Žiaci / MFK Dukla (PR) / 24.10.2022

S Liptákmi si poradila v dobrej forme iba U12-ka

Naša U12-ka

Naša U12-ka

Žiaci MFK Dukla Banská Bystrica si cez víkend merali sily s Tatranom Liptovský Mikuláš. Víťazstvo zaknihovala najmladšia dvanástka, blízko k bodom bola aj štrnástka, ale ani tri góly jej nestačili na remízu. Proti bol aj rozhodca, ktorý vylúčil Penksu a za nášho vedenia odpískal penaltu proti nám. Presné zásahy chýbali našej U15-ke i U13-ke.

U 15:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 63. Berko, 75. Stoľar. Rozhodoval: Števček. ŽK: bez kariet.

Zostava + striedania MFK Dukla: Pálka – Valach, Bednarčík, Gömori, Hajdúch (68. Lichý) – Štefanovský (57. Kubalák), Chromek, Illéš (68. Hollý),Vidhold – Ferenc, Page.

U 15-ka Dukly nezvládla duel na Liptove. Začala ho aktívnejšie, ale koncovka bola našou slabou stránkou. Súper postupne hru vyrovnal a tiež začal hroziť. V prvom polčase však mali naši najstarší žiaci dostatok šancí, aby viedli. V druhom poľavili, súper prevzal taktovku a vsietil úvodný gól po sérii našich chýb. Následne sme mohli vyrovnať Pageom, no nestalo sa tak a platilo pravidlo nedáš – dostaneš, keď na 2:0 zvyšovali Liptáci. Napriek tomuto nepriaznivému stavu sa snažili žiaci Dukly zdramatizovať zápas, streliť gól, avšak chýbala najmä presnejšia muška.

Remízu nám zhodnotil tréner našej pätnástky Ľubomír Faktor:

„Do zápasu sme išli s jediným cieľom súpera poraziť a tak živiť akú - takú šancu na postup do prvej štvorky. Chceli sme hrať aktívne, súpera napádať už pred jeho šestnástkou a donútiť ho k chybám, čo sa nám aj prvých pätnásť minút darilo, ale nedokázali sme sa presadiť v koncovke. Zápas sa začal vyrovnávať a hrozili už aj domáci. Mužstvá dobre bránili, takže sa prevažne hralo medzi šestnástimi. Po jednom rýchlom protiútoku sme mohli ísť do vedenia, keď po spätnej prihrávke mohol Ferenc otvoriť skóre, ale trafil len ľavú žrď. Do druhého polčasu vstúpili domáci lepšie. Boli aktívnejší, bolo ich plné ihrisko, začali nás prehrávať v strede poľa, vyhrávať osobné súboje a za to boli odmenení zaslúžene vedúcim gólom po chybách viacerých našich hráčov v obrane, keď nedokázali upratať loptu mimo pokutového územia. Nevzdávali sme sa a o pár minút mohlo byť vyrovnané, no Page zle vyhodnotil situáciu. Nedáš – dostaneš sa naplnilo a domáci krásnou strelou zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Aj za tohto stavu sme sa snažili strelí gól. Najbližšie bol k tomu dva krát stopér Gömori, keď  nedokázal trafiť súperovu bránku zo šiestich metrov. Vytvorili sme si dostatok šancí na to, aby sme zápas dotiahli do víťazného konca. Bez futbalovej kvality a gólov sa zápas vyhrať nedá a snaha len chcieť nestačí. Preto odchádzame z Liptova bez bodov. Som strašne sklamaný.“

Pohronie – Podbrezová 4:2, Lučenec – RSC Hamsik Academy 1:0, R. Sobota – Žilina 1:6, Námestovo – Zvolen 3:0, Martin – Ružomberok 0:5.

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U15-ka najbližšie doma na štadióne v Radvani na umelej tráve (mestská časť Kráľová), kde si už vo štvrtok 27. októbra o 12.00 hodine zmeria sily s MŠK Fomat Martin.

V tabuľke patrí pätnástke deviate miesto s desiatimi bodmi, Liptáci sú tretí v tabuľke s 19-timi bodmi, na čele je Žilina s počtom bodov 24. Martin je na šiestej priečke a má o tri body viac než my.

U 14:

MFK Tatran Liptovský  Mikuláš – MFK Dukla Banská Bystrica 4:3 (2:3)

Góly: 9., 26. a 61. Uličný (tretí z 11m), 66. Moravčík – 7. Gondáš, 15. Pecník, 29. Penksa. Rozhodoval: Oravec. ČK: 51. Penksa (Dukla) za udretie súpera nadmernou silou mimo súboja o loptu.

