Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Preview: V sobotu s odhodlaním podať lepší výkon ako v Michalovciach
A tím / MFK Dukla (PR) / 30.09.2022

Preview: V sobotu s odhodlaním podať lepší výkon ako v Michalovciach

Preview: V sobotu s odhodlaním podať lepší výkon ako v Michalovciach
Našu banskobystrickú Duklu čaká v sobotu náročný zápas 12. kola Fortuna ligy na domácich Štiavničkách, kde si zmeriame sily s Michalovcami. Celok z východu republiky stráca na náš tím len dva body. Tento rozdiel by sme radi navýšili.

Dukla v prvom kole aktuálnej sezóny v Michalovciach prehrala po dvoch góloch z pokutových kopov. Bol to pre nás veľmi nešťastný duel, z hry sme neinkasovali a vytvorené šance nepremenili. Za dva a pol mesiaca však v našom tíme nastal herný i výsledkový progres. Ten by chceli hráči premietnuť do sobotňajšie duelu na Štiavničkách.

„Nechcem polemizovať, či sú práve Michalovce najprijateľnejším súperom z trojice domácich duelov, ktoré nás najbližšie čakajú. V lige sú všetky mužstvá vyrovnané, keď dá každý do toho všetko. My sa sústreďujeme vždy na najbližší zápas. Celý týždeň sa poctivo na Michalovce pripravujeme. Vieme, ako sme tam začínali, ale za ten čas sme niečo natrénovali, niekam sme sa posunuli. Určite chceme predviesť lepší výkon ako sme ukázali v prvom zápase na východe republiky. Myslím si, že sobotňajší zápas bude diametrálne odlišný od toho prvého,“

- prezradil nám stredopoliar MFK Dukla Branislav Ľupták, ktorý by si veľmi prial početnejšiu divácku kulisu na štadióne SNP:  

„Ak sú fanúšikovia na štadióne, tak sa hrá úplne inak. Atmosféra vždy pomôže k tomu, aby sme sa ešte viac ´nahecovali´. Verím, že fanúšikovia si cestu na štadión nájdu a my ich potešíme dobrým výkonom a víťazstvom.“

Branislav Ľupták v súboji v Michalovciach

Dukla z posledných siedmich zápasov (vrátane pohárových) prehrala iba raz, a to doma s majstrovským Slovanom. Michalovce pred reprezentačnou prestávkou zvíťazili v Zlatých Moravciach a predtým zvládli aj pohárový duel v Rožňave. Čo sa týka vzájomnej bilancie, v roku 2021 sme s Michalovcami v rámci prípravy dvakrát prehrali, zhodne 0:2 a tento výsledok sa kopíroval do tretice v spomínanom prvom kole aktuálnej sezóny.

„Určite to bude náročný zápas. Snažíme sa na Michalovce čo najlepšie pripraviť. Vieme v čom sú dobrí. My sa musíme zlepšiť najmä v defenzíve a dúfam, že si vytvoríme aj nejaké príležitosti vpredu, hlavne ich treba premieňať. Počas týchto dvoch týždňov sme pracovali na viacerých činnostiach. Myslím si, že sme celkom dobre pripravení na sobotňajší duel,“

- uviedol náš ofenzívny iba 19 ročný futbalista Dukly David Jackuliak, ktorý dostal príležitosť v pohárovom zápase v Rimavskej Sobote a prezentoval sa tam i gólom, keď uzatváral výsledok na konečných 4:2 z nášho pohľadu.  

„Snažím sa pomalými krôčikmi vypýtať si príležitosť nasadenia do zápasu. Som rád za šancu v pohárovom zápase, aj keď prvých desať minút na ihrisku to nebolo z mojej strany ideálne, ale napravil som to potom streleným gólom v poslednej minúte stretnutia,“

- vraví náš mladík Jackuliak i so zraneným nosom. Ten dostal zabrať pri jednom zo súbojov. K menšiemu zraneniu David ešte poznamenal:

„Aj také veci sa stávajú vo futbale. Zrazil som sa v súboji. Zlomil sa mi, ale napravili mi ho, bude to dobré.“

David Jackuliak so zraneným nosom

Sobotňajší duel našej v tabuľke siedmej Dukly proti deviatemu celku MFK Zemplín Michalovce má na banskobystrických Štiavničkách výkop o 18.00 hodine.

Vstupenky si môžete zakúpiť online, ponúkame vám priamy link: VSTUPENKY MFK DUKLA

Fyzický predpredaj vstupeniek  prebieha v piatok do 19:00 hodiny na štadióne SNP Štiavničky (pokladňa od Europa SC) a v deň zápasu budú od 16:00 hodiny otvorené 4 pokladne od Europa SC.

VSTUPENKY SA PREDÁVAJÚ IBA DO SEKTOROV A, E a F.

Potrebujeme aj Vašu podporu, príďte nás povzbudiť.