Žiaci / MFK Dukla (PR) / 12.09.2022

Nad ´Ružou´ vyhrala U12-ka, remizovala U14-ka, žiačky zdolali P. Bystricu

Naša U12-ka

Naša U12-ka

Žiaci MFK Dukla Banská Bystrica si cez víkend merali sily s ďalším favoritom najvyššej súťaže vo svojich vekových kategóriách s MFK Ružomberkom. Pätnástka prehrala na Liptove o gól, štrnástka tam remizovala, trinástka doma žiaľ podľahla, ale dvanástka tesne o gól zvíťazila. Žiačky do pätnásť rokov pokorili doma v nedeľu Považskú Bystricu.

U 15:

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:1)

Góly: 39. Lerint, 72. Jurík – 16. Vidhold. Rozhodoval: Varga.

Zostava + striedania MFK Dukla: Noga - Pálenkáš, Valach, Bednarčík, Hajdúch – Ferenc, Debnár (66. Gömori), Illéš (52. Hollý), Vidhold – Page, Chromek (73. Kubalák)

U 15-ka Dukly sa v Ružomberku ujala vedenie po štvrťhodine hry Vidholdom. Lenže potom začal úradovať rozhodca a keď náš tréner nesúhlasil s jeho verdiktom, hneď vyfasoval žltú kartu. Domáci napokon vyrovnali ešte do prestávky Lerintom a po zmene strán využili aj druhú našu chybu a otočili duel Juríkom na 2:1. Vyrovnať sa nám žiaľ nepodarilo.

Duel nám iba veľmi stručne zhodnotil tréner našej pätnástky Ľubomír Faktor:

„Zaslúžené víťazstvo domáceho mužstva, aj keď po našich hrubých individuálnych chybách.“

R. Sobota – L. Mikuláš 1:6, Podbrezová – Martin 7:1, Námestovo – Lučenec 0:2, Zvolen – Pohronie 0:1, Žilina – RSC Hamsik Academy 2:0.

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U15-ka najbližšie doma v Priechode, kde si po týždňovej prestávke v sobotu 24. septembra o 10.00 hodine zmeria sily v derby s Podbrezovou.

U 14:

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 39. Jevoš (z 11m) – 3. Kolárik. Rozhodoval: Remeň.

Zostava a striedania MFK Dukla: Auxt – Kočvara (55' Jančiar), Kolárik, Kmeť, Kubiš ( 65' Krajčovič) – Gábriš (36' Pizzolato), Ostrihoň (47' Genči), Penksa (47' Čatloš) – J. Lomnický (36' Pecník), Yanovskyi, Gondáš (65' S. Lomnický)

Naša štrnástka mala veľmi dobrý vstup do stretnutia, keď išla už v tretej minúte Kolárikom do vedenia. Potom sa trošku zatiahla, no naďalej sa snažila o protiútoky. Škoda začiatku druhého polčasu a zbytočného faulu, po ktorom domáci vyrovnali Jevošom z penalty. Zápas sme však mohli strhnúť na svoju stranu, ak by sa v závere v úniku presadil útočník Yanovskyi. Nestalo sa tak, čiže body sa na Liptove delili.

Remízu našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Peter Rebek:

„Do zápasu sme vstúpili výborne a po rohovom kope sme aj vďaka dôrazu dokázali skórovať. Následne v podstate celý zápas mal rovnaký obraz, a síce my sme sa viac menej bránili a hrozili rýchlymi útokmi. Súper bol futbalovejší a herne lepší, no my si ceníme, že oproti zápasu so Žilinou chalani bojovali a v obrane nerobili zbytočné nevynútené chyby. Súper skóroval po faule z pokutového kopu, takéto situácie musíme riešiť bez rizika faulu, nakoľko ten zákrok nemusel prísť. V závere sme po samostatnom nájazde Yanovského mali veľkú šancu na víťazný gól, ale aj s remízou ako takou sme spokojní.“

Podbrezová – Martin 0:5, Námestovo – Lučenec 5:0, Zvolen – Pohronie 2:2, Žilina – RSC Hamsik Academy 6:0, R. Sobota – L. Mikuláš 1:7.

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U14-ka najbližšie doma v Priechode po týždňovej prestávke, a to v sobotu 24. septembra o 12.00 hodine, keď si sily zmeria v derby s Podbrezovou.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 0:2 (0:1)

Góly za Duklu: žiadne.

Zostava + striedania MFK Dukla: Dohnálek – Drozd, Holík, Žambor, S. Bevíz – Ďubek, Horváth, Šimko – Kaštiel, Brozman, Záhorec (striedali: Mojžiš, Holubčík, Peciar, Stupavský, Lačný, Poljovka, Šimo)

Naši mladší žiaci z U13-ky prehrali síce 0:2, ale boli viac než vyrovnaným súperom Liptákom. Zhoreli na koncovke, nedarilo sa im premieňať šance. A keďže bez gólu sa vyhrať nedá a súper sa dokázal predsa len cez našu inak organizovanú obranu presadiť, body si napokon odniesli šťastnejší chlapci z Ružomberka.

