Banner MFK Dukla
  • Po nevyužitých šanciach v početnej prevahe opäť bez bodu. Košice rozhodli v samom závere
A tím / MFK Dukla / 28.09.2024

V sobotňajšom stretnutí deviateho kola Niké ligy na Štiavničkách hostia z Košíc o desiatich potrestali mužstvo Dukly za nevyužité šance.

Dukla si vypracovala šancu už v druhej minúte. Martin Rymarenko vystrelil prudko spoza šestnástky a brankár hostí Dávid Šípoš vyrazil loptu pred Mareka Hlinku, ktorého dorážku zastavil pred bránkovou čiarou Jakub Jakubko. Košice pohrozili po prvýkrát v 6. minúte po tom, čo Michal Faško vystihol Hlinkovu prihrávku. Vyslal dopredu ŽanaMedveda, ale najlepší strelec hostí z ľavej strany pokutového územia vystrelil len málo razantne do náruče Michala Trnovského, ktorý nastúpil v bráne Dukly po prvýkrát v ligovej sezóne, nahradil zraneného Ivana Reháka. V 18. minúte zas mohli otvoriť skóre domáci. Hlinka vysunul na ľavé krídlo Timoteja Záhumenského, ktorý poslal výborný center pred bránu a lopta sa dostala až k Nicolasovi Šikulovi, ktorý ale v tiesni nedokázal zblízka zakončiť ideálne. Prvý gól napokon strelili hostia. V 28. minúte si domáci po rohovom kope sprava v podaní Lukáša Fabiša nepostrážili Medveda, ktorého hlavičku zblízka ešte Trnovský reflexívne vyrazil, ale z dorážky už skóroval IoannisNiarchos - 0:1. Aj zverenci trénera Mareka Bažíka ťažili zo svojho prvého rohu. V 30. minúte sa po ňom dostal k odrazenej lopte pred bránou Tomáš Malec a trafil ruku na bránkovej čiare stojaceho Jakubka. Hlavný arbiter Marián Ruc si situáciu pozrel na videu a Jakubkovi udelil červenú kartu. Bol z toho dvojitý trest, keďže nariadenú penaltu premenil strelou pod brvno Rymarenko, ktorý sa tak s tretím gólom v ligovej sezóne dotiahol na Maleca. V 38. minúte takmer potrestal vybehnutie Šípoša Dominik Veselovský, ale z vyše tridsiatich metrov opustenú bránu tesne minul. V nadstavenom čase prvého polčasu si zverenci trénera Romana Skuhravého prinavrátili vedenie. Po štandardke z diaľky sa lopta od Maleca odrazila pred Niarchosa, ktorý neváhal a prudkou strelou rozvlnil sieť - 1:2.

Krátko po zmene strán sa do príležitosti na ľavom rohu päťky dostal Rymarenko, ale lopta po centri mu nesadla ideálne. V 51. minúte Malec po centri z pravej strany predĺžil loptu na osamoteného Záhumenského, ktorého strelu pravačkou z ľavej strany šestnástky zastavil na bránkovej čiare Dominik Kružliak. V 58. minúte pohrozili hostia, Medved spoza pokutového územia vystrelil tesne vedľa ľavej tyče. O dve minúty neskôr zahralo naše mužstvo rohový kop z pravej strany nakrátko a Rymarenko odcentroval na vzdialenejšiu tyč, kde sa Maleczavesil do vzduchu a hlavou trafil brvno. V 68. minúte sme sa už vyrovnania dočkali. Domáci po rohovom kope ostali v okolí pokutového územia a Rymarenko poslal sprava loptu pred bližšiu tyč, kde sa koncovkou do pravého dolného rohu presadil Malec, ktorý tak pridal svoj štvrtý gól v sezóne – 2:2. Záverečnú desaťminútovku otvoril strelou z uhla z pravej strany šestnástky Adam Hanes, Šípoš loptu skrotil. V 85. minúte po centri Adama Brenkusa zo štandardky hlavičkoval v ľavom rohu päťky Boris Godál, ale taktiež len do Šípošovej náruče. V úvode nadstaveného času poslal dobrý center do ohňa Slebodník a Rymarenko hlavičkoval v šanci nad bránu Košíc. Vzápätí prišiel trest za nevyužité príležitosti Dukly v početnej prevahe. Rýchly ZyenJones si na pravej strane pokutového územia vytvoril palebnú pozíciu a trafil priestor pri pravej tyči – 2:3.

Po troch prehrách v rade čaká naše mužstvo ďalší zápas opäť na Štiavničkách. V nedeľu 6. októbra o 18.00 h privítame MFK Zemplín Michalovce.

