Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Preview: V Šamoríne s cieľom nadviazať na duel s Košicami
A tím / MFK Dukla (PR) / 10.03.2022

Preview: V Šamoríne s cieľom nadviazať na duel s Košicami

Zo stredajšieho tréningu nášho mužstva

Zo stredajšieho tréningu nášho mužstva

Futbalisti našej banskobystrickej Dukly si v sobotu 12. marca v rámci 20 kola druhej ligy zmerajú sily so Šamorínom na ihrisku súpera. Pocestujú tam s cieľom nadviazať na dobrý výkon proti Košiciam, ktoré sme v predchádzajúcom kole zdolali na domácich Štiavničkách 3:1.

FC ŠTK 1914 Šamorín je v tabuľke 2. ligy na siedmom mieste so štrnásťbodovým mankom na náš tím, ktorý okupuje druhú pozíciu. Tento rozdiel nie je podstatný, pretože súper z juhozápadu Slovenska vie doma zdolať aj silné tímy, napokon ťahá päťzápasovú šnúru bez prehry na svojom štadióne.

„Šamorín dokázal i u nás, keď sme ešte hrali vo Zvolene, bodovať. My chceme podať zodpovedný výkon, taký ako proti Košiciam, a uspieť v sobotňajšom zápase. Uvidíme, či bude Šamorín posilnený o hráčov z Dunajskej Stredy alebo nie, no na to sa nemôžeme pozerať. My sa musíme pozerať na seba. Každopádne súper má dobre vyskladané mužstvo. Je tam skúsený Baéz, majú mladých hráčov vpredu. Ak budú domáci posilnení aj o niektorých hráčov z DAC-u, tak budú ešte kvalitnejší ako sú teraz,“

- uviedol pred duelom náš obranca Patrik Prikryl, ktorý si v stretnutí proti Košiciam navliekol kapitánsku pásku, keďže Róbert Polievka nastúpil do hry až v dvadsiatej minúte. Práve predchádzajúci dobrý súboj s celkom z východu republiky môže byť povzbudením pre banskobystrických futbalistov, Paťo k tomu dodal: 

„Prvých sedemdesiat minút zápasu proti Košiciam bolo z našej strany veľmi dobrých, potom sme trošku poľavili. Musíme hrať celých deväťdesiat minút, aby sme si to nekomplikovali v závere. Verím, že teraz podáme plnohodnotný výkon, ktorý bude trvať 90 minút. Nálada v našom tíme je dobrá, ako vždy, snažíme sa trénovať, makať. Do duelu so Šamorínom ideme s jednoznačným cieľom uspieť.“

Patrik Prikryl na fotografii v popredí

Aj Šamorín chce uspieť. Disponuje dobrým útokom, v jeho radoch je i Ondrej Vrábel, ktorý pre youtube klubový kanál povedal:

„Verím, že proti Banskej Bystrici nebudeme robiť chyby a podáme kvalitný výkon. Tešíme sa na dobrý futbal. So súperom sme odohrali vyrovnané predchádzajúce zápasy, Dukla má kvalitný tím. Dúfam, že nám v tomto počasí pomôžu diváci na štadióne a poženú nás k trom bodom.“

V našom útoku sa budeme musieť zaobísť bez zraneného kanoniera Davida Depetrisa. S cieľom presadiť sa ide do sobotňajšieho stretnutia útočník Dukly Jakub Šulc. Ten nám pred nadchádzajúcim duelom povedal:

„Bude to ťažký zápas. Hráme na ihrisku súpera a vonku sa hrá vždy ťažšie ako doma. Ideme tam však s cieľom vyhrať. Šamorín produkuje pekný, kombinačný futbal, vie vyhrať aj so silnými mužstvami z čela tabuľky. My chceme potvrdiť dobrý výkon z posledného zápasu a odniesť si body. Zamerať sa musíme na dôraz, súboje. Ak budeme v tomto ukazovateli lepší, môžeme byť aj úspešní.“

Jakub Šulc v strede na fotografii

Sobotňajší zápas medzi FC ŠTK 1914 ŠamorínMFK Dukla Banská Bystrica vysiela Futbalnet TV a výkop je naplánovaný o 14.00 hodine.