• Sumár mládeže: Devätnástka bodovala, pätnástka vyhrala aj deviaty zápas v nadstavbovej skupine
Dorast / MFK Dukla / 09.05.2023

Počas prvého májového víkendu sa naše dorasty stretli so Slovanom, starší žiaci hostili Rimavskú Sobotu, mladší cestovali do Liptovského Mikuláša
Devätnástka bodovala so Slovanom

Naša devätnástka takmer zdolala bratislavský Slovan, keď išla do vedenia v 58. minúte po zásahu Dáriusa Ruska, no v nadstavenom čase inkasovala. Po remíze 1:1, ktorá ukončila 4-zápasovú sériu prehier, stráca náš starší dorast na predposledné Pohronie 8 bodov. Najbližšie bude hrať naša U19 v sobotu 13. mája na ihrisku Dunajskej Stredy.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „V prvom polčase sme pôsobili mierne zakríknuto a v defenzíve sme súperovi umožnili niekoľko situácií, po ktorých sme do kabíny mohli odchádzať za horšieho stavu ako 0:0. Po prestávke prišla naša najlepšia pasáž v zápase a po niekoľkých dobrých príležitostiach sa napokon presadil Dárius Rusko. Výsledok odzrkadľuje dianie na ihrisku, ale strata dvoch bodov gólom v nadstavenom čase mrzí.“

I. LSD U19 – 23. kolo – sobota 06.05.2023, 11.00 h – Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 58. Rusko – 90. Balko. ŽK: 84. Maruniak – 84. Mišovič

Zostava MFK Dukla U19: Maruniak - Málek, Klimpl, Jaroš (C), Longauer - Bača, Demian (74.Ševčík) - Bálint, Murín, Števonka – Rusko (87.Synak).

---

Sedemnástka na Slovane prehrala

Naši mladší dorastenci sa so Slovanom stretli vonku. Naša sedemnástka inkasovala v úvode oboch polčasov a kontaktný gól strelila až v závere. Po prehre s druhým celkom tabuľky klesla naša U17 na 8. priečku, pričom s dvomi mužstvami pred sebou má zhodný počet bodov a na piatu Trnavu stráca bod. Najbližšie bude hrať naša sedemnástka v sobotu 13. mája od 11.00 h v Badíne proti Dunajskej Strede.

Vratislav Greško, tréner MFK Dukla U17: „Máme za sebou ďalší zo série náročných zápasov, ktoré reálne odzrkadlia na čo máme. V takýchto zápasoch môžeme byť úspešní, pokiaľ máme dostatok nadpriemerných výkonov a minimum priemerných. To sa však nestalo, navyše po celkom dobrom vstupe do zápasu sme z nevinnej situácie po odvrátenej štandardnej situácii inkasovali gól po zbytočnom vypustení hráča. Trvalo nám dobrých 25 minút, kým sme prišli naspäť do zápasu, pričom v tomto časovom úseku chytil náš brankár dva nájazdy po našej absolútnej nekoncentrovanosti. Potom bol zápas v poli vyrovnaný a miestami sme mali navrch, pričom sme sa dokázali presadzovať v krajných vertikálach. Chýbala nám však presnosť a hlavne kvalita v predfinálnej fáze, o ktorej neustále hovoríme. Toto bol znovu raz rozdiel medzi nami a súperom, ktorý bol v útočnej zóne presnejší, a tým pádom nebezpečnejší. Do druhého polčasu sme mali podobný vstup ako do toho prvého, z ničoho nič sme znovu inkasovali. Prestriedali sme, zmenili sme rozostavenie a zápas bol v poli znovu vyrovnaný. Takticky sme fungovali veľmi slušne, chce to však byť ďaleko rýchlejší na lopte, mať o jeden-dva dotyky menej, a tým pádom zrýchliť hru. Upozorňovali sme na to, nie celkom sa nám to darilo, tým pádom sa súper vždy dokázal vrátiť s dostatočným počtom hráčov za loptu. Ceníme si, že napriek tomu sme hľadali cestu, ako zápas zdramatizovať a nakoniec sa nám podarilo streliť po peknej akcii kontaktný gól. Ostalo nám už však málo času na to, aby sme sa pokúsili vyrovnať. V ďalšom zápase nás čaká znovu futbalovo a predovšetkým aj fyzicky silný súper. Potrebujeme ďaleko viac nadpriemerných výkonov.“

