• Aktuality
  • V piatok odohráme Pohronské derby v Podbrezovej
A tím / MFK Dukla, M.Čief, I.Šimko / 22.08.2019

V piatok odohráme Pohronské derby v Podbrezovej

V piatok odohráme Pohronské derby v Podbrezovej
Čaká nás nesmierne dôležitý zápas. S dávkou rivality a prestíže. V piatok 23. augusta 2019 s úvodným výkopom o 19:00 h odohráme v Podbrezovej prvé tohtosezónne Pohronské derby. Pôjde v ňom o veľa a hotujeme sa v tomto meraní síl uspieť.
Stretnutie v Zelpo aréne bude rozhodovať Július Straka zo Spišskej Novej Vsi

Mužstvo trénera MFK Dukla Stanislava Vargu je na zápas pripravené a túži po dobrom výsledku. V 5. kole druhej ligy sa nám podarilo zdolať na Štiavničkách Slovan B 3:0 a nadviazali sme tak na predchádzajúce domáce víťazstvá. Aktuálne nám v tabuľke patrí 5. priečka s bilanciou 3 víťazstvá, 1 prehra so skóre 14:6 a 9 bodmi. Naviac máme k dobru odložený zápas v Púchove, ktorý odohráme v budúcom týždni.

Derby nikdy nemá favorita – a bude tak tomu aj v piatok. Odohráme prvý zápas na trávniku súpera a hneď to bude dlho očakávaný zápas, ktorý púta divácky záujem a vyhrocuje súboje na ihrisku. FK Železiarne Podbrezová nebudú ľahkým súperom. V minulej sezóne síce vypadli z Fortuna ligy, ale v tejto druholigovej sezóne majú postupové ambície. Zatiaľ odohrali 5 zápasov s bilanciou: 2 výhry, 3 prehry, skóre 7:8 a 6 bodov. V aktuálnej tabuľke sa nachádzajú na 9. mieste.

V bránke FK Železiarne chytá Patrik Macej, bývalý brankár Dunajskej Stredy. Pravú obranu obhospodaruje bývalý mládežnícky reprezentant Juraj Chvátal, ktorý je v klube na ročnom hosťovaní z Olomouca. Stopérsku dvojicu tvoria Ján Mizerák prichádzajúci zo Skalice a Hric z Popradu. Naľavo hráva Dominik Straňák, odchovanec nitrianskeho futbalu. Na poste defenzívnych štítov operujú skúsený Miroslav Viazanko a René Paraj, ktorý do Podbrezovej prišiel v zime z FK Pohronie. Tvorcom hry je Jozef Pastorek, ktorý vyrastal v akadémiách na Britských ostrovoch. Na pravom krídle sa najčastejšie objavuje mladík Roland Galčík, veľmi rýchly futbalista, podobné parametre má aj Nicolas Mejri naľavo. Na hrote útoku si našiel svoje miesto bývalý hráč Dukly Matúš Marcin, ktorého v minulých rokoch trápili početné zranenia. Do základnej zostavy môžu prehovoriť taktiež útočník Jakub Šulc, ktorý prišiel v lete z Interu Bratislava, či tvorca hry Jozef Špyrka, reprezentant Slovenska do 21 rokov.

Zverenci Vladimíra Veselého prehrali v minulom kole na ihrisku KFC Komárno 0:1. Jediný gól padol v 90. min, keď sa po rohu presadil stopér Varjas. Zostava FK Železiarne: Macej – Chvátal, J. Mizerák, Hric, Straňák- Paraj, Viazanko – Mejri (59. Šulc), Pastorek (75. Špyrka), Galčík (78. Dávid Leško) – Marcin. V tomto týždni sa v kuchyni FK Železiarne udiali viaceré hráčske pohyby – Dávid Leško prestúpil do FC Košice a Daniel Pavúk odišiel na hosťovanie do Tatrana Prešov. Naopak, do kádra pribudol 33-ročný ofenzívny stredopoliar Martin Pribula a zo Slavie Praha prišiel 20-ročný macedónsky reprezentant Kristijan Trapanovski.

Stretnutie v Zelpo aréne bude rozhodovať Július Straka zo Spišskej Novej Vsi, ako prvý asistent bol delegovaný FIFA asistent rozhodcu Miroslav Benko z Prešova, na opačnej strane bude pôsobiť Michal Sluk z Dubnice nad Váhom. Rozhodcovskú štvorku uzatvára náhradný rozhodca Ľuboš Kačenga zo Spišskej Novej Vsi. Pozorovateľom rozhodcov bude Stanislav Špila z Čadce a nad celým stretnutím bude mať dohľad delegát stretnutia Róbert Dadykin z Bratislavy.

Všetci v Dukle pevne veríme, že prídete do Podbrezovej podporiť našich hráčov a spoločne sa potešíme dobrej hre i výsledku. Dukla do toho!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Futbalisti Dukly do Česka

Čítať viac
A tím

Matej Starší: "Chcem pomôcť Dukle, aby sa vrátila tam, kam patrí"

Čítať viac
A tím

Nehráme ani so Skalicou

Čítať viac
A tím

Keď pohľad na futbalový trávnik bolí a predstavuje druholigové trápenie

Čítať viac
A tím

Paťo Prikryl si na darčeky nepotrpí, oželieť musí vianočný turnaj

Čítať viac
Dorast

S bratislavským Slovanom si hladko poradili najmladší dorastenci

Čítať viac