• Na úvod sezóny sme deklasovali Námestovo
A tím / MFK Dukla (PR) / 24.07.2021

Na úvod sezóny sme deklasovali Námestovo

Polievka zo zápasu v Námestove (S. Sabo)

Náš A tím mužov na úvod sezóny v prvom zápase 2. ligy deklasoval na hornej Orave Námestovo 7:0, keď hetrik zaknihoval Róbert Polievka. Ďalšie dva góly pridal netradičný strelec Dávid Richtárech. Nováčikovi sme nedali žiadnu šancu, po dvoch góloch v prvom polčase sme pridali v druhom ďalších päť a duel tak zvládli na jednotku s hviezdičkou.

Naše mužstvo začalo dobre. V siedmej minúte Polievka vysunul do pokutového územia mladého Hanesa, tomu pri pokuse o odobratie lopty krajný obranca MŠK Čiernik zasiahol nohu a nasledoval pokutový kop. Ten o pár sekúnd premenil prudkou strelou k žrdi po ľavej ruke brankára Ľubomír Willwéber0:1. Mali sme viac z hry, v 22. minúte po individuálnej akcii strelca úvodného gólu sa pokúsil prekonať brankára Lešňovského kapitán Polievka, no jeho pokus domáci gólman s námahou vytesnil mimo priestoru svojej bránky. Po polhodine opäť strieľal Polievka, Lešňovský loptu len vyrazil, následnú dorážku Willwébera zblokovala obrana súpera, no lopta sa znovu dostala k nášmu hráčovi, konkrétne k Migaľovi, ktorý tesne prestrelil svätyňu Námestova. Až minútu pred polčasom nám to vyšlo. Šulc zo stredu ihriska vyslal skvelú prihrávku na geniálne nabiehajúceho Róberta Polievku, ten sa vyhol ofsajdu a vďaka svojej rýchlosti sa ocitol v situácii 1 na 1 s Lešňovským, ktorému prudkou a dobre mierenou strelou nedal šancu, stanovil tak polčasový výsledok na 0:2.

Po zmene strán Dukla pokračovala v aktivite. V 50. minúte Hanesov center gólman MŠK zle vyboxoval, zrejme ho podcenil, zasiahol len jednou rukou, loptu vyrazil pred voľného Dávida Richtárecha a ten ju bez väčších problémov iba doklepol do siete – 0:3. Náš výnimočný strelec Richtárech mohol pridať aj druhý gól, no strelou z vyše 20 metrov opečiatkoval len brvno. Po hodine hry Polievka opäť využil svoju rýchlosť a mal nasmerované za druhým gólom, no obrana Námestova ho tesne pred pokutovým územím podľa reakcií hráčov a lavičky Banskej Bystrice zastavila nedovolene. Rozhodca citlivo počkal a náš útočník Jakub Šulc bez problémov zakončil do odkrytej bránky – 0:4. Prešli len dve minúty a dostavilo sa veľké zaváhanie domácich. Skúsený Juraj Siman stratil loptu, zrodil sa rýchly útočný výpad nášho tímu, na jeho začiatku bol Richtárech, loptu dostal v pokutovom území od Šulca nepokrytý Róbert Polievka, ktorý presnou strelou opäť pokoril bezmocného Lešňovského – 0:5. O ďalšie dve minúty (69.) sa zrodil hetrik. Robo Polievka dostal dlhý center do šestnástky, na dvakrát si spracoval polovysokú loptu medzi domácimi obrancami a peknou strelou z otočky stanovil tenisový stav 0:6. Potlesk z tribún po dlhej dobe vyvolal v 71. minúte domáci Buckulčík. Zakončoval v pokutovom území, jeho pokus tečoval náš Slaninka, brankár Hruška na čiare vyrazil loptu na rohový kop! Ten sme ubránili a dostali sa do rýchleho brejku. Polievka tentoraz videl na pravej strane vo veľkom vápne voľného Dávida Richtárecha, ktorý sa pohral s obrancom Čiernikom a nekompromisne strieľal krížne k vzdialenejšej žrdi – 0:7. Záver už poznačili časté striedania na oboch stranách, domáci sa snažili aspoň o čestný gól, ale do vyloženej šance sme ich už nepustili.

