• Starší dorastenci sa vyrovnali Žiline iba v druhom polčase
Dorast / MFK Dukla (PR) / 17.10.2022

Starší dorastenci sa vyrovnali Žiline iba v druhom polčase

V sobotu boli v akcii iba starší dorastenci MFK Dukla a predstavili sa v Žiline. Žiaľ prvý polčas ich stál dobrý výsledok. Inkasovali tri góly, ktoré rozhodli o osude stretnutia. Potešil až vyrovnaný druhý polčas.

Duklisti nezachytili úvod duelu. Dobre do neho vstúpili domáci futbalisti, ktorí išli do vedenia už v druhej minúte Šimunom. Našu snahu o vyrovnanie pribrzdil druhý gól Žiliny po štvrťhodine hry v podaní Hranicu. A to nebolo žiaľ všetko. O štyri minúty na to zvýšil na 3:0 Bortoli. Až po tomto zásahu začali naši juniori hrať to, čo pôvodne mali a chceli. Využívali netrpezlivosť Žilinčanov v strednej zóne, škoda len, že do prestávky neznížili. Súper volil často nepresné kolmé prihrávky.

Na začiatku druhého polčasu domáci dvakrát nútene striedali zranených hráčov. My sme hrali oveľa lepšie a podarilo sa nám znížiť na 3:1, keď správne nariadenú penaltu premenil Svetlík. Nadýchli sme sa a snažili duel ešte zdramatizovať, avšak druhý gól sa nám nepodarilo vsietiť. V samom závere domáci už iba kozmeticky Beňadikom upravili výsledok na 4:1, keď už naši chlapci museli na ihrisku smerom dopredu aj riskovať.

Fakty o zápase:

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 (3:0)

Góly: 2. Šimun, 16. Hranica, 20. Bortoli, 90. Beňadik – 60. Svetlík (z 11m). Rozhodoval: Holas. ŽK: Badžgoň, Magát, M. Bartoš, Šamaj - Svetlík.

Zostavy a striedania MFK Dukla: Amrich – Wallner, Sojka, Klimpl, Jaroš, Števonka – A. Varga, D. Bača, Svetlík, Bálint (74 .Berky) – D. Rusko (79. Kukučka)

Prehru v Žiline zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Po veľmi zlom úvode sme sa stihli ešte do polčasu zmobilizovať a vrátiť sa k nášmu hernému plánu. Druhý polčas bol z našej strany v poriadku. Strelili sme gól a druhým gólom by sme mohli zápas ešte zdramatizovať, ale proti kvalitnému súperovi sa nám to už nepodarilo.“

Trenčín – Michalovce 5:0, Poprad – Petržalka 0:2, Pohronie – Podbrezová 0:5, Trnava – Košice 0:1, Slovan – D. Streda 1:1, Z. Moravce – Ružomberok 0:4.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v sobotu 22. októbra o 11.00 hodine na domácom štadióne Radvaň na umelej tráve (mestská časť Kráľová), kde si sily zmerajú s tabuľkovým susedom o priečku vyššie FC Spartak Trnava. Príďte našu juniorku do Radvane podporiť, VSTUP JE VOĽNÝ!

Naša U 19-ka je na dvanástom mieste so siedmimi bodmi. Trnava je pred nami jedenásta s náskokom dvoch bodov. Žilina je tretia s pätnástimi bodmi. Na čele je Petržalka so ziskom 18 bodov.