• Aktuality
  • Ženy MFK Dukla po pauze remizovali na pôde GFC Regionálnej Akadémie
Ženy / MFK Dukla | BBonline.sk / 02.11.2023

Ženy MFK Dukla po pauze remizovali na pôde GFC Regionálnej Akadémie

Ženy MFK Dukla po pauze remizovali na pôde GFC Regionálnej Akadémie
Ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica sa v prvý novembrový deň predstavil v súťažnom zápase po vyše dvojtýždňovej prestávke.

Duklistky nastúpili na stretnutie 10. kola najvyššej slovenskej súťaže v Tesároch, kde hráva svoje domáce zápasy GFC Regionálna Akadémia sídliaca v Topoľčanoch. Domáce pohrozili hneď v úvode, keď jedna z nich po nešťastnom odkope hostiek trafila spojnicu. Najväčšiu šancu Dukly mala v druhom polčase Barbara Mileiová, ktorá sa po prenesení lopty z pravej strany na ľavú dostala do úniku, ale brankárka tímu z Topoľčian Vanesa Stachová ju vychytala. V ďalšom priebehu to po prihrávke kapitánky Natálie Veselovej skúšala z hranice šestnástky Monika Havranová, ale loptu poslala len tesne vedľa ľavej tyče brány GFC.

Zápas veľa šancí nepriniesol, ale jednu tutovú si domáce takmer vypracovali, no striedajúca hráčka Dukly Daryna Lukach v súboji s útočníčkou súpera zabránila samostatnému nájazdu obranným zákrokom. V samom závere mali Duklistky k dispozícii priamy kop z nádejnej pozície, avšak Lenka Mazúchová zvolila namiesto strely center, ktorý nenašiel adresátku.

Ešte len 18-ročná Mazúchová si počas reprezentačnej prestávky odkrútila premiéru v najcennejšom drese v stretnutí Ligy národov proti Rumunsku, v ktorom Slovenky zvíťazili 1:0. Hlavný arbiter vytiahol len jednu kartu, a to červenú v 59. minúte, keďže člen realizačného tímu domácich Juraj Toman, v zápise uvedený ako masér, vulgárne urazil hráčku Dukly Adrianu Briššovú.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „V zápase sme sa snažili dominovať, čo sa nám aj darilo. Väčšinu času sme držali loptu na kopačkách a súper sa zameral na pozorné bránenie. Chýbala nám však väčšia presnosť a kreativita v útočnej fáze, Napriek väčšinovému držaniu lopty sme si vypracovali len jednu veľkú príležitosť a zápas zaslúžene skončil bezgólovou remízou.“

Barbara Mileiová, hráčka MFK Dukla ženy: „Do dnešného zápasu sme išli s tým, že určite chceme získať tri body. V prvom polčase sme sa snažili súpera zatláčať a mať loptu na svojich kopačkách, čo sa odzrkadlilo aj na viacerých strelách, ktoré však boli z väčšej diaľky a neúspešné. Do druhého polčasu sme išli s tým, že musíme streliť gól, no súper sa tiež nakopol a začali nás tlačiť aj ony. Mrzí ma, že som nepremenila svoju šancu, kedy som po prihrávke od Lenky Mazúchovej išla sama na brankárku, no obrankyne ma zatlačili, a tak som loptu  trafila len do brankárky.“

Demišport liga – 1. liga ženy – 10. kolo – streda 01.11.2023, 11.00 h – Tesáre

GFC Regionálna Akadémia – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0 (0:0)

ČK: 59. J. Toman (RT). Rozhodovali: Zachara – Sák, Žember. Diváci: 100.

Zostava GFC Regionálna Akadémia: Stachová – Tomanová (81. Machová), Peciarová (C), Griačová, Dianová, Chromeková, Buláková, Tkáčiková, Mattová (73. Širková), Tomanová, Grácová.
Tréner: B. Gajdoš.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Kopernická – Mileiová, Havranová, Ždanská (78. Brandysová), Babínová (46. Vagaská) – Veselová (C), Morovjanová – Jančová (70. Lukach), Gembická, Mazuchová – Briššová.
Tréner: J. Boroviak.

Tabuľka Demišport ligy po 10. koleKlub
Z
V
R
P
Skóre
B
1

Spartak Myjava

1090157:4272

MFK Ružomberok

1081137:10253

FC Spartak Trnava

1061325:9194

ŠK Slovan Bratislava futbal

1061325:16195

MFK Dukla Banská Bystrica

1052314:16176

AS Trenčín

1040612:44127

MŠK Žilina

1021716:3178

GFC regionálna akadémia

101459:3279

FC Petržalka

1012711:23510

1. FC TATRAN Prešov

1012718:395
Nasledujúci zápas odohrajú ženy MFK Dukla v sobotu 4. novembra od 17.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani-Kráľovej, kde privítajú súperky z FC Petržalka.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Nešťastná prehra v Komárne v samom závere

Čítať viac
Dorast

Sedemnástka zdolala Dunajskú Stredu v dôležitom súboji

Čítať viac
A tím

V Banskej Bystrici pribudne čoskoro krásny mládežnícky futbalový štadión

Čítať viac
A tím

Ženy vyhrali na Slovane a stále sú nezdolané

Čítať viac
A tím

Fanúšik tvrdí: nebol to kvalitný druholigový futbal, ale góly ho prizdobili!

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: Starší žiaci hrali prvé jarné majstráky, devätnástka zdolala v príprave Opavu

Čítať viac