• Parádne výsledky dorastu, juniori vyhrali v Žiline, sedemnástka zdolala Slovan
Dorast / MFK Dukla (PR) / 04.04.2022

Parádne výsledky dorastu, juniori vyhrali v Žiline, sedemnástka zdolala Slovan

Veľkú radosť nám urobili starší i mladší dorastenci MFK Dukla. Naša devätnástka dokázala zdolať v Žiline tamojšieho juniorského majstra 1:0! Mladší dorastenci zo sedemnástky pokorili doma bratislavský Slovan 3:2.

U-19:

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Góly: 52. D. Rusko. Rozhodoval: Foltán. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla a striedania: F. Baláž - Kvietok, Jaroš, Červeň, Šimorka – A. Varga, Kandala, Köröš, Ždánsky, Svetlík (80. Jackuliak) –  D. Rusko

Naši starší dorastenci prekvapili v Žiline na hlavnom ihrisku štadióna pod Dubňom s umelou trávou. V prvej polhodine mali domáci viac loptu pod svojou kontrolou. Snažili sa najmä po pravej strane hroziť šikovným Owusuom. My sme hrali organizovane s patričným nasadením a podstatné bolo, že sme eliminovali šance súpera. Spoľahlivý výkon predvádzal v našej bránke Filip Baláž za pomoci stopérov i celej našej obrany. Po zmene strán sa Žilinčania nedostávali do šancí a naopak išli sme do vedenia my po peknej akcii Dukly. Kolmú loptu poslal z obrany Kvietok do voľného priestoru, kam si po ňu zbehol Kandala, vyslal center z pravej strany na ľavú Svetlíkovi a ten z prvej spätnou prihrávkou našiel v päťke úplne voľného Dáriusa Ruska, ktorý sa nemýlil a šikovne zakončil – 0:1. V ďalšom priebehu sme sa nesústredili iba na obranu, ale aj smerom dopredu sme dokázali hroziť. Mali sme tri dobré možnosti, v tej tretej zakončoval Varga do žrde. Na posledných desať minút nastúpil aj útočník Jackuliak, ktorý nie je ešte celkom zdravotne fit, ale už aspoň mohol zasiahnuť do hry, čo je prísľubom. Tri body sme si vybojovali aj zásluhou dobrej hry v strede ihriska, kde sme získavali druhé odrazené lopty.

Výhru v Žiline zhodnotil stručne tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„V zápase, v ktorom mohlo na oboch stranách padnúť oveľa viac gólov, nakoniec rozhodla situácia z 52. minúty, keď pohotovo zakončil Dárius Rusko. Potešilo niekoľko individuálnych výkonov, ale nad nimi dominoval výborný tímový výkon.“

Slovan – D. Streda 2:2, Trenčín – Senica 4:0, Podbrezová – Michalovce 0:1, Ružomberok – Trnava 4:2, Petržalka – Nitra 0:0, Košice – Poprad 1:0.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v piatok 8. apríla o 11.00 hodine doma na Štiavničkách a privítajú na umelej tráve tohto armádneho areálu FK Poprad.

Naša U 19-ka je na deviatej priečke a má 25 bodov. Poprad je posledný s 12-timi bodmi. Na čele majú Trenčín a Žilina po 41 bodov, avšak futbalisti spod Dubňa majú jeden zápas k dobru.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 3:2 (2:1)

Góly: 22. a 51. G. Kaliský, 34. J. Gonda – 20. Balko, 85. Sikorjak. Rozhodoval: M. Baláž. ŽK: Marcelli (Slovan).

Zostava MFK Dukla + striedania: Maruniak – Bálint, Senček, A. Baláž (89. Longauer), Števonka  – D. Bača (87. Černák), Zachar, G. Galiský, Kuraj, Ádám – J. Gonda (74. Kukučka)

Naša sedemnástka odohrala doma na umelej tráve na Štiavničkách veľmi dobrý zápas. Hoci do vedenia išli Slovanisti v dvadsiatej minúte po zásahu Balka, rýchlo sme na to odpovedali Kaliským do dvoch minút a po polhodine pridali aj ďalší gól útočníkom Gondom – 2:1. Spoľahli sme sa na dobre zahraté štandardky, krídelné priestory a dôslednú hru v strede ihriska. Po zmene strán sme vedenie navýšili peknou individuálnou akciou Kaliského na 3:1. Hostia potom prestriedali až päť hráčov a podarilo sa im napokon znížiť v 85. minúte Sikorjakom na 3:2. To však bolo z ich strany všetko, pretože až na tento zásah sme kontrolovali hru umne i takticky aj s patričným nasadením.

