• Aktuality
  • Šéf obrany Ľubomír Willwéber: Teší nás, že ľudia v meste futbal milujú
A tím / MFK Dukla / 28.04.2023

Šéf obrany Ľubomír Willwéber: Teší nás, že ľudia v meste futbal milujú

Šéf obrany Ľubomír Willwéber: Teší nás, že ľudia v meste futbal milujú
Ďalším zo širokej palety odchovancov v tíme Dukly je stopér Ľubomír Willwéber (30). Pred duelom proti Žiline (sobota 29. apríla – 18.00) sme ho vyspovedali, kde prezradil mnoho zaujímavosti na rôzne futbalové témy.
ŽILINA KONCERTOVAŤ NEBUDE

Rodák z časti Sásová, ktorý už však tri roky žije na Fončorde svoj materský klub doslova miluje. Preto bez váhania prisľúbil, že žiadna ofenzívna divočina to so Žilinou na Štiavničkách nebude. „Sľubujem, ale do brány Žiliny ich budete vidieť veľa. Nie, nie, bodaj by to tak bolo, ale ľudia si prídu na svoje, lebo obidva tímy hráme útočný futbal. K tomu je veľa rýchlych hráčov na oboch stranách, z čoho sú šance a vedia ich títo hráči aj využiť.“ Pri každej zmienke o Dukle sa spomína ofenzíva, no pre stopérov je mnoho gólov vo vlastnej sieti nočnou morou. „Samozrejme, nás to mrzí, je to o našich chybách, ale je to určitá daň za útočný spôsob hry. V niektorých zápasoch sme dostali málo gólov, podľa mňa je to celkom aktuálne dobré, lebo nám výrazne pomáhajú v obrane záloha aj útok,“ dodal sympatický tridsiatnik s číslom 41 na drese. Willwéber patrí medzi hráčov, ktorí prežili v Dukle všetky pády, ale aj víťazstvá. Zaujímalo nás, aký je to prechod z druhej do prvej ligy z pohľadu bránenia elitných útočníkov. „Veľký rozdiel, lebo kvalita útočníkov je brutálna. Vedia potrestať maličkú chybu, ale náš tím sa na ligu adaptoval skvele. Zo začiatku my to na pozícii stopéra nejak nešlo, bolo to dosť rozpačité, ale časom to gradovalo a cítim, že aj sám odohrám dobré zápasy. Rád by som poďakoval v tomto smere celému tímu, lebo nie je to o mne ako o hráčovi.“ZÁUJEM O FUTBAL RASTIE

Skvelá partia v tíme je základom úspechu, to vie aj skúsený dirigent obrany. „V kabíne je nás 5 či 6 chalanov, čo sme tu od začiatku ako sa hrala druhá liga. Káder sa vhodne doplnilo o tímových hráčov, čo vidieť na každom kroku. Sú to všetko super chalani, napríklad máme tímovú akciu ako naposledy bowling a prídu všetci. Samozrejme, nemôžu všetci na celý program, ale každý si nájde čas, aby došiel na pár chvíľ. To asi o niečom svedčí.“ Pre banskobystrického rodáka je aktuálny výsledkový stav dvojnásobnou radosťou, pretože nie nadarmo sa hovorí, že doma je doma. Stáva sa už aj zo šéfa obrany Dukly pomaly, ale isto menšia celebrita pri potulkami uličkami svojho rodného mesta? „Dospelí to príliš neriešia. Raz nás však na káve s Braňom Luptákom zastavil otec s prosbou či sa môžeme odfotiť s jeho synom. Teší nás záujem o futbal v meste, je to skvelé a všetkým fanúšikom ďakujeme. ''4 kolá pred koncom nadstavbovej časti stráca Dukla na tretiu Trnavu 6 bodov. Teoreticky je možné sa ešte dotiahnuť aj na tretiu priečku, ale tieto úvahy nie sú predmetom dňa. „Nie, vôbec. Pozeráme sa na barážový zápas, v tom lepšom prípade dvojzápas. To je podstatné, takže my sa sústredíme na to, aby sme sa čo najlepšie pripravili na tú baráž. Dôležité bude, aby sme nemali kartové tresty, aby sme doliečili zranenia a boli v plnom zložení,“ odpovedal tréner Ščasný. 

Kormidelník Dukly sa však bude musieť v sobotu zaobísť bez svojho najlepšieho strelca. Kapitán Róbert Polievka, ktorý s 15-timi gólmi okupuje spolu s Nikolom Krstovićom z Dunajskej Stredy čelo tabuľky kanonierov Fortuna ligy, je zranený a do stretnutia nezasiahne. Na listine zranených je ešte stále aj Dávid Richtárech a choroba trápi mladého Gabriela Demiana.

Akcia pre priaznivcov Dukly.

Každý, kto si zakúpi LÍSTOK na domáci zápas s MŠK Žilina (29.4. o 18:00) dostane pri objednávke 1 burgru v Angels Restaurant druhý ZADARMO.
*Pri objednávke je nutné sa preukázať lístkom (v tlačenej alebo elektronickej podobe) a je možné ho využiť len jednorázovo
*Akcia platí do 15.mája
Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Ľubomír Willwéber a 50 odtieňov defenzívy

Čítať viac
Žiaci

Štrnástka Dukly dokázala zvíťaziť v Košiciach

Čítať viac
A tím

Tesná prehra v poslednom kole na pôde vicemajstra, všetky oči sa však už opierajú na play off o učasť v EKL

Čítať viac
Žiaci

S Liptákmi si poradila v dobrej forme iba U12-ka

Čítať viac
A tím

Rymarenko pred duelom v Trnave: Potrebujeme a chceme vyhrať

Čítať viac
Dorast

Adam Baláž odletel do Lotyšska s reprezentáciou SR do 17 rokov

Čítať viac