• Mladším žiakom sa darilo na Spiši, starší neuspeli v Trnave
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 16.08.2021

Mladším žiakom sa darilo na Spiši, starší neuspeli v Trnave

z tréningu U12

Cez víkend boli v akcii aj naši mladší i starší žiaci MFK Dukla Banská Bystrica. Darilo sa mladším kategóriám U 12 a U 13, ktoré zaknihovali víťazstvá v Spišskej Novej vsi. Staršie žiacke kategórie U 14 a U 15 nestačili na silný Spartak Trnava, hoci pätnástka prehrala len o dva góly, pričom nasúkala súperovi tri. Išlo všetko o prípravné stretnutia.

U15:

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 5:3 (4:1)

Góly za Duklu: Kobzoš, Jedlička (z 11m), Korčok.

Zostava + striedania MFK Dukla: Černák - Stupavský (60. Môťovský), Chromek, Kolenička, Rusňák (60. Skačan) - Rubint (20. Stacho), Korčok, Glemba - Kobzoš, Jedlička (60. Zbyňovský), Vaňovec

Naši starší žiaci išli v Trnave do vedenia Kobzošom, mali sprvu prevahu, ale individuálnymi chybami posadili domácich na koňa, ktorí otočili stav z 0:1 na 4:1. Po zmene strán sme znížili Jedličkom z penalty, ale súper odpovedal piatym presným zásahom. Posledné slovo mal Korčok, ktorý stanovil výsledok na rozdiel dvoch gólov – 5:3 z pohľadu Spartaka.

Duel v Trnave nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Na generálku pred súťažou sme vycestovali do Trnavy, kde sme odohrali zápas proti asi najlepšiemu tímu v rámci prípravy. V úvode zápasu mali domáci tlak, boli dôrazní, vysoko nás napádali, no do šancí sa nedostali. Naopak my sme prvú veľkú šancu nevyužili, druhú už áno, a na chvíľu sme boli lepším tímom. No opäť sami postavíme súpera na nohy individuálnymi chybami, slabým dôrazom, vypustením súboja alebo neskorou reakciou, a súper kvalít Trnavy alebo predtým Nitry, Trenčína naše chyby využije. Druhý polčas sa v podstate už len dohrával, pozitívom je schopnosť presadiť sa v ofenzíve aj proti takýmto súperom, naopak veľkým negatívom je defenzíva a dôraz v nej. Čo nám v zápasoch v našom regióne stačí, resp. stačilo vlani v U14,  nám dnes v U15 v konfrontácii s tými najlepšími akadémiami nestačí. Pre chalanov sú ale tieto zápasy potrebné, len takéto im môžu ukázať kde potrebujú pridať, a na čom treba pracovať.“

U14:

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 13:0 (6:0)

Zostava + striedania MFK Dukla: Noga (35' Puzio) - Palenkáš (60' Rafaj),Valach, Hajdúch (60' Krajčovič), Fuchs (60' Karas) – Debnár - Vidhold, Ferenc, Chromek (60' Lichý), Illéš (5' Čupka) - Šinský.

Trnavčania nedali našej štrnástke žiadnu šancu. Od začiatku duelu mali navrch. Už v prvom polčase nám uštedrili tenisového ´kanára´ a v druhom pokračovali v dominancii, keď ešte pridali ďalších sedem gólov. My sme nezaznamenali ani čestnú úspech v podobe jedného gólu.

Tréner našej štrnástky Ľubomír Faktor sa k prehre vyjadril nasledovne:

„Súper nás doslova zničil, roztrhal. Nepustil nás prakticky do ničoho. Naša defenzíva celého mužstva bola katastrofálna a o útočnej ani nehovorím. Skóre zápasu hovorí za všetko. Pred nami je ešte strašne veľa práce.“

U13:

FK NOVES Spišská Nová Ves – MFK Dukla Banská Bystrica 3:5 (2:2)

Góly za Duklu: Čatloš, Penksa, Patráš 3.

Zostava a striedania MFK Dukla: Sokol - Kočvara, Bednarčík, Seifert, Debnár – J. Lomnický, Penksa, Čatloš, Genči, Pecník - Patráš (S. Lomnický, Kubiš )

Duel sme začali dobre, v ôsmej minúte sme išli do vedenia Čatlošom. Spišiaci vyrovnali v štvrťhodinke, ale na to sme odpovedali do dvoch minút Penksom. Škoda vyrovnávajúceho gólu na 2:2 na konci polčasu. Po zmene strán sa však čistým hetrikom zaskvel Patráš, dal tri góly po sebe a bolo 2:5 z pohľadu domácich. Tí už iba v samom závere korigovali nepriaznivý výsledok tretím gólom.

Duel na Spiši nám zhodnotil tréner našej trinástky Matúš Holécy:

„Zápas sme odohrali na výborne upravenom ihrisku na hlavnom štadióne. Pri viacerých absenciách sme mali problémy v defenzíve, kde sme nezachytili nábehy rýchlych hráčov, keď súper išiel často sám na nášho brankára Sokola. Ten si poradil s niektorými nájazdmi aj s dvoma chytenými pokutovými kopmi. Smerom dopredu sme boli nebezpeční cez krajné vertikály, v strede útoku sa hetrikom presadil Patráš. Tešíme sa na sobotu na prvý majstrovský zápas proti Podbrezovej.“

U12:

FK NOVES Spišská Nová Ves – MFK Dukla Banská Bystrica 6:22 (3:9)

Góly: Jakub Peciar, Matej Peciar, Bodzík, Švantner, Ďubek, Holík, Lepieš, Bodzík 2, Perichta 2, Šimko 5, Kaštiel 5

Zostava + striedania MFK Dukla: Dohnálek, L. Bevíz, Holík, Záhorec, Ďubek, S. Bevíz, Poljovka, Žambor, Šimko, Lepieš, Perichta, Stupavský, Bodzík, Kaštiel, M. Peciar, J. Peciar, Švantner, Šporka

Naša dvanástka na Spiši jasne dominovala. Premieňala šance a najmä v druhom polčase jej to do bránky sypalo. Veríme, že v tomto trende bude pokračovať aj v majstrovských stretnutiach.

Vysoké víťazstvo U 12-ky MFK Dukla zhodnotil jej tréner Mário Markovič:

„Podali sme dobrý výkon, podarilo sa nám preniesť veci z tréningu do zápasu. Od úvodu sme boli aktívnejší a vypracovali sme si niekoľko dobrých šancí, ktoré sme dokázali využiť. Verím že víťazstvo bude pre chlapcov pozitívna motivácia do ďalších tréningov a zápasov.“

Dorastenci povinnými víťazstvami potvrdili prvenstvá, ich hra má stále lepšiu fazónu

9 poznatkov z doterajšieho priebehu sezóny

Poznáme termíny kvalifikácie o 1.ligu!

Ohlasy po zápase MFK Dukla-FK Železiarne Podbrezová

Starší dorast neudržal vedenie 2:0, mladší týmto výsledkom v Michalovciach vyhrali