Žiaci / MFK Dukla (PR) / 11.10.2021

Proti Lučencu až tri žiacke tímy Dukly bodovali, zvíťazila pätnástka

Foto U15

Foto U15

V žiackych kategóriách sa hralo cez víkend siedme kolo najvyššej súťaže na Slovensku a naša Dukla si merala sily s Lučencom. Najstarší žiaci na juhu stredného Slovenska jasne vyhrali, trinástka a dvanástke remizovali, prehrali iba najmladší chlapci, hoci strelili až šesť gólov.

U 15:

MŠK Novohrad Lučenec - MFK Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:1)

Góly: 7. Glemba, 44. a 78. Kobzoš, 63. Jedlička

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Stupavský, Chromek, Rusňák, Králik - Rubint, Korčok, Glemba (64. Skačan) - Kobzoš, Pažout (58. Jedlička), Stacho (66. Môťovský)

U 15-ka Dukly v Lučenci nesklamala. Od začiatku hrala svoj futbal, dodržiavala taktiku a vytvárala si šance. Z množstva tých prvopolčasových však dokázala využiť iba jednu, keď sa hneď v úvode presadil z dorážky Glemba. Po zmene strán naši chlapci nepoľavili v útočnej snahe a odmenou im boli ďalšie tri góly v sieti súpera. Dva z nich dal z brejkov Kobzoš a jeden pridal po chybe domácich Jedlička. Naše víťazstvo bolo po kvalitnej hre zaslúžené.

Víťazný duel v Lučenci nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Na dôležitý zápas z pohľadu dosiahnutia stanovených cieľov sme cestovali do Lučenca v mierne oklieštenej zostave. Niektorí hráči, ktorí nastúpili, ešte neboli 100%  fit. Vedeli sme, že domáci sú nebezpeční v ofenzíve, kde majú kvalitných hráčov, preto sme sa chceli prezentovať aktívnym napádaním vysoko na ich polovici, dôrazom, a nedovoliť súperovi rozvíjať svoju ofenzívnu hru. Tento plán sa nám daril, hlavne v prvom polčase to bol jeden z najlepších výkonov, čo sme pri chalanoch. Dôležité bolo, že po získaní lopty sme ju dokázali aj v ťažkých situáciách podržať, neprišlo hneď k jej strate. V podstate celý prvý polčas sme hrali na polovici súpera, hrozili z krajných priestorov, a po dôraznej dorážke skórovali dôležitý prvý gól. Následné šance, resp. príležitosti sme ešte nevyužili, škoda hlavne Rusňákovej šance, kedy ho prekvapila lopta, ktorú podbehol brankár a neskóroval tak do prázdnej bránky. Druhý polčas začali domáci aktívne, dôležité bolo, že sme z ukážkového brejku skórovali na 0:2. Táto akcia by aj vo vyšších kategóriách bola hodnotená pozitívne. Na 0:3 sme skórovali po tlaku Jedličku na rozohrávku a jeho využitie následnej chyby. Gól na 0:4 padol do otvorenej obrany súpera. Aj keď sme podali výborný výkon, či už na úrovni družstva, alebo jednotlivca, ja by som pochválil aj súpera, ktorý chcel hrať futbal, chcel tvoriť hru. Škoda, že v našej súťaži sa takýmto spôsobom neprezentuje viac tímov.“

Pohronie – Zvolen 5:0, Ružomberok – L. Mikuláš 3:1, Jupie – Podbrezová 3:1.

V ôsmom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred sa stretne naša pätnástka s Martinom na ihrisku v Priechode. Duel sa hrá v sobotu 16. októbra o 10.00 hodine.

Chlapci z Dukly U15 sú v tabuľke na štvrtom mieste s 12 bodmi, ich najbližší súper Martin ich má šesť a je na siedmej priečke. Tabuľku vedie Ružomberok so 17 bodmi.

U 14:

MŠK Novohrad Lučenec- MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 68. Motoška (z 11m) – 8. Ferenc

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio - Kostúr (62' Lichý),Valach, Debnár, Hajdúch - Vidhold, Chromek (62' Illéš) - Bátovsky (36' Penksa), Ferenc (57'  Page), Fuchs – Čupka

Naša štrnástka Dukly tiež hrala v Lučenci a duel začala dobre. Ujala sa rýchlo vedenia, keď chybu súpera vytrestal Ferenc. Následne sme nepúšťali súpera do žiadnej šance a v druhom polčase sme znovu mali navrch, hrali sme dobre aj smerom dopredu. Avšak v závere rozhodca Konček odpískal sporný faul nášmu chlapcovi a Lučenčania pokutový kop premenili. Získali tak nie príliš zaslúžený bod.

Remízu našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Zápas slušnej úrovne sa v prvom polčase odohrával prevažne medzi šestnástkami. My sme ho začali lepšie, keď hneď na začiatku sme využili chybu v domácej obrane a Ferenc pekne prehodil brankára. Naša obrana hrala spoľahlivo, takže chlapcov z Lučenca sme nepustili do žiadnej šance. Druhý polčas bol z našej strany lepší, začali sme lepšie kombinovať, zvýšili sme pohyb a hlavne sme hrali agresívnejšie, smerom dopredu. Avšak prišla predosledná minúta zápasu a inkasovali sme gól po údajnom faule nášho hráča v pokutovom území. Domáci penaltu premenili, výsledkom teda bola remíza, ale za výkon si chlapci zaslúžia pochvalu.“

Jupie – Podbrezová 5:1, Pohronie – Zvolen 2:2, Ružomberok – L. Mikuláš 10:2.

