A tím / MFK Dukla (PR) / 24.08.2022

V pohári sme deklasovali Vinicu

Naši futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica sa predstavili už aj v druhej súťaži s názvom Slovnaft Cup (Slovenský pohár). V rámci 2. kola cestovali do Vinice, kde si merali sily s tamojší ŠK, účastníkom šiestej ligy. Papierové predpoklady a rolu favorita sme potvrdili jednoznačným víťazstvom 7:1.

Úvod nám príliš nevyšiel. V šiestej minúte sme chybovali v obrane, keď Kupčík prihral nepresne na Uhrinčaťa, vystihol to Antal, dostal sa k lopte a spoza šestnástky presnou strelou k žrdi strelil úvodný gól zápasu – 1:0. Inkasovaný zásah nás nepodlomil, šancu na vyrovnanie sme mali ešte pred štvrťhodinou. Faško sa priamo z rohu snažil prekvapiť domáceho brankára a takmer mu to vyšlo. V šestnástej minúte sa nám podarilo skórovať, pretože kapitán Vinice Súth fauloval v pokutovom území Migaľu a nariadenú penaltu premenil Michal Faško polovysokou strelou po brankárovej pravej ruke – 1:1. V 23. minúte sme už viedli. Polievka parádnou zadovkou nahral na ľavú stranu Faškovi, ten šikovným centrom po zemi našiel Martina Rymarenka a náš nový hráč sa v šanci nemýlil - 1:2. Žiaľ potom nasledovalo vynútené striedanie zraneného Uhrinčaťa, na ihrisko prišiel Willwéber. Pokračovali sme v aktivite a po rohovom kope sa tešili z tretieho gólu, hlavou sa presadil na prednej žrdi útočník Matej Franko a dosiahol tak úvodný gól v tejto sezóne – 1:3. A to nebolo všetko. Po spätnej prihrávke Franka sa na hranici 16-ky ocitol Michal Faško a táto naša letná posila presnou strelou k pravej žrdi zvýšila na 1:4. Narodeninový hetrik dokonal Michal Faško v poslednej minúte prvého polčasu, keď si prebral loptu tesne pred pokutovým územím a pekne vystrelil už z vnútra šestnástky k vzdialenejšej ľavej žrdi. Brankár si na loptu aj siahol, no gólu zabrániť nedokázal – 1:5.

Do druhého polčasu už nezasiahli Faško, Polievka a Migaľa, nahradili ich Kőröš, Hanes a Ľupták. Vinicu sme už tak trochu aj šetrili, ubudlo šancí, o výsledku bolo prakticky po polčase rozhodnuté. Presadili sme sa až v 76. minúte. Gašparovič kolmou prihrávkou nahral Matúšovi Kőröšovi, ten z hranice päťky vystrelil a po teči jedného z domácich futbalistov lopta skončila v sieti – 1:6. O ďalšie štyri minúty sa Ľubomír Willwéber z vyše 30 m prezentoval svojou povestnou a jemu typickou ďalekonosnou strelou a zvýšil na konečných 1:7. Dukla tak naplnila cieľ a postupuje bez problémov do tretieho kola pohárovej súťaže na Slovensku. Pridať mohla aj viac gólov, šancí na to mala v tomto stretnutí neúrekom.

ŠK Vinica – MFK Dukla Banská Bystrica 1:7 (1:5)

Góly: 6. Antal – 16., 36. a 45. Faško (prvý z 11m), 23. Rymarenko, 31. Franko, 76. Kőröš, 80. Willwéber. Rozhodoval: Libiak. ŽK: bez kariet. diváci: 550.

Zostava Dukly a striedania:

Nôta – Slávik, Uhrinčať (26. Willwéber), Kupčík, Migaľa (46. Kőröš) – Richtárech Rymarenko (68. D. Jackuliak), Gašparovič, Faško (46. Hanes), Polievka (46. B. Ľupták) – Franko

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: „Splnili sme dnes našu povinnosť. Dôležité bolo, že po prvom inkasovanom góle chalani dobre zareagovali, aj keď prehrávali, tak otočili pomerne rýchlo tento zápas. Dopadol v náš prospech celkom jednoznačne, len škoda, že nepadlo ešte viac gólov, lebo šance sme na to mali. Moji zverenci predviedli niekoľko vydarených, pekných akcií. Duel splnil to, čo som od neho očakával, avšak už v prvom polčase sme mohli vyhrávať väčším rozdielom. Ideme ďalej.“

Michal Faško, strelec hetriku: „V úvode sme inkasovali po zbytočnej chybe, ale celý prvý polčas sme kontrolovali hru a bolo iba otázkou času, kedy dáme góly. Postupne nám to začalo padať, pomohla nám penalta a potom sme ešte veľa šancí nevyužili. Mne osobne sa konečne podarilo streliť góly, za čo som rád. Vzhľadom na to, že som mal narodeniny, tak je to super. Doprial som si pekný darček v podobe hetriku, ale venovanie si pošetrím na ligu, tam by som chcel streliť góly, ktoré by znamenali tri body, to je hlavné.“

Najbližšie hráme fortunaligový duel na Štiavničkách, a to už v sobotu 27. augusta 18.00 hodine proti FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble.

Vstupenky si môžete zakúpiť online TU.

Fyzický predpredaj vstupeniek bude prebiehať v piatok od 16:00 do 19:00 hodiny na štadióne SNP (pokladňa od Europa SC) a v deň zápasu budú od 16:00 hodiny otvorené 4  (od Europa SC) a 2 pokladne (od Plavárne). V reštaurácii Angels (na Hornej ul. 25) prebieha predaj permanentiek

V 3. kole Slovenského pohára nás v polovici septembra čaká jedno z mužstiev dvojice MFK Baník Veľký Krtíš – MŠK Rimavská Sobota.