• Aktuality
  • Posledné kolo hráme v D. Strede, ale Fortuna liga vyvrcholí až súbojmi play off o Konferenčnú ligu
A tím / MFK Dukla, ULK / 16.05.2023

Posledné kolo hráme v D. Strede, ale Fortuna liga vyvrcholí až súbojmi play off o Konferenčnú ligu

Posledné kolo hráme v D. Strede, ale Fortuna liga vyvrcholí až súbojmi play off o Konferenčnú ligu
Keďže futbalisti Spartaka Trnava si víťazstvom v Slovnaft Cupe vybojovali priamu miestenku do pohárovej Európy a zároveň už s istotou skončia na treťom mieste tabuľky, o posledné miesto do Európskej konferenčnej ligy sa bude ešte bojovať.

V play off o EKL UEFA sa stretnú štyri tímy, ktoré skončili po 32 kolách na 4.–7. mieste tabuľky Fortuna ligy. Trojicu Slovan Bratislava, FC DAC 1904 Dunajská Streda a FC Spartak Trnava doplní v pohárovej Európe jeden zo štvorice Podbrezová, MFK Dukla Banská Bystrica, Žilina či Ružomberok.

V play off o Konferenčnú ligu sa budú hrať najskôr semifinále. V prvom sa stretne 4. tím tabuľky po nadstavbovej časti so siedmym tímom, teda víťazom skupiny o udržanie sa (MFK Ružomberok). V druhom semifinále na seba narazí piaty tím tabuľky proti šiestemu. Zápasy sa hrajú na jeden víťazný, pričom výhodu domáceho prostredia budú mať lepšie postavené tímy v tabuľke po nadstavbovej časti. Semifinálové duely sú na programe v utorok 23. mája. Víťazi zápasov sa stretnú vo finále, ktoré je naplánované na piatok 26. mája. Výhodu domáceho prostredia bude mať opäť tím, ktorý bol po nadstavbovej časti Fortuna ligy na vyššom mieste tabuľky. Ak sa v zápasoch nerozhodne v riadnom hracom čase, nasleduje predĺženie a po ňom prípadný rozstrel z 11 m.

Semifinále:

utorok 23.5.2023 o 17.30: Podbrezová / MFK Dukla - Ružomberok (Voyo)

utorok 23.5.2023 o 17.30: Podbrezová / MFK Dukla - Žilina (Voyo) 

Finále:

piatok 26.5.2023 o 17.30: Víťaz semifinále 1 - Víťaz semifinále 2 (výhodu domáceho prostredia má vyššie postavený tím v tabuľke po odohraných 32 kolách)

Už teraz je jasné, že v utorok 23.5 nastúpime doma na Štiavničkách, o našom súperovi rozhodne posledné ligové kolo. Takže Dukla do toho, futbalová Európa je za dverami.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Druhá zbytočná strata bodov U19

Čítať viac
A tím

Silnej Dunajskej Strede sme po dobrom výkone podľahli

Čítať viac
A tím

Góly, body, úsmevy a dymová clona

Čítať viac
A tím

Pokračovanie jesene dostalo zelenú, Dukla odohrá 3 zápasy

Čítať viac
A tím

Ohlasy po zápase s Liptovským Mikulášom

Čítať viac
A tím

Rohožník sme v príprave jednoznačne zdolali

Čítať viac