• Aktuality
  • PREVIEW: Jarnú časť odštartujeme v Bratislave proti ŠK Slovan U21
A tím / Miroslav Čief / 13.02.2021

PREVIEW: Jarnú časť odštartujeme v Bratislave proti ŠK Slovan U21

Lukáš Migaľa v prvom zápase so Slovanom B v tejto sezóne (foto: S. Telúch)

Lukáš Migaľa v prvom zápase so Slovanom B v tejto sezóne (foto: S. Telúch)

V nedeľu odštartujeme jarnú druholigovú púť. Našim súperom bude v Bratislave ŠK Slovan Bratislava U21, čiže mužstvo, ktoré je momentálne v tabuľke na poslednom mieste. V zápase s úvodným výkopom o 10:30 hodine budeme papierovým favoritom, nakoľko sa stretne posledný s prvým.

Mužstvo trénera Stanislava Vargu sa na stretnutie teší. V zimnej príprave odohralo 6 zápasov s bilanciou 2 víťazstvá, 2 remízy a 2 prehry s vyrovnaným skóre 12:12. Generálku na ligu síce nezvládlo a s MFK Zemplín Michalovce prehralo 0:2, zaiste je však zodpovedne pripravené podať stopercentný výkon na trávniku. Príprava sa vydarila aj podľa obrancu Lukáša Migaľu: 'Zimná príprava bola o dosť kratšia ako predchádzajúce. Odohrali sme v nej 5 zápasov proti tímom z Fortuna ligy a tie nás, myslím, dostatočne preverili. Ukázali nám rezervy a to, v čom sa zlepšiť. Pochvaľujem si tieto zápasy a cítim, že sme na prvý zápas pripravení.'

Náš súper na jeseň fungoval ako Slovan B, počas zimnej prestávky sa premenoval na mužstvo do 21 rokov. 'Všimol som si to. Príprava na Slovan U21 prebiehala ako na každého iného súpera. My sa snažíme prioritne sústrediť na našu hru a náš výkon, ten bude podstatný. Pri B- mužstvách nikdy neviete, kto proti vám nastúpi. Slovan má veľmi široký káder, takže proti nám môžu poslať kohokoľvek z A- mužstva, posledný ich prípravný zápas to iba ukázal. Každopádne, nemôžeme sa nechať prekvapiť. Sme odhodlaní popasovať sa v Bratislave o dobrý výsledok. Na jeseň sme Slovan zdolali 4:0, teraz očakávam oveľa ťažší a vyrovnanejší zápas,' zakončil Lukáš Migaľa, ktorý bol v poslednom období zranený, ale už je fit a stopercentne pripravený na zápas.

ŠK Slovan Bratislava U21 v zimnej prestávke zmenil trénera, keď Stanislava Moravca nahradil Vladimír Gála. Mužstvo ním vedené odohralo počas zimnej prípravy 4 prípravné zápasy - Petržalka (1:1), Šamorín (1:2), Líšeň (1:5) a MŠK Púchov (6:1). Najlepšími strelcami mužstva sa stali 2- góloví Ožbolt a Čongrády.

V poslednom zápase zdolal Slovan už spomínaný Púchov 6:1. keď sa strelecky presadili Čongrády a Ožbolt 2 x, Ratao a Abena.
Zostava Slovana U21: Krížik (46. Rybár)- Mičák (65. Čech), Abena (85. Hubert), Molčan (46. J. Lacko), Lovat (46. Rosenberger) - Habodasz (70. Čongrády), Sečanský (70. Schlossár) - Ratao (46. Jackuliak), Rigo (75. Čerepkai), van Hove (75. Valentín) - Ožbolt (75. Haramia). Zaujímavosťou tohto stretnutia bolo, že za mužstvo nastúpili hráča A- tímu Myenty Abena, Alen Ožbolt, Lucas Lovat či Rafael Ratao.

Mužstvo Slovana U21 je aktuálne na poslednej 14. priečke v tabuľke s bilanciou 1 víťazstvo a 13 prehier so skóre 8:39 a 3 bodmi. V zimnej prestávke nastali nasledovné oficiálne hráčske pohyby - do mužstva prišli z U19 Galovič, Lacko, Matoš, Čerepkai, Rosenberger, Chudík a Krížik, Z holandskej Rody Kerkrade U21 prišiel krajný hráč van Hove. Naopak, z mužstva odošli Hornyák do FK Senica, Samuel Lavrinčík do AS Trenčín a Alexander Tóth do ŠKF Sereď.

V 1. kole aktuálnej druholigovej sezóny sme Slovan U21 zdolali vo Zvolene pomerom 4:0. Dvakrát sa strelecky presadil Miladin Vujoševič, po jednom presnom zásahu pridali Róbert Polievka a Jozef Dolný. Teraz očakávame ťažší zápas, no našim hráčom veríme. Dukla do toho!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Rozlúčka so Sašom Savićom

Čítať viac
A tím

Na ťažkom teréne, v nie jednoduchom zápase, víťazstvo nad Bardejovom

Čítať viac
A tím

Na Štiavničkách šláger kola proti Popradu

Čítať viac
Žiaci

S Liptákmi si poradila v dobrej forme iba U12-ka

Čítať viac
A tím

Posilou Dukly Kristián Lukáčik

Čítať viac
A tím

Sériu bez prehry sme natiahli remízou so Zlatými Moravcami

Čítať viac