Zostava a striedania MFK Dukla: Sokol – Kočvara (65' Krnáč), Kolárik , Kmeť, Kubiš (60' Krajčovič) – Gábriš (65' P. Baláž), Gondáš, Pizzolato (36' Genči) – Pecník (65' Debnár), Penksa, S. Lomnický (36' J. Lomnický)

Naša štrnástka začala duel dobre i bez chýbajúceho kanoniera Yanovskyiho. Už v siedmej minúte sa ujala vedenia Gondášom. Škoda chýb v defenzíve, po jednej z nich domáci vyrovnali. Avšak i na tento zásah sme dokázali odpovedať a ísť do vedenia Pecníkom. Lenže Liptáci mali vpredu strelecky disponovaného Uličného, ten pridal aj druhý gól a vyrovnal na 2:2. Na prestávku išli spokojnejší mladí Duklisti, pretože pred polhodinou sa presadil Penksa a bolo 2:3. Po zmene strán nič nenasvedčovalo, že by sme na Liptove nebodovali. Avšak prišiel skrat nášho Penksu, keď mimo hry udrel protihráča, za čo videl červenú kartu. O desať minút na to odpískal rozhodca Oravec penaltu v prospech domácich a Uličný dokonal hetrik – 3:3. Tento okamih nebol povzbudivý pre náš tím a oslabení Duklisti inkasovali napokon aj štvrtý gól, postaral sa oň Moravčík, takže duel sme napokon o gól smolne prehrali.

Prehru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Peter Rebek:

„Z celkového pohľadu sme jasne sklamaní z výsledku, pretože vždy chceme vyhrať, ale ešte dôležitejší ako výsledok je pre nás herný prejav, a po hernej stránke s určitými úsekmi zápasu a situáciami môžeme byť spokojní. Hlavne ofenzívna fáza bola kvalitná. V zápase sme si vytvorili niekoľko ďalších šancí, ktoré sme nepremenili, a naopak v defenzíve sme súperovi svojimi chybami darovali góly. Napriek tomu sme do momentu vylúčenia nášho hráča zápas zvládali aj výsledkovo. Červená karta bola úplne zbytočná po neakceptovateľnom správaní - oplácaní. Ale paradoxne, aj keď to bude znieť zvláštne, som svojím spôsobom rád, za predpokladu, že hráči sa z toho poučia. Hráča podporíme individuálnym rozhovorom, ale aj debatou v šatni si to vysvetlíme, a verím, že v ďalších svojich kariérach nebude už mať nikto z nich podobnú reakciu. Súper teda využil prevahu a aj vďaka pokutovému kopu výsledok otočil v posledných desiatich minútach zápasu.“

Pohronie – Podbrezová 3:1, Námestovo – Zvolen 1:1, Lučenec – RSC Hamsik Academy 0:3, R. Sobota – Žilina 1:15, Martin – Ružomberok 1:3.

V tabuľke patrí štrnástke Dukly piata priečka so ziskom 17 bodov, Liptovský Mikuláš je na siedmej pozícii už s 12-timi bodmi. Náš najbližší súper z Martina je tretí a má 21 bodov. Tabuľku vedie Žilina s bilanciou 8-0-0 a 24 bodmi.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Liptovský Mikuláš 0:2 (0:1)

Góly: za Duklu žiadne.

Zostava + striedania MFK Dukla: Dohnálek – Žambor, Holík, Peciar, Šimo – Holubčík, Šimko, Lepieš – Lačný, Kaštiel, Horváth (striedali: Záhorec, Stupavský, Drozd, Búry, Brozman, Ďubek)

Naši mladší žiaci z U13-ky nezačali dobre. Inkasovali pomerne rýchly gól, no do polčasu mali šance na to, aby naň odpovedali a vyrovnali. Žiaľ šance nevyužili, keď dokonca trafili aj do žrde. Súper mal lepší vstup do druhého polčasu, pridal druhý gól a už to bolo pre našich žiakov oveľa ťažšie. Mali však v zápase dostatok štandardiek, aby presný zásah lídrovi súťaže v tejto kategórii uštedrili. Nestalo sa a tak doma nezískali napokon ani bod.

Prehru U 13-ky Dukly zhodnotil tréner Martin Dvoran:

„Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas s lídrom našej súťaže a veľmi sme sa naň tešili. Urobili sme aj zopár zmien na jednotlivých postoch. Začali sme veľmi opatrne a urobili sme to najhoršie, čo môže byť a to prispôsobenie sa súperovej hry. Pomerne rýchly gól v 8. minúte nás ako tak prebral a snažili sme sa ponúknuť niečo aj z našej hry. Darili sa nám kolmé prihrávky do krídelnych priestorov, kde ale zlyhalo vyhodnotenie situácie 1 na 1. Druhá časť prvého polčasu bola v našej réžii, kde sme aj mohli streliť vyrovnávajúci gól z výborne zahratého priameho kopu Záhorcom, kde si ale lopta našla len ľavú žrď. Do druhého polčasu sme išli s tým, že určite musíme streliť vyrovnávajúci gól, ale znova sa stal opak, úvod sme nezachytili my a do dvojgólového vedenia išiel súper. Tento gól nás akosi “zamrazil” a odpovedať sme už nestihli. Najviac ma mrzí to, že v tomto zápase sme mali veľa štandardných situácií, či už rohových kopov alebo priamych kopov, ale ani jednu štandardku sme nevyužili. Najbližšie k tomu bol Peciar, keď po rohovom kope nedokázal lepšie umiestniť loptu hlavou, ale trafil len do brániaceho hráča. S herným prejavom som aj napriek prehre spokojný, ale chcel by som chlapcom odkázať, že futbal v tejto kategórii sa hrá 70 minút a k tomu patrí aj viac bojovnosti a srdiečka. Chcel by som vyzdvihnúť aj súpera, ktorý sa snažil celý zápas hrať kombinačný a pekný futbal. My sa aj naďalej sústredíme na prácu v tréningu a na ďalšie zlepšovanie.“

Zvolen – Námestovo 5:2, RSC Hamsik Academy – Lučenec 5:0, Žilina – R. Sobota 10:1, Ružomberok – Martin 4:4, Podbrezová – Pohronie 2:9.

V 1. lige mladších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša trinástka na ihrisku súpera už vo štvrtok 27. októbra o 10.00 hodine a sily si zmeria s domácim MŠK Fomat Martin.

Naša trinástka je na 8. mieste s deviatimi bodmi, Martin ich má o jedenásť viac na treťom mieste. Tabuľku vedie Liptovský Mikuláš bez prehry s 25 bodmi.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 11:8 (5:3)

Góly za Duklu: Ščasný 2, Kaliský, Flasík, Holík 2, Schmidtmayer 3, Laššák , Múka

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 3:1, 2:2, 5:4, 1:1

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Podmanický, Špička – R. Valent, Holík, Mikolaj, Schmidtmayer, Múka, Laššák,  M. Valent, Flasik, Štubňa, Driečny, Huťka, Čunderlík, Kaliský, Ščasný, Radoš, Môc

Naša dvanástka potvrdila rolu favorita, avšak už nenadeľovala toľko gólov, ako v posledných dvoch dueloch (30 a 40). Liptákom vsietila takmer poltucet, no mohla i viac, ak by finálna fáza bola viac o streľbe než prihrávkach. Neprehrala ani jedna zo štyroch skupín, takže zaslúžene zostali tri body doma a poistili sme si aj druhú priečku v tabuľke, keď iba o skóre vedie Žilina.

Ďalšiu jednoznačnú výhru zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Vedeli sme, že v tomto zápase nás nečaká nič jednoduché a to sa potvrdilo aj na ihrisku. Zo začiatku nás súper jemne zaskočil, dokázal dobre kombinovať, s čím sme mali problém, no postupom času sme prevzali taktovku hry my a začali dominovať. Od hráčov vyžadujeme, aby hrali kolmo a priamočiaro smer súperova bránka, čo sa každým zápasom zlepšuje. Bohužiaľ vo finálnej fáze často volíme nie práve optimálne riešenie situácie, keď namiesto zakončenia hľadáme ešte prihrávku alebo naopak. Taktiež nám robí problém rýchla práca s loptou. Keď máme hru zrýchliť, tak potrebujeme navyše ešte jeden, dva dotyky a tým sa celá hra spomalí, v tom momente  nás dokáže súper dostúpiť. Napriek tomu si chalani zaslúžia pochvalu za prístup a snahu, ktorú predvádzajú od začiatku sezóny.“

RSC Hamsik Academy – Lučenec 50:0, Žilina – R. Sobota 11:2, Zvolen – Námestovo 4:8, Podbrezová – Pohronie 27:1.

V 1. lige mladších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša dvanástka na ihrisku súpera už vo štvrtok 27. októbra o 11.30 hodine a sily si zmeria s domácim MŠK Fomat Martin.

Naša dvanástka je v tabuľke na druhom mieste iba o skóre pred prvou Žilinou s rovnakým počtom bodov 24. L. Mikuláš je na desiatej priečke a má sedem bodov. Martinčania sú na šiestej pozícii.

Pozápasové odozvy z Podbrezovej pozitívne pre MFK Dukla

Príprava: V Žiline proti B- tímu víťazstvo 3:2

Proti Slavoju Trebišov rozlúčka so Sašom Savičom

Sumár mládeže: Mladší žiaci si poradili s Kysuckým Novým Mestom, vyhrali aj dievčatá

Polievka pred Skalicou: Vždy som sa tešil naspäť do Bystrice