• Aktuality
  • Preview: V Skalici nás čaká iný zápas ako v Námestove
A tím / MFK Dukla (PR) / 29.07.2021

Preview: V Skalici nás čaká iný zápas ako v Námestove

Z tréningu pred Skalicou (P. Chytílek)

Z tréningu pred Skalicou (P. Chytílek)

Futbalisti nášho A tímu MFK Dukla Banská Bystrica odohrajú v sobotu druhý ligový zápas sezóny 2021/2022. Po výhre v Námestove (7:0) ich čaká na Záhorí Skalica, ktorá patrí medzi ašpirantov na popredné priečky v súťaži. Dobre si to uvedomujú aj naši chalani.

Odohráme už druhý zápas v rade na ihrisku súpera. So Skalicou sa nám vlani príliš nedarilo. Prehrali sme oba súťažné stretnutia. Na jar 1:2 na Záhorí a počas jesennej časti na konci augusta vo Zvolene 2:3. Celkovo nám to v Skalici nejde. Za posledných päť rokov sme tam nebodovali. V sobotu sa to pokúsime zmeniť, k bodovému zápisu burcuje náš kolektív i skúsený krajný obranca Lukáš Migaľa:

„Skalica má dlhodobo dobré mužstvo, hrajú pokope už nejeden rok, majú tam skúsených i kvalitných hráčov. Myslím si, že to bude dobrý futbal, z oboch strán otvorený. Záležať bude na detailoch. Ja verím, že si z tohto zápasu niečo odnesieme.“

V Námestove sme vyhrali jednoznačne 7:0, ale nováčik z hornej Oravy mal slabú letnú prípravu. Nezmeral si počas nej sily v prípravnom stretnutí so žiadnym mužstvom.

„Skalica je stálica druhej ligy, Námestovo je nováčik, ale Oraváci bojovali, nebol to až taký jednoduchý zápas ako ukazuje výsledok. Museli sme tomu dopomôcť i my svojím výkonom. Verím, že naň nadviažeme v Skalici,“

- vraví Lukáš Migaľa, ktorý sa ocitol v najlepšej jedenástke prvého kole druhej ligy. Na toto ocenenie však neprihliada s veľkou vážnosťou:

„Pre nás je dôležitý hlavne kolektívny úspech. Keď sa darí mužstvu, tak potom z daného zápasu vyskočia aj individuality. Veď Robo Polievka bol vyhodnotený za najlepšieho hráča 1. kola, ale na tom nezáleží, záleží na výkone celého mužstva.“

Do jedenástky úvodného kola druhej futbalovej ligy sa dostal i novic v našom tíme Jakub Šulc. Ako útočník strelil v Námestove gól a dobre si na ihrisku rozumel s našim špílmachrom Polievkom. Pred duelom na Záhorí nám povedal:

„Námestovo hralo trošku vyššie ako sme čakali, bolo tam veľa priestoru za obranou, takže sme si tam mohli pokojne dávať lopty. Myslím si, že v Skalici to bude úplne opačne, no verím že tam niečo vymyslíme. Očakávam výborný zápas. Skalica má dobré mužstvo, trošku obmenila káder, ale tam sa celkovo ťažko vyhráva. Ja dúfam, že budeme hrať dobrý futbal a vyhráme, aj kebyže len 1:0.“  

Skaličania v prvom kole aktuálneho druholigového ročníka vyhrali u nováčika v Rohožníku 1:0. Trošku sa tam natrápili, ale doma proti nám určite predvedú maximálny výkon. Výkop tohto duelu je v sobotu 31. júlao 18.00 hodine. Zápas bude vysielať Futbalnet TV.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Rozhovor s Miladinom Vujoševičom

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: Dorasty proti Žiline nebodovali

Čítať viac
Žiaci

S ´Hamšíkovcami´ bodovali U14 a U12, pri U15-ke úradoval rozhodca

Čítať viac
A tím

Na Štiavničkách privítame MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Čítať viac
A tím

Spomienky na treťoligové učinkovanie MFK Dukla

Čítať viac
Dorast

Starší dorast zdolal v derby Podbrezovú, piatykrát v rade bodoval

Čítať viac