – Jupie 0:2.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v desiatom kole 1. ligy skupiny stred opäť doma, ale až o necelé dva týždne, konkrétne v sobotu 6. novembra10.00 hodine a sily si zmerajú so Zvolenom.

Naša trinástka sa v tabuľke vyšvihla na ôsme miesto, na konte má 8 bodov. Rimavská Sobota zostala predposledná s tromi bodmi. Náš najbližší súper zo Zvolena okupuje piatu priečku so ziskom 16-tich bodov. Prvý je Ružomberok, nazbieral 19 bodov.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 9:8 (7:4)

Góly za Duklu: Búry, Drozd, Žambor, Záhorec, Holubčík, Ďubek 2, Lačný 2

Zostava a striedania MFK Dukla: Dohnálek, Kováč, L. Bevíz, Žambor, Drozd, Lepieš, Šimko, Kaštiel, Ďubek, Búry, Horváth, S. Bevíz, Uram, Záhorec, Lačný, Stupavský, Holubčík, Perichta

Naši najmladší žiaci rozhodli o svojej výhre nad posledným celkom v tabuľke v prvom polčase. Prvá skupina ho vyhrala 5:0, druhá žiaľ prehrala 2:4. Po prestávke sa skupiny vymenili bolo to už ťažšie. Prvá skupina remizovala s tou silnejšou súperovou 2:2 a druhá podľahla 0:2. Mrzieť nás môžu najmä viaceré nevyužité šance v závere zápasu. Chýbal nám absentujúci strelec Schmidtmayer, ktorý v predchádzajúcom stretnutí v Martine strelil päť gólov.

Tesnú výhru nad Rimavskou Sobotou zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Zápas sme dokázali dotiahnuť do víťazného konca najmä vďaka partii, ktorá vyhrala svoj prvý polčas 5:0. Potešilo ma  hlavne zlepšenie v našej kombinačnej hre. Oproti predchádzajúcim zápasom sme zlepšili najmä pohyb bez lopty. V zápase sme predviedli niekoľko pekných akcií, ktoré sme bohužiaľ nedokázali aj gólovo využiť, čo nás mohlo na konci zápasu mrzieť. Našťastie sme dokázali výsledok tesne ubrániť a víťazstvo, ktoré chalani po predchádzajúcich výsledkoch tak veľmi potrebovali, ostalo doma.“

Zvolen – Ružomberok 12:12, Pohronie – Jupie 1:15.

Mladší žiaci Dukly kategórie U 12 sa predstavia v desiatom kole 1. ligy skupiny stred opäť doma, avšak až o necelé dva týždne, v sobotu 6. novembra11.30 hodine si zmerajú sily so Zvolenom.

Naša dvanástka zostala v tabuľke na siedmom mieste už s vyšším ziskom 12-tich bodov, Rimavská Sobota je posledná bez bodu. Najbližší súper zo Zvolena má päť bodov a okupuje desiatu priečku. Neúplnú tabuľku vedie Jupie so ziskom 21 bodov o skóre pred druhým Martinom.

Po hladkej výhre nad Trebišovom je Dukla na čele súťaže

Náš dorast lídra zo Žiliny nepokoril

V kartovom nadstavenom čase skvelé a zaslúžene dotiahnutie víťazstva Dukly v Podbrezovej

Poznáme súpera v pohári, cestujeme do Kežmarku

V mestskom derby pokorené Jupie, potešila aj dvanástka

Výsledky majstrovských stretnutí dorasteneckých a ženských družstiev MFK Dukla odohraných 15.-16.8.2020