I. LMD U17 – 23. kolo – sobota 06.05.2023, 11.00 h – Bratislava

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 9. Husarčík, 49. Želipský – 89. S. Greško. ŽK: 12. Meliš, 14. Slovák, 88. Jurišta (všetci traja Slovan).

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – Brunner (75. Kormaňák), Murčo, Baláž (C) – Zachar, Dagnoli, Kačur (52. Levčík), Gonda (67. Kuruc), Pinďura – Greško, Siman (75. Kaščák).

---

Šestnástka skórovala trikrát, ale nebodovala

Naša U16 prehrávala na Slovane po polčase 3:0, no vyhrala aspoň druhý polčas, keď strelila tri góly. Po prehre so štvrtým celkom tabuľky sa mladšia kategória nášho mladšieho dorastu nachádza na 8. priečke so stratou troch bodov na siedmy Trenčín. V nasledujúcom kole bude hrať naša šestnástka v sobotu 13. mája od 13.15 h v Badíne proti Dunajskej Strede.

Marián Strelec, tréner U 16: Aj napriek nepriaznivému výsledku sme odohrali po hernej stránke najlepší zápas jarnej časti. Hrubé individuálne chyby nás už od úvodu zápasu zrážali na kolená po inkasovaných góloch, no chlapci sa nevzdávali a snažili sa počas celého diania o kombinačný a otvorený futbal proti silnému súperovi. Nestačilo to a preto odchádzame zo Slovana bez zisku bodov. V 24. kole nás čaká v domácich podmienkach družstvo - DAC Dunajská Streda.

I. LMD U16 – 23. kolo – sobota 06.05.2023, 13.15 h – Bratislava

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 5:3 (3:0)

Góly: 9. Németh, 25. Veľký (pen.), 39. a 70. Mateáš, 66. Abrahám (vla.) – 62. Korčok, 73. Rubint, 76. Poláček. ŽK: 78. Mateáš (Slovan).

Zostava MFK Dukla U16: Hauer (48. Macko) – Abrahám, Nemec (C), Komora (56. Stupavský), Králik, Stacho (59. Rubint), Sivíček, Kobzoš (59. Poláček), Korčok, Nevedel, Kováč (56. Knopp).

---

Pätnástka si poradila s Rimavskou Sobotou

Naša U15 vyhrala aj deviaty zápas v nadstavbovej skupine o umiestnenie, keď v Priechode deklasovala rovesníkov z Rimavskej Soboty 4:0. Naši starší žiaci U15 sú tak naďalej prví, na druhé Pohronie majú 6-bodový náskok a najbližší zápas odohrajú v sobotu 13. mája od 10.00 h na pôde piatej Podbrezovej.

Ľubomír Faktor, tréner MFK Dukla U15: „Ani nemám čo hodnotiť. To, že sme súperovi dali štyri góly, je síce pekné, ale predvedený výkon z našej strany bol veľmi kŕčovitý, bez pohybu, bez myšlienky, a bez toho sa futbal hrať nedá. Verím, že v budúcom zápase mužstvo podá iný výkon, lepší a kvalitnejší.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – NČ o umiestnenie – 9. kolo – sobota 06.05.2023, 10.00 h – Priechod

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 4:0 (2:0)

Góly: 4. Vidhold, 35. Čupka, 45. Page, 76. P. Illés.

Zostava MFK Dukla U15: Pálka - Pálenkáš (71. Hajdúch), Gömori, (41. Kostúr), Bednarčík, Kíni - Hollý, Chromek (53. Debnár) - Vidhold, Mališ (70. P. Illés), Čupka (41. Kubalák) - Šinský (41. Page).

