Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Proti Popradu ideme potvrdiť tri body zo Žiliny do tabuľky pravdy
A tím / MFK Dukla (PR) / 25.03.2021

Proti Popradu ideme potvrdiť tri body zo Žiliny do tabuľky pravdy

Náš tréning vo Zvolene (R. Bielik)

Náš tréning vo Zvolene (R. Bielik)

Našich futbalistov banskobystrickej Dukly čaká v sobotu 27. marca prvý zápas na jar, ktorý odohráme na prírodnej tráve a už v opätovnom dočasnom domovskom stánku vo Zvolene. Privítame posledný Poprad a hráči sa vynasnažia aj bez chýbajúceho kapitána Polievku potvrdiť tri body zo Žiliny.

Popradčania sú beznádejne na poslednom mieste v tabuľke druhej futbalovej ligy bez šance posunúť sa na priečku, ktorá by im zaručila záchranu v tejto súťaži. Hoci sa ešte nevie, či sa z nej bude vypadávať, keďže sa nerozbehli treťoligové súťaže pre pandémiu koronavírusu. Každopádne Podtatranci nemajú čo stratiť. Prídu si k nám schuti zahrať, čo si dobre uvedomujú všetci hráči Dukly, vrátane útočníka Lukáša Laksíka:

„Povinná jazda to určite nebude. Vieme všetci, kde sa nachádza Poprad, no my sa na tento zápas musíme pozerať ako na každý iný. Celkovo je druhá liga ťažká súťaž, nemôžeme v nej nikoho podceniť. Popradčania nemajú čo stratiť, budú určite bojovať. My si s tým musíme dať rady a vyhrať zápas. To nás všetkých zaujíma, nič iné viac.“

Lukáš v predchádzajúcom zápase v Žiline po vyliečení si menšieho zranenia zasiahol do hry na posledných päť minút a tréner Varga s ním už môže počítať aj na vyššiu minutáž. „Na 99,5 % som zdravotne v poriadku. Na sto percent to ešte povedať nemôžem, ale hádam je to už v pohode,“ dodal náš vysoký útočník, odchovanec Dukly.

Popradčania prehrali v druhej lige sedem zápasov v rade. Naposledy vyhrali v decembri v 15. kole prekvapujúco v Košiciach 1:0. Poriadne tak prekvapili favorita. A to je i výstraha pre náš tím, že tohto súpera z poslednej priečky rozhodne nemôžeme podceniť. Stredopoliar Banskej Bystrice Gabriel Snitka nám pred sobotňajším duelom povedal:

„Často bývajú zradné tieto zápasy, keď pricestuje súper, ktorý nemá čo stratiť. Môže hrať uvoľnene, ale v prvom rade to bude záležať od nás, ako k tomu pristúpime. V prvom rade by sme chceli potvrdiť tri body z vonkajšieho zápasu v Žiline. V podstate až keď vyhráme doma, tak sa budú počítať do tabuľky pravdy. Nálada je dobrá, zmenili sme ihrisko, trénujeme už na prírodnej tráve. Takže sme plní očakávania. Verím, že potvrdíme svoju kvalitu a získame tri body.“

Naši hráči celý týždeň trénovali na prírodnej tráve, presedlali z umelej. Vyskúšali si aj trávnatý povrch na štadióne vo Zvolene, k čomu Snitka ešte dodal:

„Po umelej tráve je cítiť rozdiel. Každý rok po zime táto situácia nastane, takže čím najskôr si na to musíme zvyknúť. Myslím si, že ten týždeň tréningu na prírodnej tráve do zápasu s Popradom je dostatočný.“

Duel 22. kola 2. futbalovej ligy medzi MFK Dukla Banská Bystrica a FK Poprad má výkop na zvolenskom štadióne v sobotu 27. marca o 14.30 hodine. Stream môžete sledovať na našom YouTube kanáli MFK Dukla TV. V tabuľke je náš tím na prvom mieste s dvojbodovým náskokom pred druhým Liptovským Mikulášom, kam zavítame o týždeň neskôr na ´bielu´ sobotu 3. apríla.

Vo štvrtok bolo vyžrebované aj 5. kolo Slovnaft cup-u (Slovenského pohára) vo futbale. Banskobystrická Dukla privíta doma KFC Komárno. Presné miesto, dátum i čas tohto duelu náš klub ešte upresní. Predbežne sú stanovené termíny tohto osemfinále pohára na stredu 7. apríla.

FOTOGALÉRIA Z TRÉNINGU VO ZVOLENE (Patrik Chytilek):