• Prvý duel so Senicou nám nevyšiel, inkasovali sme lacné góly, proti bol aj VAR
A tím / MFK Dukla (PR) / 25.05.2021

Prvý duel so Senicou nám nevyšiel, inkasovali sme lacné góly, proti bol aj VAR

Situácia pri prvom góle súpera (R. Bielik)

Futbalistom našej banskobystrickej Dukly prvý barážový súboj o účasť vo Fortuna lige vo Zvolene nevyšiel. Prehrali so Senicou 1:2, keď nám VAR neuznal vyrovnávajúci zásah na 2:2. Mrzia najmä úvodné dva lacné inkasované góly. Nič však ešte nie je stratené. Čaká nás v piatok odveta u súpera na Záhorí, kde sa vynasnažíme streliť viac než jeden gól a postúpiť.

Do zápasu sme v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene vstúpili s defenzívnou taktikou až s piatimi obrancami. V úvode hrozili hostia iba nepresnými strelami z diaľky. My sme sa dostali do pološancí z priamych kopov. Po centri Polievku si so slabšou hlavičkou Noska poradil gólman Vliegen a Migaľov sľubný pokus v pokutovom území bol žiaľ zblokovaný. Seničania išli do vedenia v 23. minúte. Majdan centroval z pravej strany do šestnástky, kde sa zrazili s brankárom Hruškom naši stopéri Vajda i Nosko, loptu nik z nich nezachytil, čo využil skúsený Malec a dokázal ju upratať pohodlne medzi žrde – 0:1. Záhoráci mohli ísť aj do dvojgólového vedenia. Dobrú loptu dostal za našu obranu Asanovič, ale koncovku mu sťažil Starší, takže gólman Dukly zasiahol bez problémov. Futbalisti Dukly boli blízko k vyrovnaniu až v závere polčasu. Po priamom kope Polievku hlavičkoval Starší, no iba do obrancu súpera.

V druhom polčase sme sa snažili hrať ofenzívnejšie, ale pykali sme po chybe vo vlastnej šestnástke. V 49. minúte prízemný center Gubu Kupčík neupratal, strelu Majdana Hruška síce vyrazil, ale na dorážku Maleca nemal nárok – 0:2. Banskobystrickí hráči následne viac útočili, ale mohli aj inkasovať, ak by v 63. minúte strelu Košťála nezlikvidoval Hruška. Prešlo však pár sekúnd a bolo 1:2. Strelu Polievku spoza šestnástky Vliegen zneškodnil, ale na dorážku striedajúceho Lukáša Laksíka už nestačil. Vyrovnanie potom mali na kopačkách Migaľa a Polievka, z dobrých pozícii tesne minuli bránku. V 71. minúte Migaľovu strelu Majdan zblokoval, lopta sa dostala k Laksíkovi na päťku a ten predviedol parádne nožničky, no jeho gól neuznal VAR (údajne pre predchádzajúci ofsajd iného nášho hráča). V závere sme už hrali vabank a z brejku mohli hostia skórovať, Košťál totiž prenikol do šestnástky, no šancu mu zneškodnil výborne nohami Hruška. V poslednej minúte zamestnal Vliegena strelou z diaľky Migaľa, Laksík sa žiaľ už k dorážke nedostal, takže zo Zvolena odchádzali spokojnejší Seničania.

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Senica 1:2 (0:1)

Góly: 63. Laksík – 23. a 49. Malec. Rozhodovali: Očenáš – Bednár, Pozor. ŽK: Gallovič, Majdan (obaja Senica). Diváci 350.

Zostavy a striedania:

Banská Bystrica: Hruška – Lukáčik, Vajda (46. Kvocera), Nosko, Kupčík, Migaľa –  Richtárech, Willwéber - Starší, Polievka – Vujošević (59. Laksík)

Senica: Vliegen – Majdan, Asanovič, J. Nemec, Šimčák – Turčák (65. D. Duda), Addo, Košťál, Gallovič (72. Gamboš), Guba (90. Mašulovič) – Malec

Hlasy po zápase:

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Sme smutní, že sme prehrali tento zápas. Prvýkrát sme mali VAR a nevyšiel nám. Určite by nám vyhovovalo, kebyže dáme my prvý gól. Mohol by byť aj taký šťastný, aké inkasujeme na druhej strane my. Aj v tomto zápase sme inkasovali lacné góly. Žiadne vypracované od súpera. Nielen prvý, ale aj ten druhý, čo sme dostali, bol po odrazenej lopte. Máme trošku smolu. Dali sme aj na 2:2 gól, no hovorím, že ten VAR nepomohol pre ofsajd, ktorý bol predtým. Premiéru s VAR-om sme mali zlú, ale možno v piatok sa to otočí. Nič iné nám nezostáva, iba bojovať a makať na sebe, aby sa šťastie priklonilo aj k nám. Baráž sa hrá ešte aj na druhý zápas a kým je šanca, tak sa o ňu pobijeme v Senici.“

Lukáš Laksík, strelec nášho gólu: „Škoda prvého inkasovaného gólu, bola tam zrážka našich stopérov s brankárom. Malec je veľký a silný hráč, proste to tam prerazil a padlo mu to tam. Žiaľ systém VAR ma ukrátil o druhý vyrovnávajúci gól na 2:2. Išlo o nejakú predchádzajúcu situáciu, po ktorej sa dlhšie hralo. Ale tak je to už jedno, gól neplatil. Môže byť na našej strane spokojnosť za druhý polčas, ako sme na súpera vybehli po druhom inkasovanom góle. Dúfam, že tak nabehneme do nich aj v Senici a dáme prvý gól, zvrátime to na našu stranu. Druhý polčas tohto zápasu nám ukázal, čo máme robiť a v čom sme silní.“

Matúš Hruška, brankár Dukly: „Mrzí nás ten prvý inkasovaný gól. Bol tam center z čiary, ja som si zakričal, no ucítil som iba náraz a ani neviem čo a ako sa udialo. Musím si to pozrieť na videu. Neviem ani od koho sa lopta odrazila a kam. Čo sa týka zápasu, hralo sa z jednej strany na druhú , myslím si, že tento duel mal pre oko diváka všetko, boli sme svedkami aj VAR-u. Chalani inak odviedli perfektnú robotu a máme sa z čoho odraziť do odvetného stretnutia. Prehrali sme síce 1:2, no máme ešte druhý polčas pred sebou, teda druhý zápas na ihrisku súpera, uvidíme ako to celkovo dopadne až po jeho konci.“

Tomáš Malec, strelec dvoch gólov Senice: „Nečakali sme ľahký zápas. To sa potvrdilo. Napriek tomu sme išli do vedenia 2:0, no my ´cukli´, Bystričania znížili, chytili sa tým gólom. Chvalabohu nevyrovnali, lebo neviem, čo by bolo potom. Samozrejme dva góly streliť na ihrisku súpera pred odvetou je super, takže doma to už len musíme potvrdiť. My sme na facku v Seredi v poslednom kole ligy zabudli. Nik sa nechce na nič vyhovárať, ani na únavu. Zomkli sme sa a je skvelé, že sme to zvládli. Sústredíme sa iba na športovú stránku. Verím, že Senica zostane v prvej lige i napriek medializovaným problémom a všetko bude v poriadku.“

Karol Praženica, tréner Senice: „Sme spokojní s víťazstvom. V prvom polčase sme išli do vedenia, súpera sme do šancí nepustili. Mali sme aj dobrý vstup do druhého polčasu, keď sme zvýšili na 2:0. Potom Bystričania dali kontaktný gól, prevzali iniciatívu na určitý čas, ale podarilo sa nám hru neskôr vyrovnať a záver duelu sme už dohrali relatívne v pokoji. Je to stále iba polčas dvojzápasu. Bystrica po zmene strán ukázala svoju kvalitu, pritlačila nás tam a na naše kopačky sa po inkasovanom góle dostavila panika, navyše sme mali šťastie, že VAR odhalil ofsajd pri druhom góle súpera. Musíme sa teda veľmi dobre pripraviť aj na odvetný piatkový zápas doma.“

PROGRAM:

Naša mestská futbalová Dukla odohrá druhý barážový duel o účasť vo Fortuna lige v piatok 28. mája o 17.00 hodine na ihrisku súpera v Senici.

FOTOGALÉRIA (autor: Radoslav Bielik):

Peter Bača v kádri A – mužstva

Povedali po vypätom zápase FK Železiarne Podbrezová - MFK Dukla 3:4 (2:1) dňa 28.8.2020

Štyria hráči Dukly končia ´profi´ kariéru

Dorast

Dorastenci Dukly zdolali v príprave Liptovský Mikuláš

Dorast

Dorastenci povinnými víťazstvami potvrdili prvenstvá, ich hra má stále lepšiu fazónu