V ôsmom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred sa štrnástka Dukly predstaví v Priechode, kde si zmeria sily s MŠK Fomat Martin, a to v sobotu 16. októbra12.00 hodine.

Chlapci Dukly U14 sú v tabuľke na siedmom mieste, majú 12 bodov. Ich najbližší súper Martin ich má o šesť menej a je na ôsmom mieste. Tabuľku vedie suverénna Žilina s 18-timi bodmi (plný zisk).

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Novohrad Lučenec 2:2 (2:1)

Góly: 9. a 29. Patráš – 17. Vraniak, 51. Hulák

Zostava + striedania MFK Dukla: Sokol - Jančiar, Krnáč, Bednarčík, Kolárik - Kmeť, Debnár, Pecník, Genči - Penksa, Patráš (Litavszky, S. Lomnický, J. Lomnický, Gábriš, Seifert, Kočvara, Kubiš, Čatloš, Auxt)

Banskobystrickí mladší žiaci z U13-ky hrali s Lučencom vyrovnanú partiu. Útoky sa striedali na oboch stranách. My sme po polčase viedli, keď sa dvakrát gólovo presadil Patráš. Najprv otvoril skóre stretnutia na 1:0 v deviatej minúte a odpovedal aj na vyrovnávajúci zásah súpera pred polhodinou hry, bolo teda 2:1. Po zmene strán sme však už ďalšie príležitosti nepremenili, súper žiaľ vyrovnal, takže duel sa skončil zmierlivou remízou 2:2.

Remízu U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Zápas na veľmi slušnej úrovni, kde obidve mužstvá sa snažili o kombinačný futbal, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Boli šance, pekné akcie, dobré individuálne výkony. Hralo sa až do konca, kde súper ako i naše mužstvo mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa nepodarilo, takže ostalo pri spravodlivej deľbe bodov.“

Zvolen – Pohronie 1:0, L. Mikuláš – Ružomberok 2:1, R. Sobota – Martin 2:9 .

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v ôsmom kole 1. ligy skupiny stred v nedeľu 17. októbra10.00 hodine na ihrisku súpera v Turci, kde sa stretnú s Martinom.

Naša trinástka je v tabuľke na deviatom mieste s 5-timi bodmi, Martin je na druhom mieste, má 15 bodov rovnako ako prvá Žilina.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Novohrad Lučenec 6:12 (4:6)

Góly za Duklu: Kaštiel 3, Uram, Haverla, Drozd

Zostava a striedania MFK Dukla: Dohnálek, Kováč, L. Bevíz, Bodzík, Holík, S. Bevíz, Lepieš, Ďubek, Uram, Drozd, Búry, Haverla, Horváth, Záhorec, Žambor, Šimko, Stupavský, Kaštiel, Perichta, Holubčík

Naši najmladší žiaci sklamali. Doplatili na individuálne chyby, neustále iba doťahovali vedenie súpera, polčas prehrali o dva góly, no po zmene strán zaknihovali až šesť gólov v rade, takže o osude stretnutia bolo prakticky rozhodnuté. V samom závere sme iba korigovali výsledok dvoma presnými zásahmi na 6:12.

Prehru s Lučencom zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Bol to zápas ktorý sme si prehrali v podstate sami. V defenzíve sme spravili niekoľko individuálnych chýb, ktoré dokázal súper z Lučenca využiť. Smerom dopredu to bol z našej strany ustráchaný a bojazlivý výkon. Chlapcom sa nedá uprieť snaha a bojovnosť, problém je v našom nastavení hláv. Veci, ktoré dokážeme zvládať robiť na tréningu, tak ich absolútne nevieme preniesť do zápasu. Dovolím si tvrdiť, že keby každý jeden hráč podal svoj štandardný výkon, tak bez problémov by sme tento zápas mohli zvládnuť.“

Zvolen – Pohronie 15:15, L. Mikuláš – Ružomberok 7:9, Podbrezová – Jupie 3:31, R. Sobota – Martin 1:21.

Mladší žiaci Dukly kategórie U 12 sa predstavia v ôsmom kole 1. ligy skupiny stred v nedeľu 17. októbra11.30 hodine na ihrisku súpera v Turci, kde si zmerajú sily s Martinom.

Naša dvanástka je v tabuľke na siedmom mieste so ziskom 9-tich bodov, neúplnú tabuľku vedie náš najbližší súper Martin s 18-timi bodmi (6-0-1).

Starší dorast Dukly pri chuti, Popradu nasúkal desať gólov

Staň sa vodičom klubového autobusu MFK Dukla B.Bystrica

Mladší dorast pokoril zlatomoravecký ViOn, juniorka duel nezvládla

Posledné kolo hráme v D. Strede, ale Fortuna liga vyvrcholí až súbojmi play off o Konferenčnú ligu