---

Štrnástka dala jedenásť gólov

Naši starší žiaci U14 poslednú Rimavskú Sobotu jasne prevýšili a naďalej im v tabuľke nadstavbovej skupiny patrí 3. miesto so stratou jediného bodu na druhé Pohronie. Najbližšie budú hrať v sobotu 13. mája od 12.00 h v Podbrezovej.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U14: „Výsledok zápasu hovorí jasne. Celý zápas sme odohrali na polovici súpera s dominantným výkonom. Výsledok však netreba preceňovať, napriek tomu, že niektoré góly padli po pekných akciách, vyskytovalo sa v zápase aj niekoľko situácii, ktoré sme nevyriešili optimálne. Buď bol problém v technických zručnostiach, alebo s rýchlosťou prevedenia. Preto potrebujeme opäť naďalej čo najlepšie trénovať, aby sa hráči čo najlepšie pripravili na prechod do kategórie U15, kde už takéto zápasy nebudú.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – NČ o umiestnenie – 9. kolo – sobota 06.05.2023, 12.00 h - Priechod

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 11:0 (6:0)

Góly: 3., 5., 10. a 24. Penks, 17., 45. a 54. Gábriš, 19. Debnár, 50. a 68. Baláž, 62. Čatloš.

Zostava MFK Dukla U14: Auxt – Jančiar (36. Kočvara), Kme, Genči (36. Krajčovič), Krnáč - Kolárik (36. Gondáš), Gábriš, Pizzolato (46. Baláž) – Pecník (36. Čatloš), Penksa, Debnár (46. S. Lomnický).

---

Trinástka nestačila na Liptovský Mikuláš

Naši mladší žiaci U13 sa v Liptovskom Mikuláši vysoko prehrali. Najbližšie privítajú v sobotu 13. mája o 10.00 h v Selciach MŠK Fomat Martin.

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 20. kolo – sobota 06.05.2023, 10.00 h – Liptovský Mikuláš

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla Banská Bystrica 8:1 (5:0)

Góly: 6., 27. a 63. Kmeť, 31. (pen.) a 43. Ščamba, 33. a 45. Jurík, 34. Strcula – 69. Horváth.

Zostava MFK Dukla U13: Mojžiš, A. Poljovka, Žambor, Holík, Bevíz, Lepieš, Lauko, Šimko, Horváth, Macho, Pecník, Záhorec, Ďubek, Šimo, Lačný, Kaštiel, Dohnálek. Tréner: M. Dvoran.

---

Dvanástka na Liptove úspešne

Naši mladším žiakom U12 sa už v Liptovskom Mikuláši darilo viac, keď v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách zvíťazili 14:8 z nášho pohľadu. Naša dvanástka sa tak naďalej nachádza na čele tabuľky so zhodným počtom bodov s RSC Hamsik Academy. V nasledujúcom kole sa predstaví v sobotu 13. mája o 11.30 h v Selciach proti rovesníkom z Martina.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla Banská Bystrica 8:14 (2:8)

Zostava MFK Dukla U12 a góly: Špirka, Štubňa 1, N. Ščasný 3, Mikolaj (C), Laššák 1, Múka 1, T. Kaliský 2, Čunderlík, R. Valent, M. Valent, Holík, Môc 1, L. Blaško 2, Citara, Flasik, R. Radoš 2, Huťka 1, Podmaický, Driečny.

Zlomila v premiére ligových dorastencov MFK Dukla penalta?

Diváci v zápase so Žilinou vytvorili najlepšiu atmosféru v jesennej časti

Info k akreditáciám. Vstupenky opäť v predpredaji!

Sumár mládeže: Sedemnástka zdolala Slovan, pätnástka a mladší žiaci víťazne proti Rimavskej Sobote

Zápas s Dubnicou si môžete pozrieť naživo na našom novom youtube kanáli

Sumár mládeže: Mladší žiaci si poradili s Námestovom, dorastenci nestačili na Ružomberok