Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Proti DAC–u nadviazať na bod zo Senice
A tím / MFK Dukla, M. Čief, I. Šimko / 06.03.2020

Proti DAC–u nadviazať na bod zo Senice

Proti DAC–u nadviazať na bod zo Senice
Mohli a aj mali vyťažiť viac. Dorastenci U19 MFK Dukla odohrali cez víkend zápas 19.kola 1.ligy staršieho dorastu, predstavili sa v Senici. Pri ich snahe zachrániť sa je aj bod z tohto stretnutia po remíze 2:2 dobrý, ale ako zdôraznil náš univerzál Michal Piaček, dva body sme na Záhorí stratili. V ďalšom zápase sa predstavíme proti 2. tímu tabuľky, a to FC DAC 1904 Dunajská Streda v nedeľu v Podbrezovej-Skalici.

Senický zápas sme si zanalyzovali s Michalom, ktorý hral v prvom polčase na poste ofenzívneho stredopoliara, v druhom stopéra. „Stretnutie vôbec nedopadlo podľa našich predstáv. Kto videl zápas, ten môže povedať, že sme tam stratili dva body. Prvý polčas bol jeden z najhorších v našom podaní v prebiehajúcej sezóne,“ rozhovoril sa a pokračoval. „Zaspali sme a hlavami sme boli niekde úplne inde. Nevyužili sme veľké šance a po našich dvoch veľkých chybách prišli dva darované góly súperovi. Cez polčas si viete predstaviť, čo nasledovalo zo strany trénerov...Povedali nám pár viet, buchlo sa dvermi a odišli. Z ich reakcie sme pochopili, čo nás ďalších 45 minút čaká. S chalanmi sme si povedali svoje a vyleteli sme na nich ako v zápase so Žilinou. Našťastie to zabralo a podarilo sa nám streliť dva rýchle góly. Prišlo ešte pár šancí, ale ďalší gól sa nám už, bohužiaľ, nepodarilo streliť. Keďže vieme, v akej situácii sa nachádza Senica, tak si myslím, že to mal byť jednoznačne náš zápas,“ pokračoval. Za domácich skórovali Buchel a Šúrek, za Duklu M. Macko a M. Laurinc.

V tabuľke sa nachádzame na poslednom 12. mieste, pri skóre 14:44 máme 7 bodov. Predposledné Michalovce 9. Z dvoch jarných zápasov sme vydolovali 1 bod. Jednoznačne sme mali viac. „V obidvoch našich zápasoch by som našiel veľa plusov, ale aj veľa mínusov. Podarilo sa nám získať bod, čo by mohol byť pre nás menší impulz do ďalších zápasov, predsa, na jeseň sme ich nazbierali veľmi málo. Musíme sa však jednoznačne zlepšiť v prechode z obrany do útoku a v držaní lopty na súperovej polovici. Obidvom týmto činnostiam sa poctivo venujeme aj v tréningoch a verím, že sa to čo najskôr odzrkadlí aj v lige,“ hovoril.

Zaujímalo nás, aká nálada panuje v kabíne, medzi chalanmi. Predsa len, každým zápasom je bodový nôž na ich krku cítiť stále viac a viac. „Cítime na sebe určitý tlak, ale snažíme sa s chalanmi robiť všetko pre to, aby sme dosiahli spoločný úspech a to je udržať sa v súťaži. Vieme o čo sa hrá a spoločne veríme v dobrý koniec. Banská Bystrica je jednoznačne mesto, ktoré patrí do 1. dorasteneckej ligy a verím, že to tak aj ostane,“ povedal v mene všetkých pod Urpínom.

V nedeľu 8.3. 2020 v zápase s úvodným výkopom o 13:00 h sa na ihrisku Podbrezová–Skalica predstavíme proti druhému celku tabuľky, proti Dunajskej Strede. Tá je momentálne v tabuľke druhá, má 40 bodov, na prvú Žilinu stráca 5. V súťaži dosiahla najviac gólov (61) a v jej kádri sú mená ako Matúš Malý, Dominik Veselovský, Ricardo Phillips, Ernest Boateng či Kristián Bari, syn legendárneho Eugena Bariho. V minulom kole Dunajská Streda prehrala práve so Žilinou 1:3 a prišla o vylúčeného útočníka Gembického, ktorý je so 16 gólmi najlepším strelcom súťaže. „DAC má mužstvo s vysokou kvalitou. Klub pracuje veľmi dobre s mládežou a takisto v mužstve majú aj veľa reprezentantov, čo je veľká výzva pre nás ukázať sa. Tréneri majú naštudovaný ich štýl hry a snažia sa nás pripraviť na zápas čo najlepšie. Vieme, že majú veľmi rýchle krídla a hrajú rýchly priamočiary futbal. Verím, že sa nám podarí takticky zahrať čo najlepšie a prekvapiť,“ zhodnotil.

Michal Piaček s futbalom začal ako 8-ročný v dedinke pri Považskej Bystrici. Neskôr hral za Považskú Bystricu, až do kategórie U15, vtedy sa ozvala Dukla a sťahoval sa do nášho klubu. Spoločne s kamarátom zvládli aj talentové skúšky na Športovom gymnáziu, kde študuje dodnes a onedlho ho čaká maturita a tak veríme, že v jeho prípade všetko dobre dopadne. Voľný čas trávi hlavne so spoluhráčmi na internáte, kde si vždy nájdu nejakú zábavnú aktivitu. Jeho najobľúbenejším filmom je Nedotknuteľní. Z futbalistov obľubuje Jordana Hendersona, ktorý hrá za jeho obľúbený FC Liverpool. Jeho sen je jasný – chce si zahrať prvú či druhú slovenskú ligu a neskôr sa pokúsiť o niečo v zahraničí. A samozrejme, živiť sa futbalom a ako dodal s úsmevom, popritom robiť radosť fanúšikom.