• Aktuality
  • V úvode nadstavbovej časti remíza a jedno víťazstvo
Žiaci / MFK Dukla / 16.03.2019

V úvode nadstavbovej časti remíza a jedno víťazstvo

V úvode nadstavbovej časti remíza a jedno víťazstvo
Starší žiaci v kategórii U15 a U14 majú za sebou prvé kolo nadstavbovej časti 1.ligy v skupine o titul. Na umelej tráve na Štiavničkách privítali rovesníkov z FC Košice.

Výkopom o 11:00 sa začal úvodný súťažný zápas jarnej časti kategórie U15 medzi MFK Dukla Banská Bystrica a FC Košice. Stretnutie začali aktívnejšie hosti a už v 13-tej minúte sa gólovo presadil Goleňa. Neubehlo ani 8 minút a tento hráč sa tešil z gólu opäť. Cieľ Košičanov bol jasný  neinkasovať do prestávky. Mladí Duklisti sa však po druhom inkasovanom góle herne prebrali a práve do prestávky uštedrili svojmu súperovi lekciu z efektivity. V 26.minúte znížil umiestnenou strelou z diaľky Michal Dedok a v posledných sekundách prvého polčasu využil chybu hosťujúcej obrany Patrik Kukučka. V druhom dejstve sa hra vyrovnala, no obrovskú príležitosť na dosiahnutie hetriku nevyužil Goleňa, keď jeho strela opečiatkovala žrď Balcovej brány. Hráči v červeno-bielych dresoch sa do príležitostí dostávali najmä prostredníctvom rohových kopov, no hostia nebezpečenstvo pred svojou bránou vždy včas zažehnali. Skóre sa tak už nemenilo a zverenci trénera Oravca si tak v úvodnom zápase skupiny o titul pripísali dôležitý bod.

MFK Dukla Banská Bystrica  FC Košice 2:2 (2:2)

Góly: 26. Dedok, 35. Kukučka  13. a 21. Goleňa

Ján Oravec, tréner Dukly U15: 'Úvod zápasu bol dosť zlý, po vlastných chybách sme prehrávali už 0:2. Do zápasu sme sa dostali až po góle Dedoka. Cez polčas sme si povedali, že musíme lepšie zvládať najmä osobné súboje. Všetko máme založené na bojovnosti, takže ten druhý polčas sme uhrali práve bojovnosťou. Do vážnejších šancí sme sa už nedostali ale ja si myslím, že s remízou môžme byť spokojní najmä vzhľadom na fakt, že nám počas zimnej prestávky odišlo veľa hráčov.'

Stretnutie mladšej katogérie U14 malo podobný úvod ako ich predchodcovia. Košičania boli omnoho aktívnejší, mali častejšie loptu na kopačkách a keďže naši sa naši hráči s pribúdajúcimi minútami so svojou predvedenou hrou zrejme vnútorne stotožňovali, úvodný gól hostí doslova visel vo vzduchu. Hosťujúca hŕstka fanúšikov sa ho dočkala v 27.minúte, kedy dostal loptu za domácu obranu Urban a zoči-voči domácemu kapitánovi Malecovi pohodlne skóroval. V druhom polčase sa obraz predvedenej hry rapídne zmenil a naši hráči začali na ihrisku dominovať. Už po dvanástich minútach hry druhého dejstva sa presadil Švantner. Tréner Strelec siahol po vyrovnávajúcom góle po dvojitom striedaní a na ihrisko poslal hráčov z U13-ky Bednára s Kaščákom. Práve títo dvaja hráči boli pri zrode druhého gólu Dukly. Bednár svojim prienikom po ľavej strane získal výhodu priameho kopu z polovice ihriska a po rozohratí voľného kopu sa k lopte dostal Kaščák, ktorý na dva krát prekonal brankára Drenku. Hostia mali vyrovnávajúci gól na kopačke bezprostredne po inkasovaní, no košický útočník po zvládnutom samostatnom nájazde a obídení nášho brankára nepochopiteľne prekopol prázdnu bránu. V závere zápasu nádhernou kolmou loptou našiel Longauer spoluhráča Števonku a ten svojim gólom stanovil konečné skóre 3:1.

MFK Dukla Banská Bystrica  FC Košice 3:1 (0:1)

Góly: 47. Švantner, 51. Kaščák, 66. Števonka — 27. Urban

Marian Strelec, tréner Dukly U14: 'Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, kedy v prvom polčase naši hráči úplne vypúštali súboje, úplne vypustili hračku, ktorú im s trénerom Dikaczom vštepujeme do krvi a jednoducho chýbala nám bojovnosť, chýbala nám kombinácia, nebol tam vtip...Po dohovore v polčasovej prestávke sa to rapídne zlepšilo, zmenil sa prístup hráčov, hra sa zlepšila ale samozrejme, k spokojnosti nám ešte veľa chýba. Súper mal takisto veľké šance a hlavne tá za stavu 2:1, kedy Košice veľkú šancu nevyužili asi rozhodla. Následne prišlo k dokonaniu nášho obratu a tretiemu gólu, čím sme rozhodli zápas v náš prospech. Vďaka patrí našim chlapcom za ochotu a za bojovnosť v druhom polčase.