• Nečakaná prehra našej Dukly v Bardejove
A tím / MFK Dukla (PR) / 02.05.2021

Nečakaná prehra našej Dukly v Bardejove

Zo zápasu v Bardejove (R. Bielik)

V 27. kole druhej futbalovej ligy MFK Dukla nečakane zakopol v Bardejove. Domáci v boji o záchranu získali tri body po víťazstve 3:1. Zápas sa lámal v 71. minúte, kedy išiel za stavu 2:1 predčasne pod sprchy Jarzebak a my sme kopali penaltu. Žiaľ nevyrovnali sme z nej na 2:2 a o tri minúty po zbytočnom faule premenil pokutový kop pre zmenu oslabený súper. Na tento tretí zásah Partizánu už bystrickí futbalisti odpoveď nenašli.

Duel sme začali zle. V ôsmej minúte sme nechali na pravej strane šestnástky veľa priestoru Bilalimu, ktorý prihral na päťku voľnému Romulovi a ten otvoril skóre stretnutia – 1:0. Ubehla iba necelá minúta a bolo 2:0. Romulo vysunul do úniku Maťaša a ten brejkovú situáciu zvládol bez väčších problémov i presnou koncovkou. V trinástej minúte mohlo byť ešte horšie, pretože Bardejovčania sa v štyroch rútili na našu bránku, my sme mali vzadu iba dvoch hráčov, na naše šťastie Brigant akciu pokazil a Hruška dobre čítal hru. V devätnástej minúte tréner Dukly Stanislav Varga urobil dve zmeny v zostave, Gondu nahradil Richtárech a Snitku v strede poľa Kvocera, ktorý oživil našu hru. Prvú príležitosť sme mali v 23. minúte. Frimmel centroval z ľavej strany, no Vujoševič hlavičkoval vedľa. Na opačnej strane nebola presná koncovka Dzuríka z hranice veľkého vápna. Potom sa nám zranil v hlavičkovom súboji stopér Kupčík, musel ho nahradiť Vajda. V 32. minúte spomínaný Kvocera pekne prenikol do šestnástky, kde ho v rozhodujúcej chvíli fauloval brankár Čikoš-Pavličko. Videl za to žltú kartu a nariadenú penaltu Miladin Vujoševič s pokojom a rozvahou premenil, loptu poslal k pravej žrdi – 2:1. O dve minúty na to po ďalšom centri Frimmela hlavičkoval v pokutovom území Starší, ale aj on vedľa. Dve možnosti sme mali ešte v nadstavenom čase prvého dejstva. Migaľa po rohu strieľal spoza šestnástky nepresne a Vujoševič to o pár sekúnd neskôr vyskúšal z asi dvadsiatich metrov, avšak nesadla mu lopta dobre na kopačku, gólman Partizánu teda nemal problém zasiahnuť.

V druhom polčase sme dominovali na ihrisku, ale šancí sme si vytvorili málo. Domáci hrali v defenzíve organizovane a nám sa ťažšie presadzovalo. V 56. minúte Migaľa z pravej strany prihral Staršiemu, ktorý dobre mieril k žrdi, Čikoš-Pavičko loptu vyrazil. O desať minút na to Starší pekne vnikol do šestnástky, no v rozhodujúcej chvíli ho odzbrojil dovolene jeden z obrancov Bardejova. V 70. minúte Willwéber nakopol loptu dopredu, Polievka bol v pokutovom území faulovaný Jarzebakom, ten videl druhú žltú kartu a tým pádom aj červenú. Penaltu išiel zahrávať sám faulovaný náš kapitán a kopol ju zle, brankár Partizánu zasiahol. Potvrdilo sa napokon pravidlo nedáš – dostaneš. Pretože o tri minúty na to Richtárech zbytočne fauloval v našom veľkom vápne Briganta a súper dostal výhodu pokutového kopu. Bezpečne ho premenil strelou pod brvno do pravej strany Bilali 3:1.Tento zásah bol kľúčový. Futbalisti Dukly síce búšili do súpera, skúšali to sprava – zľava, stredom, no nevychádzali im centre a prihrávky, nedokázali sme ohroziť bránku ani zo štandardiek. Za zmienku stojí iba strela Kvoceru spoza šestnástky v 88. minúte nad brvno a ešte v nadstavenom čase Richtárech taktiež strelou spoza šestnástky natiahol Čikoša-Pavlička. Bardejovčania i v oslabení zvládli duel lepšie a pripísali si do tabuľky v boji o záchranu dôležité tri body. My stále zostávame na čele súťaže, no už iba o skóre pred druhým Liptovským Mikulášom. Máme však jeden zápas k dobru.

