• Z Bratislavy vezieme výborný výsledok, aj keď sme v závere zápasu držali v rukách tri body
A tím / MFK Dukla / 18.02.2023

Dva góly Roba Polievku nám stačili na remízu 2:2 s úradujúcim majstrom, útočník Dukly momentálne najlepším strelcom ligy s 12-timi gólmi

Papierovým favoritom bol pred zápasom Slovan, ale tieto prognózy sa po prvom polčase zrútili ako domček z karát. V prvej štvrťhodine mali domáci futbalisti viac z hry, ale pozorná defenzíva Dukly ich do vyloženej šance nepustila. V 17. minúte však už Slovan pohrozil poriadne, keď center z ľavej strany, zo šiestich metrov hlavičkoval Abubakari, ktorý predskočil Gorosita a Hruška vytlačil lopntu nad brvno!  Našim chlapcom sa pri tlaku Slovana otvárali okienka do do ich defenzívy, v 19. minúte po chybe Jarjuého sa k lopte dostal Polievka a málo chýbalo, aby prestrčil loptu na Franka pred bránou. V 21. minúte hostia rohový kop, Slovan ho síce odvrátil, ale RÓBERT POLIEVKA poslal od postrannej čiary center do šestnástky, Gorosito sa lopty nedotkol, pohybom ale pomýlil Chovana, ktorý už nestihol adekvátne zareagovať — 0:1. Domáci sa po góle vrhli znovu do útoku, Weiss hľadal centrom zo štandardky Kašiu, ten sa k hlavičke nedostal, no potom poslal Zmrhal jemný oblúčik na Kucku a jeho prudká hlavička skončila tesne nad brvnom Hruškovej brány. S pribúdajúcimi minútami banskobystričania dokázali udržať loptu viac na kopačkách a v  38. minúte prišiel ich druhý uder. Polievka si jedným dotykom hodil loptu do šestnástky, druhým dotykom posadil De Marca na zadok, zakončil k vzdialenejšej pravej žrdi a náskok B.Bystrice bol razom dvojgólový. Do kabín išli hostia s čistým štítom, keď ešte na konci polčasu zlikvidoval výborný Hruška strelu Zmrhala.

Druhý polčas začal Slovan tlakom, Barseghjan napriahol z diaľky, jeho strela z približne 20 metrov mierila do pravého horného rohu, Hruška ju fantasticky vytesnil mimo, no pri tom sa zranil, keď narazil chrbtom do žrde.  V  zápase však po krátkej prestávke pokračoval. Následne v 62. min. mohol byť náskok hostí aj trojgólový, Polievka vysunul Záhumenského, ktorý zostal prekvapený na hrote a nedokázal prekonať Chovana. Domáci začali byť nervózny a s pribúdajúcim časom bola hra vyrovnaná. Slovanu však pomohla penalta, v 75. min. fauloval Willwéber Weissa a ten penaltu kopol prudko do opačného rohu, ktorý si vybral Hruška. Od tohto momentu bola hra rozkúskovaná až prišiel strhujúci záver. Po centri Kašiu hlavičkoval  v 88. min. prudko Kucka, ale Hruška chytil čistý gól. Následne mohol rozhodnúť fantastický Rymarenko, keď si si hodil loptu medzi troch brániacich hráčov Slovana, pred sebou mal odkrytú bránu, no trestuhodne trafil iba bočnú sieť!  Tento moment zamrezel našich chlapcov o to viac, pretože Slovanu sa napokon podarilo vyrovnať,  v 90. min. Lovat odcentroval z ľavej strany a  Green prudkou hlavičkou dostal loptu za Hrušku. 2:2. Sedem nadstavených minút už gól neprinieslo, takže si z Bratislavy vezieme cenný bod v boji o prvú šestku.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:2)

Góly: 76. Weiss ml. (z 11 m), 90. Green - 21. a 38. Polievka, ŽK: Kašia - Willwéber, Záhumenský. Rozhodovali: Dohál - Vitko, Košecký, 4055 divákov

Slovan: Chovan - Kašia, Jarjue (46. Barseghjan), Vernon - Green, Kucka, Agbo (46. Čavrič), Zmrhal (76. Lovat) - Čakvetadze (46. Kankava), Weiss ml. (83. Da Silva) - Abubakari

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška - Uhrinčať, Gorosito, Willwéber - Pišoja, Migaľa, Richtárech, Záhumenský (85. Slávik) - Franko (79. Kačerík), Rymarenko – Polievka (90.+4 Jackuliak)

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: 'Pre nás to bol nešťastný zápas. Prvý polčas úplná katastrofa, v druhom bolo vidieť snahu, dôraz a mali sme aj šance. Mohli sme vyhrať, ale aj prehrať, keby súper premenil ´gólovku´ za stavu 1:2. Beriem to na seba, netrafil som sa do zostavy. Stratili sme v dvoch zápasoch štyri body, čo je veľa, ale ideme ďalej. Musíme sa zlepšiť v dôraze v šestnástke a v premieňaní šancí.'

Mário Auxt, asistent trénera Banskej Bystrice: 'Vedeli sme, že nás čaká asi najlepší tím na Slovensku. Snažili sa sa zhustiť priestor pred našou šestnástkou a v prvom polčase hroziť z brejkov. Využili sme dve šance, ale po prestávke nám odchádzali sily a súper vyrovnal. Rozhodla kvalita lavičky Slovana. Bolo vidieť, že keď domáci stupňovali tempo, tak sme nestíhali. S bodom sme však spokojní.

Zdroj: mfkdukla.sk, foto: TASR

Sumár mládeže: Štrnástka vyhrala s Martinom, mladší žiaci víťazne proti Námestovu

Tréner Michal Ščasný: Nemám rád slovo spokojnosť vo futbale