Prehru U 13-ky Dukly zhodnotil náš tréner Martin Dvoran:

„V druhom domácom zápase sme hostili húževnatého súpera MFK Ružomberok. Celý týždeň sme sa na tento zápas tvrdo pripravovali a stálo to za to. Aj napriek prehre to bol od našich chlapcov solídny výkon, v ktorom chýbal už len gól. S porovnaním predošlých zápasov obrana hrala veľmi organizovane a bez výraznejších chýb. Naopak, v tomto zápase sme sa potrápili s nepriemeňaním šancí, ktorých bolo dosť. Dovolím si povedať, že za výborný výkon chlapcov sme si zaslúžili aspoň bod. Pozitívnou vecou zápasu bola organizovaná obrana a snaha o kombinačný futbal. Čo sa týka negatívnej stránky zápasu bolo vyššie spomenuté nepremieňanie šancí. Chlapcom odkazujem, nech dajú hlavy hore a treba pracovať tak tvrdo ako doteraz.“

L. Mikuláš – R. Sobota 8:0, RSC Hamsik Academy – Žilina 3:1, Lučenec – Námestovo 5:0, Martin – Podbrezová 12:0, Pohronie – Zvolen 5:8.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v štvrtom kole 1. ligy skupiny stred po týždňovej prestávke v nedeľu 25. septembra10.00 hodine v Brezne, kde ich hostí Podbrezová.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 10:9 (5:7)

Góly za Duklu: Laššák 3, Schmidtmayer 3, Blaško 2, Huťka a Ščasný po 1

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 1:2, 4:5, 3:0, 2:2

Zostava a striedania MFK Dukla: Kovač, Špirka, Podmanický – Mikolaj, Blaško, Štubňa, Kaliský, Ščasný, Radoš, Múka, Huťka, Valent, Driečny, Holík, Schmidtmayer, Laššák, Môc, Flasík, Čunderlík

Naša dvanástka sa predviedla v dobrom svetle. Ružomberčanov pokorila zlepšeným druhým polčasom, v ktorom bola pohyblivejšia a predviedla niekoľko pekných akcií. Blysla sa hlavne tretia skupina, ktorá v druhom polčase zaknihovala výhru 3:0. Hetrik dosiahli dvaja naši futbalisti Laššák a Schmidtmayer.

Výhru zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý polčas sme začali aktívne, no nepochopiteľne sme po desiatich minútach absolútne prestali hrať. Z našej hry zmizol pohyb, začali sme zadarmo odovzdávať súperovi lopty, čo dokázal súper využiť. Druhý polčas sme zlepšili pohyb, vďaka čomu sme predviedli niekoľko pekných akcií. Bol to náročný zápas, k čomu prispel aj dobrý súper, no práve takéto zápasy budú chlapcov posúvať v ich rozvoji vpred. Duelu by asi viacej pristala remíza, ale šťastena sa priklonila na našu stranu.“

L. Mikuláš – R. Sobota 7:9, Pohronie – Zvolen 3:19, Lučenec – Námestovo 1:13, RSC Hamsik Academy – Žilina 10:6.

Mladší žiaci Dukly U12 sa predstavia v piatom kole 1. ligy skupiny stred až po týždňovej prestávke v nedeľu 25. septembra11.30 hodine v Brezne, kde ich hostí v derby Podbrezová.

WU 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Považská Bystrica 2:1 (1:1)

Góly: 18´ Račeková, 40´ Vrábľová – 35´ Chaláňová

Zostava + striedania MFK Dukla: Udvardyová – Fajčíková, Vrábľová, Dobrocká ©, Hlinková, Račeková, Spišiaková, Gaňová, Kolenkášová, Loceková, Plauchová, Černáková, Petrovičová, Balonová, Fabianová, Boboková

Bojovný zápas z oboch strán. V drese domáceho tímu dali svoje premiérové súťažné góly vo farbách Dukly Natália Račeková a Ema Vrábľová. Natália sa presadila strelou z priameho kopu a Ema rozhodla o cennej výhre lobovanou strelou v 2. polčase. Veľkým ocenením nášho klubu MFK Dukla Banská Bystrica a ľudí, ktorí pracujú na úseku ženského futbalu je nominácia troch našich dievčat do výberu SsFZ v kategóriu WU14, ktorý sa uskutoční 15. septembra v Ružomberku. Všetkým trom babám Natálii Račekovej, Eme Vrábľovej a Laure Hlinkovej, ktorá je u nás na striedavom štarte z Podkoníc, srdečne gratulujeme a držíme palce.

Výhru zhodnotila jedna z našich dvoch tréneriek žiačok Dukly Laura Pavlíková:

„Do zápasu sme nastupovali s rešpektom, ale po prvých stretoch s loptou si dievčatá začali veriť a dostávali sa do hry. Viackrát sa im podarilo dostať sa pred súperovu bránku, vytvoriť si šance, či zakončiť tesne vedľa. Oceňujem veľmi bojovný výkon všetkých dievčat, množstvo dohratých súbojov či šikovné nahrávky strednej zálohy, pretože to prinieslo vytúžené víťazstvo. Verím, že dievčatá v nastavenom tempe nepoľavia a naďalej sa budeme zlepšovať.“

Ostatné výsledky 3. kola 1. ligy žiačok, skupiny B:

Žilina – Trenčín 11:3, Topoľčany – Častkovce 17:0, Martin – RSC Hamsik Academy 1:1.

Žiačky MFK Dukla sa v najbližšom kole 1. ligy WU-15, skupiny B o umiestnenie predstavia v Rudlovej na umelej tráve v nedeľu 18. septembra12.00 hodine, kde ich v mestskom derby privítajú dievčatá z RSC Hamsik Academy.