• Starší žiaci Dukly remizovali s Vranovom
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 30.03.2022

Starší žiaci Dukly remizovali s Vranovom

zo zápasu U15-ky s Vranovom

Starší žiaci MFK Dukla hrali v utorok zápasy najvyššej súťaže nadstavby o titul a sily si merali na umelej tráve v areáli na Štiavničkách s Vranovom nad Topľou. Tak pätnástka ako aj štrnástka remizovali zhodne 1:1.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Vranov nad Topľou 1:1 (0:0)

Góly: 80. Glemba – 49. Pohlod. Rozhodoval: Baláž. ŽK: Glemba – Pohlod, Jeleň, Karafa, Smolko. ČK: 78. Pohlod (po 2ŽK).

Zostava + striedania MFK Dukla: Černák - Môťovský, Chromek, Rusňák, Skačan (55' Kobzoš) - Rubint, Korčok, Glemba - Králik, Jedlička (55' Pažout), Stacho

U 15-ka Dukly v prvom polčase mala viac z hry, často bola na polovici súpera, ten však veľmi dobre bránil a nepúšťal našich chalanov do šancí. Po prestávke v úvodných minútach začali byť aktívnejší mladí Vranovčania a ujali sa prekvapivo vedenia. Potom chceli tesný náskok udržať, hrali vyslovene defenzívne, plány im narušila v samom závere červená karta pre ich strelca gólu Pohloda a krátku početnú výhodu sme v poslednej minúte pretavili napokon do zaslúženého vyrovnávajúceho gólu, postaral sa oň Samuel Glemba.

Remízu s Vranovom nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„V tomto zápase nám najviac išlo o správnu reakciu na zápas v Ružomberku, čo hlavne v prvom polčase bolo vcelku dobré, mali sme oveľa viac z hry, v podstate sa hralo len na polovici súpera, no ťažko sme sa presadzovali proti jeho prehustenej obrane, keďže sme potrebovali hrať rýchlejšie. Cez polčas ako keby prišlo uspokojenie hráčov, na čo sme ich upozorňovali, a Vranov využil svoj úvodný tlak na strelenie gólu. Od tohto momentu sa ešte viac sústredil na defenzívu, mali sme to veľmi náročné, snahu naším hráčom nemožno uprieť, a aj keď sme cítili, že v tomto zápase máme na to ho vyhrať, nakoniec sme radi aspoň za vyrovnanie v poslednej minúte. Remíza je vzhľadom na fakt, že do šancí sme sa nedostávali, asi spravodlivá.“

Žilina – Košice 5:0, Prešov – Ružomberok 1:0, Jupie – Michalovce 2:2.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U15-ka v sobotu 2. apríla o 10.00 hodine doma na umelej tráve areálu Štiavničky a sily si zmeria v derby s Jupie FŠMH Banská Bystrica.

V tabuľke nadstavby o titul patrí Dukle ôsma priečka s dvoma bodmi, rovnaký počet bodov má aj siedme Jupie, my však máme jeden zápas k dobru. Na čele je Ružomberok s desiatimi bodmi o skóre pred Michalovcami a Prešovom. Vranov je šiesty s piatimi bodmi.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Vranov nad Topľou 1:1 (1:1)

Góly: 33. Page – 22. Urbánek. Rozhodoval: Bulla. ŽK: Page – Urbánek.

Zostava a striedania MFK Dukla: Noga – Palenkáš, Bednarčík, Illéš (36' Kostúr), Lichý (36'  Hajdúch) – Štefanovský (45' Fuchs), Debnár, Ferenc, Vidhold – Šinský (36' Čupka), Page

Štrnástka Dukly nastúpila oproti predchádzajúcemu stretnutiu trochu s obmeneným kádrom, ale v prvom polčase sa dostávala pod tlak a napokon z neho aj inkasovala gól v 22. minúte, keď sa presadil a využil našu chybu v obrane Urbánek. Na tento moment zareagovali naši hráči správne a pred prestávkou sa im podarilo vyrovnať, postaral sa o to najlepší strelec tímu a útočník Jakub Page. Do druhého polčasu nastúpili traja noví hráči Dukly, ale výraznú zmenu nepriniesli. Hostia boli lepší, takže cenný je pre nás aj získaný bod.

Remízu našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Oproti poslednému zápasu sme dali šancu ďalším hráčom, ktorí hrávali menej. Súper nás od prvej minúty dostal pod tlak. Nedokázali sme sa vyrovnať hlavne s ich rýchlymi hráčmi. Po hrubých chybách v našej defenzíve sa súper zaslúžene ujal vedenia. Nám sa síce podarilo do polčasu vyrovnať, no bohužiaľ to bolo z našej všetko. Za takýto výkon sme si nezaslúžil ani bod, lebo Vranovčania boli počas celého zápasu lepší, až na krátke pasáže v prvom polčase.“

Žilina – Košice 2:2, Jupie – Michalovce 2:0, Prešov – Ružomberok 2:2.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ odohrá štrnástka Dukly najbližší duel v sobotu 2. apríla12.00 hodine na domácich Štiavničkách v areáli na umelej tráve a hostí tam v derby Jupie FŠMH Banská Bystrica.

V tabuľke nadstavby o titul patrí našej štrnástke Dukly šiesta pozícia so štyrmi bodmi, Vranov je ôsmy, získal dva body. Lídrom je práve náš najbližší súper Jupie s trinástimi bodmi.