Výhru so Slovanom nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Do zápasu sme išli po dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke, čo sme využili na analýzu posledných neuspokojivých výkonov a odstraňovanie zistených chýb. Aj kvôli analýze sme pristúpili ku zmenám v zostave. Do zápasu sme išli s plánom prehustiť stred poľa a získavať lopty už v strednom pásme a využiť našich krajných hráčov na rýchly prechod do útočnej zóny. Aj keď sme inkasovali zase prvý gól, vďaka plánu a konečne zvýšenému dôrazu v osobných súbojoch, sa nám podarilo rýchlo otočiť zápas po dobre zahratých štandardných situáciách. Na začiatku druhého polčasu sme zvýšili na 3:1 po peknej individuálnej akcii Kaliského a následne kontrolovali priebeh zápasu. Aj keď sa nakoniec Slovanu v závere duelu podarilo znížiť, bojovným a taktickým výkonom sa nám podarilo ustrážiť dôležité víťazstvo nad kvalitným súperom.“

Žilina – Košice 3:1, Poprad – Ružomberok 2:1, Senica – Michalovce 1:1, Trnava – Petržalka 0:0, D. Streda – Trenčín 1:6, Nitra – Podbrezová 9:1.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 9. apríla o 11.00 hodine na ihrisku súpera pod Čebraťom na umelej tráve proti MFK Ružomberok.

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste a má 16 bodov, Slovan je tretí so ziskom 28 bodov. Ružomberčania majú o bod menej na siedmej priečke. Na vedúcej pozícii je Trenčín s počtom bodov 48.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 0:5 (0:2)

Góly: 4., 68. a 80. B. Rusnák, 26. Dornai, 71. Kozyk. Rozhodoval: Šága. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták – Poljovka, Murčo, T. Kaliský, Brštiak – Dagnoli, Kvasna – Cílik (od 66´ Adame), S. Greško, Pinďura – Kaščák

Mladší dorastenci z U-16-ky neprekvapili favorita duelu. V prvom polčase inkasovali rýchly gól v štvrtej minúte a snahu o vyrovnanie naštrbil druhý presný zásah hostí o zhruba dvadsať minút neskôr. Polčas sa teda skončil 0:2. Po zmene strán sa mladíci Dukly snažili zdramatizovať duel znižujúcim gólom, no v závere museli trochu aj riskovať a góly v našej sieti pribudli. Hetrikom sa blysol Boris Rusnák.

Prehru zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Zápas v podstate zodpovedá priebehu hry, nie je v čo hodnotiť, súper bol po všetkých stránkach lepší, snaha v tejto kategórii nestačí. Moji hráči vstúpili do zápasu identicky ako v Petržalke a do zápasu sme sa prakticky nedostali. Neboli sme pravdepodobne dobre pripravení ani v hlave a to je vec trénera, takže beriem za to plnú zodpovednosť.“

Žilina – Košice 1:1, Poprad – Ružomberok 1:3, Trnava – Petržalka 1:3, D. Streda – Trenčín 0:2, Senica – Michalovce 1:0, Nitra – Podbrezová 1:2.

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 9. apríla o 13.15 hodine na umelej tráve pod Čebraťom proti tamojšiemu tímu MFK Ružomberok.

V tabuľke sa šestnástka Dukly nachádza na 12. mieste a má 14 bodov, Slovan je piaty s 29 bodmi, Ružomberok štvrtý a má o bod viac. Na vedúcej priečke je Trenčín so ziskom 47 bodov.

V Seredi sme si napriek prehre získali svojim výkonom priazeň domácich

S Bardejovom sme si poradili dvomi gólmi Svena Jurčišina

Magistrála kvality hry vzdialená - Poprad vyhral, keďže dal gól

Dukla oprašuje vzťahy s pražskými velikánmi

Informácie pre návštevníkov zápasu MFK Dukla B.Bystrica - ŠK Slovan Bratislava, sobota 13.5.2023