Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Poznáme termíny všetkých dohrávaných duelov jesene
A tím / MFK Dukla (PR) / 16.11.2021

Poznáme termíny všetkých dohrávaných duelov jesene

Poznáme termíny všetkých dohrávaných duelov jesene
MFK Dukla Banská Bystrica sa predstaví v troch záverečných kolách jesennej časti druhej futbalovej ligy po dlhšej pauze zapríčinenej covidom 19 v domácom prostredí. Na štadióne SNP Štiavničky privíta v sobotu Skalicu a následne v stredu a nedeľu Námestovo a Rohožník.

Prvý z troch duelov odohrá naša Dukla už túto sobotu 20. novembra o 13.00 hodine. Súperom bude MFK Skalica, žiaľ hrá sa bez divákov, keďže banskobystrický okres je v čiernej farbe covid automatu. Následne v stredu 24. novembra o 16.00 hodine hostíme na Štiavničkách pod umelým osvetlením Námestovo a jeseň uzavrieme v nedeľu 28. novembra súbojom s Rohožníkom o 13.00 hodine. K týmto trom dohrávkam sa vyjadril technický riaditeľ a zároveň vedúci mužstva MFK Dukla Banská Bystrica Ivan Šimko:

„Sme radi, že môžeme už hrať. Žiaľ proti Skalici bez divákov, keďže okres Banská Bystrica je v čiernej fáze covid automatu, čiže na zápase môže byť prítomných len sto plne zaočkovaných divákov proti covidu 19 a týchto sto miest je vyčlenených pre našich sponzorov, partnerov, zástupcov obidvoch klubov a našich mládežníckych trénerov. Veríme však, že budúci týždeň sa ocitneme v bordovej fáze, ktorá nám umožní odohrať stretnutia s Námestovom a Rohožníkom aj s divákmi. Na Štiavničky ich môže prísť cez 1700, ak sa budeme pridržiavať platných protipandemických nariadení a zaplníme 25 percent kapacity štadióna. Obzvlášť by nás potešilo, ak by sme túto povolenú kapacitu naplnili v zápase s Námestovom, kde otestujeme umelé osvetlenie a naši fanúšikovia by si tak mohli zaspomínať na špecifickú atmosféru, ktorú prináša duel hraný pod umelým osvetlením. Čo sa týka aktuálnej zdravotnej situácie v tíme, nie je úplne ideálna, no podstatné je, že trénujeme a vynasnažíme sa vydať na ihrisku zo seba maximum. Držte nám všetci palce!“

Banskobystrická Dukla odohrala naposledy duel v Humennom ešte 23. októbra. Odvtedy pauzovala pre pandémiu s covidom 19. V sobotu dvadsiateho novembra to bude takmer mesiac bez súťažného zápasu. Nebude teda jednoduché naskočiť do zápasového rytmu, ale chalani už naplno trénujú a hotujú sa so súpermi si poradiť. Veríme, že v budúcom týždni aj s vami - našimi priaznivcami.

DUKLA DO TOHO!