Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Pohárový súboj so Slovanom odštartuje futbalovú jar
A tím / MFK Dukla / 03.02.2023

Pohárový súboj so Slovanom odštartuje futbalovú jar

Pohárový súboj so Slovanom odštartuje futbalovú jar
V sobotu na Štiavničkách súboj značiek, v klube skončil obranca Patrik Prikryl

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica odštartujú jarnú časť pohárovým zápasom Slovnaft Cup-u proti bratislavskému Slovanu. Posledný tréning ich do Radvane prišla pozrieť aj Perinbaba, ktorej ukázali, že sú odolní a pripravení na akékoľvek podmienky. Prioritou pre našich chlapcov zostáva Fortuna liga, v slovenskom pohári ideme od zápasu k zápasu.

''Teraz nás čaká pohárový zápas so Slovanom, ktorý beriem ako generálku na ligu. Nechcem teraz robiť rozdiely, každý zápas chceme vyhrať, ale najdôležitejší zápas jari bude domáci duel s Trenčínom (v piatok 10. februára), lebo od toho sa bude odvíjať, či budeme v prvej šestke,“' vyjadril sa kormidelník futbalistov Dukly Michal Ščasný.

Na úvodný hvizd jarnej časti sa teší aj vždy dobre naladený tréner brankárov Noro Juračka, s ktorým sme prehodili pár viet po piatkovom tréningu.

Noro, aký bol dnešný tréning za stáleho sneženia? Určite bol špecifický, aj ked v BB to nie je nič zvláštne.  Začali se trénovať, keď ešto bola viditeľná umelá tráva a skončili sme na bielej ploche. Ale musíme sa s tým vysporiadať, počasie si nevyberieme.

Ste pripravení aj na podobné podmienky zajtra? Zajtra to môže byť niečo nové, na prírodnej tráve sme od zápasu so Zlatými Moravcami neboli. Aká bude plocha je dnes pre nás absolútna neznáma. Keď ja som ešte chytával, podobný terén nebol ničím neobvyklým v takomto období.

Trénovali ste dnes aj penalty, veď množstvo pohárových zápasov sa práve v nich rozhoduje. Poviem pravdu, nevenovali sme sa tomu v dnešnom tréningu, na konci vlastne nebolo vidieť ani biely bod, z ktorého sa penalty zahrávajú (smiech).

Citiť už v kabíne, že v sobotu je prvý ostrý zápas sezóny? Určite áno, každého a nielen hráčov to teší. Príprava bola krátka a my všetci radšej hráme ostré zápasy, takže sa na to tešíme. Takáto pohárová konfrontácia je určite lepšia, než akákoľvek iná generálka.

Posledný tréning už neabsolvoval s tímom Patrik Prikryl, s ktorým klub po vzájomnej dohode ukončil spoluprácu. Patrikovi ďakujeme za odvedenú prácu v MFK Dukla B.Bystrica a želáme mu všetko dobré v ďalšej futbalovej kariére.

Online predaj lístkov na stretnutie

Vstupenky na prestížny duel si môžete zakúpiť online, ponúkame vám priamy link: https://vstupenky.mfkdukla.sk/events/63cfd54481f9020c7c805f03

Cena vstupenky na hlavnú krytú tribúnu je 8 eur, na vedľajšiu nekrytú tribúnu 6 eur. Dôchodcovia nad 65 rokov, deti do 15 rokov a ZŤP si môžu uplatniť zľavu 50 percent.

Zabezpečte si už v predstihu lístok na zápas prostredníctvom online predaja, vyhnete sa tak radom pred pokladňami v deň stretnutia a budete mať väčší komfort pri príchode na štadión.

Držitelia permanentiek majú výhodu, vstup na stretnutie je zahrnutý v cene permanentky, cez turnikety prejdú na svoje miesto s platnou permanentkou na sezónu 2022/23.

Predaj v pokladniach na štadióne.

Fyzický predpredaj deň pred stretnutím v pokladniach na štadióne nebude !!!

V deň stretnutia budú pokladne na štadióne otvorené dve hodiny pred začiatkom zápasu, t.z o 11.00 hod.