• Sumár mládeže: Na záver jesene výhry mladších dorastov
Dorast / MFK Dukla / 28.11.2022

Sumár mládeže: Na záver jesene výhry mladších dorastov

Dorastenecké kategórie našej Dukly odohrali v poslednú novembrovú sobotu svoje posledné jesenné zápasy.

Devätnástka zakončila jeseň prehrou v Michalovciach

Naši starší dorastenci sa predstavili na umelej tráve v Michalovciach. Zemplínu vyšiel začiatok a záver prvého polčasu, keď domáci skórovali v 1. a 44. minúte. V 53. minúte zatiahol Olivel Klimpl ručnú brzdu pred pokutovým územím a po jeho červenej karte hrali naši starší dorastenci o desiatich. Domáci využili početnú prevahu v 67. minúte na spečatenie výsledku na konečných 3:0. Naša devätnástka tak prezimuje na poslednej priečke tabuľky.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Po prvom polčase sme do kabín mali určite odchádzať s pozitívnejším výsledkom ako 2:0. Dostali sme sa do dvoch gólových šancí, naopak súper nás trestal po individuálnych hrúbkach. V druhom polčase sme chceli s výsledkom ešte niečo urobiť, ale po rýchlom vylúčení Klimpla sme už na zvrat nemali.“

I. LSD U19 – 14. kolo – sobota 26.11.2022, 13.00 h – Michalovce (UT)

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 1. Záhradník, 44. Tancoš, 67. Petrik. ŽK: 56. Rusko (Dukla). ČK: 53. Klimpl (Dukla).

Zostava MFK Dukla U19: Malec – Wallner, Longauer, Klimpl, Jaroš (C) – Števonka, Svetlík, Bača (78.Grác), Jurík (56.Sojka), Murín- Rusko.

---

Sedemnástka zlomila Michalovce v druhom polčase

Úspešný záver jesennej časti má za sebou staršia kategória našich mladších dorastencov. Naša sedemnástka zlomila odpor rovesníkov z Michaloviec v druhom polčase. V 58. minúte skóroval priamo zo štandardnej situácie Samuel Zachar. V 75. minúte zdvojnásobil vedenie Dukly Samuel Greško a v 84. minúte upravil na konečných 3:0 Milan Kaščák. Naša sedemnástka tak vyhrala po druhýkrát v rade a zimovať bude na 6. mieste, o 3 body za piatou Podbrezovou a o 3 body pred siedmymi Košicami.

I. LMD U17 – 14. kolo – sobota 26.11.2022, 11.00 h – MMŠ Radvaň (UT)

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 3:0 (0:0)

Góly: 58. Zachar, 75. S. Greško, 84. Kaščák. ŽK: 43. Oráč, 61. Kiš (obaja Michalovce).

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – S. Greško, T. Kaliský (89. Brštiak), Murčo (C), Dagnoli (85. Kačur), Zachar, Pinďura (85. Kvasna), Brunner, Gonda (89. Adame), A. Baláž, Kaliňák (78. Kaščák).

Tréner V. Greško: ' Hodnotenie zápasu začnem dnes trochu inak. Chceli by sme sa touto cestou poďakovať rodičom chlapcov, kondičným trénerom atď. za ústretovosť a spoluprácu v jesennej časti. Samotným chlapcom za vynikajúcu dochádzku a s tým súvisace výkony za ktoré ich treba pochváliť. Tak to bolo aj v poslednom zápase, aj keď sme v týždni zápasili s vírusom, pričom prvých 15minút sme jednoducho šlapali vodu, všade sme boli neskoro, bolo to pomalé, veľmi do šírky, neboli sme v súbojoch, stred nám vôbec nefungoval. Od 15-tej minúty sa to postupne vyrovnalo a od 30tej minúty to bol náš zápas, kde sme ukázali všetko, čo nás zdobilo celú jeseň, boli sme rýchli, presní, ochotní robiť to, čo sme celý týždeň nacvičovali a začali pribúdať šance. Po prvom krásnom góle sme zápas definitívne preklopili na svoju stranu, súpera sme valcovali kondične, rýchlostne, silove, naša priamočiarosť bola excelentná, vsietili sme druhý ešte krajší gól, následne tretí a zápas ukázal všetky naše silné stránky. Výsledok je lichotivý pre súpera. Na viacerých nedostatkoch budeme pracovať počas zimnej prípravy.  Pevne veríme, že chlapci budú zdraví a užijú si vianoce.'

---

Šestnástka doma proti Michalovciam taktiež úspešne

Mladšia kategória našich mladších dorastencov taktiež doma Michalovce zdolala. O výhre Dukly rozhodla najmä krátka pasáž v úvode druhého polčasu. V 52. minúte usmernil pokus striedajúceho Petra Korčoka do vlastnej brány brániaci hráč hostí a v 54. minúte zvýšil na 2:0 Kristián Kobzoš. Michalovčania ešte v 76. minúte skorigovali stav na konečných 2:1 gólom z penalty. Naša šestnástka tak zakončila jeseň druhou výhrou v rade, pričom séria bez prehry trvá 3 zápasy. V tabuľke patrí našej kategórii U16 5. miesto, a to so zhodným počtom bodov ako šiesty Slovan a štvrtá Dunajská Streda, ktorá má ale zápas k dobru.

Marián Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Na posledný zápas jesene sme sa snažili počas týždňa zodpovedne pripraviť a nenechať nič na náhodu. V prvom polčase sme sa ale nedokázali v útočnej fáze výraznejšie presadiť. Naša hra mala kostrbatý charakter hlavne pri vedení a finalizácii útoku. Kombinácie nám prerušil dobrou defenzívou kvalitný súper, alebo naše individuálne, nevynútené chyby. V druhom polčase sme viackrát prestriedali, obraz hry sa zlepšil a následne sa nám podarilo streliť dva rýchle góly, ktoré priniesli viac pokoja do našej hry a zaslúžené víťazstvo. Celému kolektívu chlapcov patrí poďakovanie za prístup v jesennej časti počas tréningového procesu a majstrovských zápasov. Taktiež patrí moja veľká vďaka môjmu realizačnému tímu a vedeniu klubu.“

I. LMD U16 – 14. kolo – sobota 26.11.2022, 13.15 h – MMŠ Radvaň (UT)

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:0)

Góly: 52. Baník (vla.), 54. Kobzoš – 76. Nináč (pen.). ŽK: 58. Burda, 69. Kvak.

Zostava MFK Dukla U16: Macko – Abrahám, Komora (66. Madaj), Rusňák (C), Mandzák (66. Stupavský) – Rubint (60. Králik), Sivíček, – Bartoš, Nevedel (40. Kráľ), Kobzoš – Jedlička (40. Korčok).

Preview: Proti Bardejovu s jasným cieľom potvrdiť dobrú výkonnosť