• Aktuality
  • Preview: Podarí sa nám zaskočiť trnavský Spartak?
A tím / MFK Dukla (PR) / 22.07.2022

Preview: Podarí sa nám zaskočiť trnavský Spartak?

Preview: Podarí sa nám zaskočiť trnavský Spartak?
Futbalistov našej banskobystrickej Dukly čaká v druhom kole Fortuna ligy trnavský Spartak. Pôvodne sme mali hrať doma na Štiavničkách, avšak pre organizáciu EYOF 2022 v našom meste hráme opäť na ihrisku súpera. Konkrétne v nedeľu 24. júla o 20.30 hodine i pred kamerami TV Dajto.

Trnavčania sú favoritmi tohto stretnutia. V uplynulej sezóne skončili na treťom mieste v našej najvyššej súťaži a aktuálne bojujú v Európskej konferenčnej lige UEFA, v ktorej by sa radi prebojovali do skupinovej fázy. V prvom kole Fortuna ligy zdolali na svojom štadióne ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2:0 a štvrtok uspeli aj v spomínanej európskej súťaži po výhre nad tímom z Walesu Newtownom 4:1.

„Čaká nás ťažký zápas. Trnava hrá doma pred výbornými fanúšikmi. Ide o kvalitného súpera, nečaká nás nič ľahké, ale v prvej lige nás nečaká v žiadnom zápase nič ľahké. My sa nemôžeme dívať na to, že Spartak má v nohách štvrtkový duel v Európskej konferenčnej lige UEFA. My sa musíme dívať na seba, konkrétne na to, čo si povieme v kabíne, na to, čo nám tréner cez týždeň vštepuje do hláv, teda ako sa máme prezentovať. O to sa aj budeme snažiť,“

- prezradil nám pred stretnutím v Trnave brankár MFK Dukla Banská Bystrica Matúš Hruška, ktorý v Michalovciach v prvom kole inkasoval dva góly z pokutových kopoch. Z hry ani jeden! Nerád by čelil podobnej situácii v nedeľu, k čomu ešte dodal:

„Uvidíme, každý zápas je iný. Penalty sú, boli aj budú. Tešíme sa hlavne na výborný štadión, kulisu, výborných divákov. Verím, že aj bystrickí fanúšikovia prídu v hojnom počte, radi ich tam uvidíme. My ideme ukázať na ihrisku svoju hru a budeme sa snažiť o dobrý výsledok.“

Matúš Hruška

Trnavčania majú výbornú formu. V príprave prehrali iba v Srbsku s Partizanom Belehrad a na Slovensku neuspeli naposledy prvého mája s úradujúcim majstrom Slovan Bratislava, ktorému podľahli na jeho ihrisku tesne 0:1. Inak buď remizovali alebo vyhrali.

Čo sa týka našich vzájomných zápasov, so Spartakovcami sa nám príliš v minulosti nedarilo. Minulý rok sme u nich v lete prehrali 0:4 a v zime remizovali 1:1. Čo sa týka súťažných duelov v najvyššej súťaži pred našim vypadnutím z nej, tak v sezóne 2014/2015 sme v Trnave prehrali 2:5 a doma remizovali 1:1. Podobne tomu bolo aj v predchádzajúcom ročníku (v Trnave 0:4 a 1:2, doma 0:0), avšak v sezóne 2012/2013 predsa len Spartak padol, dokázali sme ho zdolať na jeho pôde 1:0 aj doma 2:0.

„Chceme v Trnave zabojovať, zanechať tam dobrý dojem. Určite by sme chceli doniesť domov nejaké body. Trnava hrala vo štvrtok predkolo Európskej konferenčnej ligy, chceli by sme to využiť v náš prospech, môžu byť unavení. Je to naša šanca napraviť výsledok v Michalovciach,“

- podotýka náš mladý stredopoliar Matúš Kőröš, ktorý sa presunul do kádra nášho A mužstva z dorastu, v ktorom v uplynulej sezóne úspešne pôsobil. Rozdiely medzi mužmi a dorastom netajil:

„Rozdiel je určite v rýchlosti a menej času je na ihrisku. Futbal v prvej lige je oveľa tvrdší a má vyššie tempo. Myslím si, že mám sa ešte v čom zlepšovať. Sú veci, v ktorých by som mohol byť lepší. Chcem sa dostať do základnej zostavy.“

Matúš Kőröš

Kto bude v základnej zostave nášho mužstva v nedeľnom zápase v Trnave rozhodne samozrejme tréner. My veríme, že všetci futbalisti Dukly, ktorí dostanú dôveru a predstavia sa na ihrisku, odvedú proti Spartaku maximum. Výkop je o 20.30 hodine. Buďte aj Vy pritom.

FOTO: Ľudovít Jakub Hroboň

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Rozhovor s Matejom Starším

Čítať viac
A tím

Preview: Proti Bardejovu s jasným cieľom potvrdiť dobrú výkonnosť

Čítať viac
A tím

Mladý obranca Lukáš Kojnok sa upísal našej Dukle na dva roky

Čítať viac
A tím

Povedali po zápase MFK Dukla - Partizán Bardejov 1:0 (0:0) dňa 10.10.2020

Čítať viac
A tím

Do Bratislavy s odhodlaním, boj o prvú šestku naberá "grády"

Čítať viac
Dorast

Dorast na bratislavský Slovan nestačil

Čítať viac