• Aktuality
  • Posledné kolo hráme v D. Strede, ale Fortuna liga vyvrcholí až súbojmi play off o Konferenčnú ligu
A tím / MFK Dukla, ULK / 16.05.2023

Posledné kolo hráme v D. Strede, ale Fortuna liga vyvrcholí až súbojmi play off o Konferenčnú ligu

Posledné kolo hráme v D. Strede, ale Fortuna liga vyvrcholí až súbojmi play off o Konferenčnú ligu
Keďže futbalisti Spartaka Trnava si víťazstvom v Slovnaft Cupe vybojovali priamu miestenku do pohárovej Európy a zároveň už s istotou skončia na treťom mieste tabuľky, o posledné miesto do Európskej konferenčnej ligy sa bude ešte bojovať.

V play off o EKL UEFA sa stretnú štyri tímy, ktoré skončili po 32 kolách na 4.–7. mieste tabuľky Fortuna ligy. Trojicu Slovan Bratislava, FC DAC 1904 Dunajská Streda a FC Spartak Trnava doplní v pohárovej Európe jeden zo štvorice Podbrezová, MFK Dukla Banská Bystrica, Žilina či Ružomberok.

V play off o Konferenčnú ligu sa budú hrať najskôr semifinále. V prvom sa stretne 4. tím tabuľky po nadstavbovej časti so siedmym tímom, teda víťazom skupiny o udržanie sa (MFK Ružomberok). V druhom semifinále na seba narazí piaty tím tabuľky proti šiestemu. Zápasy sa hrajú na jeden víťazný, pričom výhodu domáceho prostredia budú mať lepšie postavené tímy v tabuľke po nadstavbovej časti. Semifinálové duely sú na programe v utorok 23. mája. Víťazi zápasov sa stretnú vo finále, ktoré je naplánované na piatok 26. mája. Výhodu domáceho prostredia bude mať opäť tím, ktorý bol po nadstavbovej časti Fortuna ligy na vyššom mieste tabuľky. Ak sa v zápasoch nerozhodne v riadnom hracom čase, nasleduje predĺženie a po ňom prípadný rozstrel z 11 m.

Semifinále:

utorok 23.5.2023 o 17.30: Podbrezová / MFK Dukla - Ružomberok (Voyo)

utorok 23.5.2023 o 17.30: Podbrezová / MFK Dukla - Žilina (Voyo) 

Finále:

piatok 26.5.2023 o 17.30: Víťaz semifinále 1 - Víťaz semifinále 2 (výhodu domáceho prostredia má vyššie postavený tím v tabuľke po odohraných 32 kolách)

Už teraz je jasné, že v utorok 23.5 nastúpime doma na Štiavničkách, o našom súperovi rozhodne posledné ligové kolo. Takže Dukla do toho, futbalová Európa je za dverami.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Skvelý deň s Duklou, otvárací duel Niké ligy už v piatok o 20.30 h. na Štiavničkách

Čítať viac
Ženy

Ženy Dukly proti Slovanu s tenisovým výsledkom

Čítať viac
Dorast

Výsledky odzrkadľujúce (aj) rozdiel v kvalite súťaží

Čítať viac
A tím

Martin Rymarenko a jeho gólové príbehy. Bude ich do konca sezóny ešte viac?

Čítať viac
Iné

Kúp si do konca augusta permanentku a hraj o nový telefón

Čítať viac
Dorast

Prvoligoví dorastenci MFK Dukla pred generálkami

Čítať viac