• Nepremenené šance nás v Budapešti stáli lepší výsledok
A tím / BBonline.sk / 27.01.2024

Nepremenené šance nás v Budapešti stáli lepší výsledok

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica odohrali v poslednú januárovú sobotu svoj predposledný zápas v rámci zimnej prípravy. V Budapešti sa stretli so šiestym celkom najvyššej maďarskej súťaže.

Domáci otvorili skóre v 18. minúte, keď sa Bognár dostal v pokutovom území k odrazenej lopte a z pätnástich metrov vystrelil presne k pravej tyči brány Dukly. Hostia si v prvom polčase vypracovali šance na vyrovnanie, ale David Depetris zakončil dvakrát nepresne a Róbert Polievka po úniku ľavým krídlom trafil brankára domácich. Na opačnej strane vytiahol dva spoľahlivé zákroky Matúš Hruška.

V úvode druhého polčasu sa do zaujímavej príležitosti pri pravom rohu päťky dostal striedajúci Martin Rymarenko, ktorý ale po trávniku minul vzdialenejšiu tyč. Rymarenko mal gólovú príležitosť aj v 57. minúte, no z blízkosti bieleho bodu vystrelil len po zemi do stredu brány, kde stál pripravený brankár MTK. V 61. minúte mohol po faule na Tibora Slebodníka v šestnástke vyrovnať Polievka. Najlepší strelec Niké ligy však z penalty trafil ľavú tyč brány domácich.

Hráči maďarského celku trestali v 65. minúte, keď Kocsis skóroval zblízka z dorážky po nákupe zo štandardky. Krátko nato znížil späť na rozdiel jediného gólu Polievka, keď si v pokutovom území parádne poradil v obkolesení troch protihráčov a po trávniku rozvlnil sieť - 2:1. O desať minút neskôr vysunul Rymarenko výbornou kolmicou do samostatného úniku Polievku, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal a obstrelom vyrovnal na 2:2. Posledné slovo však malo mužstvo MTK Budapešť, konkrétne Kosznovszky. Ten v 81. minúte stanovil výsledku konečnú podobu 3:2 presným zakončením z dvanástich metrov po spätnej prihrávke z ľavej strany šestnástky.

Zverenci trénera Mária Auxta odohrajú generálku na súťažnú jar v sobotu 3. februára, keď na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani-Kráľovej privítajú druholigistu FK Pohronie.

Povedali o zápase

Marek Bažík, asistent trénera MFK Dukla: 'Myslím si, že dnes sme boli svedkami obojstranne veľmi solídneho zápasu, ktorý spĺňal súťažné parametre. Do zápasu sme bohužiaľ nemohli nastúpiť v plnej sile, keďže máme v mužstve maródku. Ale aj napriek tomu boli v našej hre dobré úseky, a to najmä v útočnej fáze hry. Dokázali sme si okrem dvoch strelených gólov vypracovať ďalších štyri-päť veľmi dobrých gólových príležitostí, nepremenili sme pokutový kop. V koncovke nám bohužiaľ chýbal potrebný pokoj. Samozrejme, mrzia nás tri inkasované góly, ktorým predchádzali naše chyby v defenzíve, ale aj lacné straty lôpt pri výstavbe útoku. Som rád, že sme mohli odohrať tento zápas s veľmi dobrým súperom. Dúfam, že skúsenosti z neho nám pomôžu v zápasoch jarnej časti ligovej súťaže.'

Prípravný zápas - sobota 26.01.2024, 13.00 h - Budapešť, Maďarsko

MTK Budapešť - MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (1:0)

Góly: 18. Bognár, 65. Kocsis, 81. Kosznovszky - 67. a 77. Polievka. Nepr. pen.: 61. Polievka.

Zostava MFK Dukla: Hruška - Klimpl, Willwéber (81. Bača), Migaľa - Marquinho (81. Pinďura), Hlinka, Richtárech (69. Ľupták), Záhumenský - Slebodník (61. Hanes), Depetris (46. Rymarenko), Polievka.

Plán a výsledky prípravných zápasov MFK Dukla - Zima 2024

sobota 13.01 o 11.00 h: MFK Dukla Banská Bystrica - FK MŠK Považská Bystrica 3:0 (1:0)

streda 17.01 o 16.00 h: MFK Dukla Banská Bystrica - FK Spišská Nová Ves 8:0 (4:0)

sobota 20.01 o 13.00 h: MFK Dukla Banská Bystrica - ETO FC Győr 1:1

sobota 27.01 o 13.00 h: MTK Budapešť - MFK Dukla Banská Bystrica 3:2

sobota 03.02 o 10.30 h: MFK Dukla Banská Bystrica - FK Pohronie (MMŠ Radvaň-Kráľová)