• Prvý polčas v réžii MFK Dukla, za desať minút druhého polčasu krutá prehra
A tím / PhDr. Jozef Ivan, CSc. / 22.02.2019

Prvý polčas v réžii MFK Dukla, za desať minút druhého polčasu krutá prehra

Tak ako to od neho vídavať v zápasoch tradične, Peter Kolláti (na snímke v modrom drese, na trenírkach s číslom 11, v popredí) aj v súbojoch s Vionom Zlaté Moravce súperovi nič nedaroval. Zápas však pre vážne a hlavne bolestivé zranenie nedohral. Naopak, na ihrisku sa objavil v závere zápasu ďalší odchovanec dorasteneckej Dukly, Telúch, ktorý na jeseň hosťoval v Rakytovciach. (Foto: Samo Telúch)

„V ďalšom prípravnom zápase mali chlapci v dresoch MFK Dukla celý prvý polčas réžiu hry pod svojou taktovkou,“ začal približovať pre čitateľa videnie tohto, v poradí tretieho prípravného stretnutia, tentoraz na pôde extraligistu Vion Zlaté Moravce, vedúci mužstva hostí Ivan Šimko.

Vo svojom komentári zo stretnutia Vion Zlaté Moravce – MFK Dukla Banská Bystrica pokračuje takto:

„Prípravný zápas sme v sobotu 19. januára začali oveľa aktívnejšie ako náš súper. Naši hráči mali väčšinu polčasu loptu pod kontrolou, ale aj obrana MFK Dukla pracovala spočiatku takmer bezchybne. Smerom dopredu sme sa spoliehali na Galića so Stefanom Bogdanovskim (obaja sú na skúške). V 13. minúte Josip Galić uspel v súboji s domácim Asanovićom a po ľavej strane sa rútil do neskonsolidovanej obrany. Prihral Bogdanovskému do pokutového územia, no ten sám pred brankárom Chovanom nevyužil veľkú šancu a napálil loptu len do domáceho brankára. Ďalšia naša šanca sa zrodila o 10 minút, keď Kolláti výborne vysunul Galića, ktorý chcel „husársky“ prekvapiť vybehnutého Chovana, no jeho lopta len tesne minula pravú žrď. V 26. minúte sme mali výhodu priameho voľného kopu, centrovanú loptu sa však Galićovi a ani Staršiemu na niekoľko pokusov nepodarilo pretlačiť cez blokujúcich obrancov. V 44. minúte sa v ojedinelej šanci ocitli domáci hráči. Kelez unikal po svojej ľavej strane, centrovanou loptou našiel Richtárecha a ten nikým nekrytý volejom nedal Krejčímu šancu. Domáci dokonalo využili svoju prvú vážnejšiu príležitosť na vsietenie gólu, zatiaľ čo my sme v 1. polčase tri nevyužili.

V úvode druhého polčasu bol v šanci Kelez, no zvnútra pokutového územia a trochu z uhla trafil len brankára Ďurča. V 57. minúte prišiel veľmi nešťastný moment pre našu Duklu. Peťo Kolláti po súboji s prenikajúcim hráčom súpera a nepríjemnom páde zostal s bolestivou grimasou ležať na hracej ploche. Nasledovalo 10 minútové čakanie na nosidlá, tých sme sa však nedočkali a tak sme Peťa v rozľahlom areáli preniesli na rukách do domácej šatne, kde sa oňho príkladne starala sympatická domáca zdravotníčka. Neskorší röntgen v Banskej Bystrici ukázal zlomeninu ihlice.

V 70. minúte sme sa dočkali vyrovnania, keď bol v pokutovom území faulovaný Migaľa a následný pokutový kop premenil Gabriel Snitka. Domáci však do minúty opäť strhli vedenie na svoju stranu. Dlhou loptou za našu obranu sa po ľavej strane zverenci Karola Praženicu dostali k centru a z neho Vladyslav Khomutov nohou na hranici „päťky“ prekonal Ďurča. V 82. a v 84. minúte sme kapitulovali opäť, keď v poslednom prípade aktívny Khomutov prihral do pokutového územia Švecovi. Ten si poľahky vytvoril výbornú streleckú pozíciu a zvýšil tak skóre na konečných 4:1 v prospech Zlatých Moraviec. V závere zápasu sa už nič vážnejšie neudialo a FIFA asistent rozhodcu Peter Kováč z Nových Zámkov tak ukončil stretnutie, v ktorom sme si určite nezaslúžili prehrať o 3 góly, ale hlavne nás nesmierne mrzí zranenie Petra Kollátiho.“

Toľko Ivan Šimko. Vion sa ukázal ako vyspelejší a kvalitnejší súper, než bola po ostatnej strede Senica. Podaktorí odborníci po zápase tvrdili, že chlapcom MFK Dukla v tréningovej záťaži oťaželi v závere stretnutia so Zlatými Moravcami nohy.

Zrejme dvojzápasové súperenie v týždni a k tomu aj tvrdé kondičné tréningy urobili svoje. Iní pre zmenu dodali to známe: „Ťažko na cvičisku, ľahšie na bojisku“. Druholigová jar 2019 bude veľmi náročná na kondíciu, psychickú záťaž i kolektívnu vyspelosť s dostatkom kvalitných futbalistov v základnom kádri.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 (1:0)

Gól Dukly: 70. Snitka (PK)