• Aktuality
  • Novou posilou MFK Dukla Banská Bystrica Marek Hlinka.
A tím / MFK Dukla / 18.07.2023

Novou posilou MFK Dukla Banská Bystrica Marek Hlinka.

Novou posilou MFK Dukla Banská Bystrica Marek Hlinka.
Do tímu prichádza banskobystrické srdce a skúsenosti.

Začiatok novej sezóny Niké ligy sa neúprosne blíži a tesne pred jej začiatkom prichádza do klubu odchovanec Dukly 32-ročný stredopoliar Marek Hlinka. Posledné štyri sezóny strávil v drese českého ligistu FC Trinity Zlín. Hlinka odštartoval kariéru v FK Dukla Banská Bystrica, jeho ďalšími zastávkami boli Dukla Praha, Spartak Trnava, MFK Skalica, Baník Ostrava, Torpedo Kutaisi a už spomínaný Zlín. Po 10 rokoch sa vracia tam, kde s futbalom začínal a s Duklou podpísal ročnú zmluvu s opciou.

Marek, po dlhých rokoch sa vraciaš do B.Bystrice, čo boli tvoje motívy vrátiť sa späť pod Urpín?Ja som vyrastal v Dukle už od žiackych kategórií, začal som tu s veľkým futbalom, takže o to jednoduchšie bolo rozhodovanie.

Nelákalo ťa ešte zostať v zahraničí?

Určite to bola jedna z možností, ale Dukla ma veľmi rýchlo oslovila. Tie rokovania boli rýchle a vecné. Potešilo ma veľmi, že v Dukle mali veľký záujem a v podstate za týždeň sme sa dohodli. Chcel by som sa rýchlo na novom mieste adaptovať, čo by nemal byť problém, potom by som sa rád dostal do základnej zostavy na základe svojej výkonnosti a pomohol chalanom dosahovať dobré výsledky. Na pôsobenie v Dukle sa už veľmi teším.

Vnímaš to aj ty tak, že do tímu by si mal priniesť najmä skúsenosti? V kabíne už je viacero skúsených hráčov, ktorí tu veľa odohrali, ja sa chcem najprv zorientovať, vnímať to všetko čo sa deje a potom by som sa chcel aj ja pridať a pomôcť. Na ihrisku by som chcel pomôcť či už ako defenzívny stredopoliar, alebo stopér a využiť svoje dlhoročné skúsenosti.

                     

Angažovanie hráča, ktorý v drese Dukly odohral už 90 stretnutí a spolu s pohárovými zápasmi sa blíži k stovke ozrejmil aj športový riaditeľ klubu, Jozef Mores. „Prichádza k nám mimoriadne skúsený, inteligentný a kvalitný hráč, navyše odchovanec, ktorého fanúšikom MFK Dukla nemusím vôbec predstavovať. Marek nám vytvára vhodné alternatívy na pozíciách defenzívneho stredového hráča a stredného obrancu. Jeho príchod prináša pozitívny impulz pre kabínu a motivujúci mentoring pre mladých hráčov.“