Povedali po zápase

Marek Bažík, tréner MFK Dukla: „Krutý zápas podľa môjho názoru. Myslím si, že bol jeden z našich lepších v jesennej časti. Aj kým to bolo jedenásť na jedenásť sme boli lepším mužstvom. Bohužiaľ, trošku na nás spadla deka, treba to priznať. Dostali sme góly z prvých dvoch štandardiek, ale napriek tomu sme sa oklepali a ďalej hrali aktívne smerom do ofenzívy. Nepamätám si, že by sme v zápasoch predtým mali toľko šancí. Chlapcom nemám čo vyčítať, dali do toho sto percent. Keď to na vás spadne, tak to vyzerá takto. Musíme ísť ďalej. Opäť sme inkasovali v nadstavenom čase, opakuje sa to, ale dosť ťažko sa to analyzuje. Boli sme v šestnástke vo väčšom počte, napriek tomu to tam nevieme zablokovať, vyhrať súboj jeden na jeden. Budeme o tom veľa rozprávať, ale myslím si, že štvrtkové sedenie s hráčmi prospelo. Povedali sme si veľa vecí, aj tvrdších. Dnes sa mi páčilo najviac to, že od prvej minúty išli za víťazstvom. Hrali sme aktívne, bolo tam veľa pekných akcií, veľa centrov a šancí. Vykopávali nám to z brány, trafili sme brvno, je to proste kruté. Strašne to bolí, dostávame fakt puckou po hlave. Teraz sa potrebujeme dať dokopy a ukázať charakter. Je jednoduché ukázať charakter, keď sa vám darí, ale oveľa ťažšie to je, keď vývoj nejde podľa vás. Na mentálnej stránke hráčov budeme musieť asi pracovať viac ako na tej hernej.“

Martin Rymarenko, strelec prvého gólu Dukly: „Neviem ani, kde mám začať. Zápas, ktorý sme mali jasne vyhrať, sme prehrali a natiahli sme našu šnúru bez výhry, takže ťažko sa mi hľadajú slová. Je to na zamyslenie pre nás chalanov. Ani nebudem hovoriť, že musíme dať hlavy hore a ísť ďalej. Musíme sa o tom s chalanmi podebatovať. Chýba nám asi kúsok šťastia aj v tej koncovke. Šance sme si vytvorili aj dnes, hrali sme presilovku, ale nevyšlo nám to a sme veľmi sklamaní. Neviem, kde mám hľadať slová. Je to pre nás ťažká prehra.“

Roman Skuhravý, tréner FC Košice: „Užívam si, že po trojmesačných prázdninách tu môžem sedieť po víťaznom zápase, pretože pre akéhokoľvek trénera je po vstupe do klubu podpora výsledkom veľmi dôležitá. Dnes bol výsledok dôležitejší ako predvedená hra. Dnes to bola trochu ruská ruleta. Analyzovali sme mužstvo a boli tam veci, ktoré musím brať do úvahy. Bude nám trošku dlhšie trvať, kým sa dostaneme k tomu, k čomu chceme, že my budeme dominantné mužstvo. Musím ale pochváliť chalanov, pretože dnes to bolo o hráčoch, akým spôsobom z toho náročného priebehu vyšli. Mrzia ma dva inkasované góly, ten prvý ešte s červenou kartou, ale to si rozoberieme. O desiatich sme dali dva góly, to svedčí o charaktere, čo je pre mňa teraz to najdôležitejšie. Keď máte charakter, tak sa môžete učiť, zlepšovať a robiť radosť fanúšikom, pretože dnes som si potvrdil, prečo som zobral angažmán v Košiciach. Košice majú fanúšikov a ja som fanúšikov chcel.“

Ján Krivák, kapitán FC Košice: „Veľmi ťažký zápas pre nás, ovplyvnila ho tá červená karta, dovtedy sme hrali dobre. Konečne sme to zlomili, konečne sme vyhrali. Aj keď so šťastím, ale posledné zápasy sme mali smolu my, takže sa veľmi teším, že sme to ukopali. Fantázia, určite si to užijeme. Takýto zápas pod novým trénerom, lepšie to ani nemohlo vyjsť. Aj domáci chceli vyhrať, takže veľmi cenné tri body pre nás. Každý tréner je iný, má niečo nové. My sa musíme prispôsobiť a makať stále na tréningoch, aby to bolo na ihrisku čo najlepšie. Kvôli tej červenej karte to bol z našej strany možno škaredší zápas pre diváka, ale ubojovali sme to, máme tri body. Veľmi vyčerpávajúci zápas, takže klobúk dole, že to chlapci takto odmakali.“

Niké liga – 9. kolo – sobota 28.09.2024, 18.00 h – Štiavničky, B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - FC Košice 2:3 (1:2)

Góly: 33. Rymarenko (pen.), 68. Malec - 28. a 45+1. Niarchos, 90+2. Jones. ŽK: 40. Ľupták, 90+5. Migaľa - 22. Krivák, 90+1. Šípoš. ČK: 32. Jakubko. Rozhodovali:Ruc - Straka, Kuba. Diváci: 1032.

MFK Dukla:Mich. Trnovský - Mensah, Godál, Willwéber (C) (64. Migaľa) - Šikula (76. Brenkus), Ľupták (64. Slebodník), Hlinka, Záhumenský - Veselovský (76. Hanes), Malec, Rymarenko.
Tréner: Marek Bažík.

FC Košice: Šípoš - Kružliak, Krivák (C), Jakubko – Fabiš, Gallovič (90+4. Gorosito), Dal. Takáč (46. Bokroš), Magda (83. Jones) – M. Faško (71. Varga) – Medved, Niarchos (46. dosSantos).
Tréner: Roman Skuhravý.