Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Na tréning MFK Dukla zavítali deti z Ukrajiny
A tím / MFK Dukla (PR) / 14.07.2022

Na tréning MFK Dukla zavítali deti z Ukrajiny

spoločná fotografia našich futbalistov s deťmi z Ukrajiny

spoločná fotografia našich futbalistov s deťmi z Ukrajiny

Na stredajší tréning nášho mužstva v Selciach zavítali deti z rôznych regiónov Ukrajiny, ktoré sú u nás na Slovensku na dlhodobom pobyte pre vojnové okolnosti v ich krajine. Pozreli si ako futbalisti Dukly trénujú, zoznámili sa s nimi, s niektorými si zahrali aj futbal a nechýbala ani spoločná fotografia.

Deti z Ukrajiny majú počas pracovných dní program, ktorý je ladený na spoznávanie našej krajiny, kultúry a zvykov, nevynímajúc ani šport. A práve streda bola z ich pohľadu zameraná na športovú stránku.

„Sme radi, že sme mohli deti z Ukrajiny privítať a ukázať im, ako funguje klub MFK Dukla Banská Bystrica a ako trénuje naše A mužstvo, s ktorým sa spoločne odfotili. Som rád, že si mohli zahrať futbal s niektorými našimi hráčmi a potom i medzi sebou. Dohodli sme sa na programe ďalšej spolupráce. Tieto deti prídu aj na našu akciu do obchodného centra Europa Shoping Centrum v Banskej Bystrici 30. júla a dostali pozvanie na náš prvý domáci zápas s MFK Ružomberok prvý augustový víkend. Je medzi nimi veľa futbalistov, máme tu adeptov do žiackych kategórií nášho klubu, pričom ide nielen o chlapcov, ale aj dievčatá,“

- prezradil športový riaditeľ MFK Dukla Banská Bystrica Jozef Mores, ktorého potešilo, že ukrajinské deti chceli okamžite hrať futbal s našimi hráčmi a zapojiť sa i priamo do tréningového procesu.

O pobyte týchto detí nám viac prezradila jedna z vedúcich letného tábora, Ukrajinka Jaroslava Lohvinová:

„Chceme, aby deti videli zo všetkých strán kultúru Slovenska, spoznali históriu i súčasnosť. Učia sa aj slovenský jazyk. Našim cieľom je, aby boli čo najbližšie k Slovensku, lebo nevieme ako dlho tu budeme žiť. Veľmi sme vďační, že nás tu ľudia prijali s otvoreným srdcom. Nechceme byť pre nikoho príťažou, snažíme sa robiť všetko samostatne, ženy si hľadajú prácu, tie čo už do nej chodia, odvádzajú daň rovnako ako slovenskí zamestnanci, deti chodia do škôlky. Počas prázdnin sa snažíme, aby každý deň mali program. Aktuálne je to športový deň, ktorý sme vyplnili futbalom.“

O tom, že deti z Ukrajiny majú radi futbal, svedčia aj naše fotografie. Prekvapilo nás, že o banskobystrickej Dukle vedeli už pred príchodom na Slovensko a náš klub považujú za legendárny.

FOTOGALÉRIA: