• Aktuality
  • Na Štiavničkách hostíme priebežného lídra – Ružomberok B
A tím / MFK Dukla: M.Čief, I.Šimko / 02.08.2019

Na Štiavničkách hostíme priebežného lídra – Ružomberok B

Na Štiavničkách hostíme priebežného lídra – Ružomberok B
Šnúru troch domácich zápasov v štarte druholigovej sezóny zakončíme v piatok proti priebežnému lídrovi tabuľky – mužstvu Ružomberok B. Po kanonáde proti Šamorínu 5:0 veríme, že sa o 17:00 h na Štiavničkách stretneme opäť v hojnom počte a spoločne poženieme našich hráčov v ústrety víťazstva.

Mužstvo trénera Stanislava Vargu zvládlo reparát za 1. kolo a Šamorín zdolalo presvedčivo 5:0. V prvom polčase si však navidomoč nepotykalo s koncovkou. Zahodili sme 4-5 vyložených tutoviek pred brankárom Jurajom Hajdúchom a zdalo sa, že naše prípadné víťazstvo sa zrodí cez pôrodné bolesti na trávniku. Nestalo sa tak, chytili sme sa premenou penaltou Róberta Polievku, na naše kopačky sa dostavila ľahkosť a lopty v sieti FC ŠTK 1914 Šamorín na radosť viac ako tisícky fanúšikov v publiku pribúdali.

Nesmieme však zaspať na vavríne uspokojenia, že v ďalšom a určite náročnom stretnutí proti Ružomberku B pôjdeme v nastolenom trende. „Proti Šamorínu to bolo naše jednoznačné víťazstvo, mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. Rozdiel oproti zápasu proti Žiline B bol ten, že sme v defenzíve už nerobili také chyby. Teraz hráme proti lídrovi tabuľky a pri B- tímoch nikdy neviete, v akom zložení nastúpia. Verím, že nadviažeme na zápas proti Šamorínu a uspejeme,“ hovoril tréner Stanislav Varga.

Ružomberok B je ťažkým, nepoznaným orieškom pre súperov skraja sezóny. Reálne, mužstvo postúpilo z 3. ligy, čiže v jeho radoch panuje nováčikovský elán. Je naučené vyhrávať, svoju súťaž s prehľadom vyhralo. Trénera Jána Haspru ml., ktorý prešiel k A- tímu MFK, nahradil Ladislav Pecko. Súťaž odštartovalo skvele, určite nečakanou výhrou v Liptovskom Mikuláši 2:0. Minulú sobotu si poradilo na domácom trávniku s Komárnom v pomere 4:1. Góly padali nasledovne: 12. T. Bobček, 18, 74. (11m) Regáli, 90. Kmeť – 5. Bayemi. Zostava: Kohár- Kojnok, Mrva, Holub, Madleňák- Kudlička (81. Ondrek), Múdry, M. Almaský (53. Kmeť), Dopater (63. R. Kružliak) – Regáli, T. Bobček. V jeho radoch je viacero hráčov, ktorí majú skúsenosti aj s Fortuna ligou.

Hlavným rozhodcom stretnutia bude 24-ročný Bratislavčan Filip Malárik, prvým asistentom rozhodcu Pavel Jánošík z Poltára a druhým asistentom bude Juraj Halíček z Topoľčian. Funkcia náhradného rozhodcu pripadla skúsenému Antonovi Ihringovi z Kremnice. Pozorovateľom rozhodcov v stretnutí s Ružomberskou rezervou bude Emanuel Cuninka z Trnavy a na celé stretnutie bude dohliadať delegát stretnutia Marcel Budáč z Lučenca.

Futbalnet prejavil záujem o vysielanie live prenosu z tohto stretnutia, takže ak sa vám nebude dať prísť podporiť našich hráčov z publika, stretnutie s Ružomberkom B si môžete vychutnať aj doma.

My veríme a sme presvedčení, že sa nám na Štiavničkách podarí nadviazať na predošlý zápas, ktorý ste odmenili potleskom a spoločne sme sa radovali z víťazstva a pokoríme dnešného súpera. Dukla do toho!


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Ženy zvíťazili v Petržalke, dorastenky deklasovali RSC Hamsik Academy

Čítať viac
Ženy

Duklistky v boji o záchranu jasne zdolali Nitru

Čítať viac
Ženy

Ženy MFK Dukla ťahali v Trenčíne za kratší koniec

Čítať viac
A tím

Ján Kocian v sieni slávy MFK Dukla B.Bystrica

Čítať viac
A tím

Jeseňou 2019 sme prekvapili aj samých seba

Čítať viac
Žiaci

Žiakom Dukly zápasy s Jupie nevyšli

Čítať viac