Fakty o zápase:

MŠK Námestovo - MFK Dukla Banská Bystrica 0:7 (0:2)

Góly: 8. Willwéber (z 11m), 44., 67. a 69. Polievka, 50. a 72. Richtárech, 64. Šulc. Rozhodoval: D. Sedlák. ŽK: Buckulčík (Námestovo). Diváci: 308.

Zostavy a striedania:

Námestovo: Lešňovský – Habiňák, Mi. Čiernik, Buckulčík (78. Mydlár), Farský (J. Siman), Ma. Čiernik (78. Brodziansky), Snovák, P. Chovan, Gelčinský (78. Chrachala), Bednár, Chorvát (46. Svetlošák)

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa (83. Červeň), Pišoja, Kupčík, Slaninka (73. P. Vajda) – B. Ľupták – Hanes, Willwéber (83. V. Tóth), Richtárech (83. Uhrinčať), Polievka (73. Jurčišin) – Šulc

Hlasy po zápase:

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Tento zápas sa mi hodnotí veľmi ľahko. Vyhrali sme 7:0. Medzi mužstvom, ktoré bojovalo o postup do prvej ligy a mužstvom, ktoré postúpilo z tretej ligy do druhej, bol trošku markantný rozdiel, hoci takýto výsledok som určite nečakal. Chlapci príjemne prekvapili, no musíme na to rýchlo zabudnúť a pripraviť sa na ďalšie zápasy. My sme dnes hrali celkom dobre, no to, aké sme mužstvo, ukážu až ďalšie stretnutia s ťažšími súpermi a hlavne celá súťaž.“

Róbert Polievka, kapitán Banskej Bystrice, autor hetriku: „Z našej strany to bol výborný výkon. To, čo sme si pred zápasom povedali, tak sme aj splnili. Taktické pokyny sme taktiež do bodky plnili. Boli sme efektívni, to o zápase prakticky rozhodlo. Neviem povedať, kedy som dal naposledy hetrik a ani nie je dôležité, ktorý z mojich troch gólov bol najkrajší. Dôležité bolo, že sme streleckú smolu pretrhli a šance pretavili do gólov. Dnes som dal hetrik ja, nabudúce to môže byť niekto iný, dôležité je to, ako hrá celé mužstvo. Tento zápas bol ťažký v tom, že sme ho museli vyhrať. Výsledok 7:0 hovorí síce jasnou rečou, ale kľúčové je, ako sme sa k tomuto duelu všetci postavili. Podali sme veľmi dobrý tímový výkon.“

Dávid Richtárech, strelec dvoch gólov Banskej Bystrice: „Bolo dobré, že sme k zápasu pristúpili od začiatku zodpovedne. Strelili sme rýchlo gól, pridali ďalšie a súpera sme prakticky do ničoho nepustili. Ja som sa snažil každý center dobiehať do šestnástky, pri tom mojom prvom góle som mal ľahkú situáciu, keď brankár vyrazil rovno pred mňa loptu, mal som už iba odkrytú bránku. Pri tom druhom som si dobre prevzal loptu a namieril. Táto výhra nás určite nabudí do ďalších zápasov.“

Ostatné výsledky:

Humenné – Podbrezová 1:0, Bardejov – Šamorín 0:1, Komárno – Dubnica 1:0, Trebišov – Petržalka 1:0, Slovan B – Košice, Žilina B – Púchov a Rohožník – Skalica sa hrá v nedeľu.

PROGRAM:

Naša mestská futbalová Dukla odohrá druhý duel v 2. lige o týždeň v sobotu 31. júna o 18.00 hodine opäť na ihrisku súpera, tentoraz na Záhorí, kde nás hostí MFK Skalica.

FOTOGALÉRIA (autor: Samuel Sabo):

V Šamoríne výhra 1:0 po dobrej defenzíve a peknom góle Mazana

Stanovisko MFK Dukla B. Bystrica k zraneniu hráča Michala Faška.

Ženy

Juniorky a žiačky na Martin ani Trenčín nestačili

Na zvolenskom trávniku vyzveme MFK Skalica

Vo Fortuna lige by sme sa radi vyhli záchranárskym prácam

Tesná prehra v poslednom kole na pôde vicemajstra, všetky oči sa však už opierajú na play off o učasť v EKL