Partizán Bardejov BŠK - MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)

Góly: 8. Romulo, 9. Maťaš, 74. Bilali (z 11m) – 32. Vujošević (z 11m). Rozhodoval: Somoláni. ŽK: Čikoš-Pavličko, Petko, Jarzebak, – Willwéber, Kvocera, Nosko. ČK: 70. Jarzebak po 2ŽK. Bez divákov.

Zostavy:

Partizán: Čikoš-Pavličko – Tatar (53. Nemergut), Horváth, Jarzebak, Petko – Maťaš, Dzurík, Sedláček (73. Pacheco), Brigant – Bilali, Romulo (79. Maník)

MFK Dukla: Matúš Hruška – Migaľa, Kupčík (31. Vajda), Nosko, Frimmel – Snitka (19. Kvocera), Willwéber –Starší, Gonda (19. Richtárech), Polievka – Vujošević

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Chcel by som sa v prvom rade ospravedlniť všetkým fanúšikom Banskej Bystrice, že toto museli vidieť. Domáci dali do toho viac, dali do zápasu srdce a hlavne hrali to, čo chcel od nich ich tréner. Únava z pohárového zápasu na našej strane nebola. Žiaľ začali sme hrať to, čo sme chceli hrať od začiatku až ku koncu zápasu a to bolo príliš neskoro. Nič iné nám nezostáva, len to hodiť rýchlo za hlavu a začať hrať to, čo nás zdobilo počas sezóny, čo sme hrali predtým. Máme ešte tri zápasy, ktoré musíme zvládnuť a odčiniť tak túto prehru.“

Miladin Vujošević, strelec nášho jediného gólu: „Bol to ťažký zápas nielen pre nás, ale aj pre súpera. Bohužiaľ prehrali sme. Hneď v úvode prvého polčasu sme dostali dva rýchle góly. Skúšali sme to otočiť, dali sme gól z penalty, mohli sme vyrovnať z druhej na 2:2, Robo ju bohužiaľ nepremenil. Preberali sme to spolu, či idem kopať ja alebo on, pretože je tiež určený na penalty. Nuž stalo sa. Oni dali vzápätí na 3:1. Bolo v podstate rozhodnuté. My sme sa snažili v zostávajúcich minútach ísť naplno, pridať ešte druhý gól, aby sme zápas zdramatizovali, no nepodarilo sa nám to. Ideme ďalej, stále sme na prvom mieste, čaká nás najbližšie Slovan, no oveľa dôležitejšie sú pre nás tri zápasy v lige, ktoré nás následne čakajú. Chceme ich zvládnuť.“

Róbert Polievka, kapitán Dukly: „Nezachytili sme úvod zápasu. Celkovo sme sa do neho nejako nedokázali dostať. Bol to taký deň ´blbec´. Beriem túto prehru na seba za celé mužstvo. Mal som ideálnu možnosť na to, aby sme sa nakopli a duel otočili. Zahodil som penaltu, beriem to na seba. Nie je na to žiadna výhovorka. Veril som si na penaltu, hoci som vedel, že posledné jedenástky som nepremenil, no jednoducho som veril, že mužstvu budem môcť pomôcť tým, že ju premením. Žiaľ nepremenil som. Beriem celú ťarchu na seba. Máme pred sebou ďalšie zápasy, aby sme ich zvládli a splnili to, čo sme si pred sezónou predsavzali.“

Bobi Stojkoski, tréner Bardejova: „Toto víťazstvo je výsledkom toho, čo sme robili na tréningoch posledný mesiac. Aj aprílové zápasy ukázali, že hráme lepšie a lepšie. Gratulujem môjmu mužstvu za tento výsledok. Sú to veľké emócie. Celý týždeň sme sa pripravovali poctivo na súpera. Predviedli sme dobrú disciplínu v defenzíve a dobrú robotu sme odviedli aj v ofenzíve. Budeme bojovať až do samého konca o zotrvanie v druhej lige, no mám dobrý pocit z môjho mužstva. Verím, že sa nám záchrana v súťaži podarí.“

Púchov – Žilina 1:0, Šamorín – Dubnica 3:0, Petržalka – Trebišov 0:3, L. Mikuláš – Poprad 2:0, Košice – Skalica 1:0, Komárno – Slovan B 3:2.

Naša mestská futbalová Dukla najbližšie odohrá druhý odvetný semifinálový duel Slovnaft Cup-u so Slovanom Bratislava v stredu 5. mája s výkopom o 15.30 hodine vo Zvolene. V druhej lige hostíme v sobotu 8. mája opäť vo Zvolene, no až o 17.00 hodine Šamorín.

1. B. Bystrica 54b*, 2. Liptovský Mikuláš 54b, 3. Podbrezová 49b*, 4. Skalica 46b*, 5. Košice 44b*, 6. Šamorín 39b* ... 12. Bardejov 28b*, 13. Dubnica 26b*, 14. Slovan B 15b*, 15. Poprad 3b.