Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • U lídra chceme natiahnuť sériu bez prehry aj s podporou fanúšikov
A tím / MFK Dukla | BBonline.sk / 29.09.2023

U lídra chceme natiahnuť sériu bez prehry aj s podporou fanúšikov

U lídra chceme natiahnuť sériu bez prehry aj s podporou fanúšikov
A-mužstvo MFK Dukla Banská Bystrica čaká stretnutie 9. kola Niké ligy na ihrisku lídra tabuľky AS Trenčín.

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica ťahajú v lige 7-zápasovú sériu bez prehry. Body zbierajú najmä vonku, keď na ihriskách súperov vyhrali posledné tri zápasy a na cestách ešte neprehrali. V poslednom vonkajšom zápase sa im podarilo zdolať vtedajšieho lídra zo Žiliny. O niečo podobné sa pokúsia aj v sobotu, keďže opäť budú hrať na umelej tráve prvého celku tabuľky, ktorým je tentokrát AS Trenčín. „Pozeráme sa na seba. Do každého zápasu ideme s tým, že chceme získať tri body, nebude to výnimka ani v Trenčíne. Máme za sebou dobrý týždeň, postup v Podkoniciach, trénovali sme ako vždy, takže ideme do Trenčína dobre naladení,“ uviedol po piatkovom predzápasovom tréningu Martin Rymarenko.

Trenčania ťahajú 5-zápasovú šnúru bez prehry, pričom v posledných troch kolách bodovali naplno. Na čele tabuľky majú 3-bodový náskok pred druhou Podbrezovou, tretia Dukla stráca na lídra 4 body. „Trenčín hrá na umelej tráve, čiže celý týždeň sme sa pripravovali na tomto povrchu, ale myslím si, že nám to nebude robiť problém. V Žiline sme dokázali, že nám to môže sedieť, ale vieme, že je to ich výhoda, že tam hrajú rýchlo. Sú veľmi silní dopredu, ale aj kompaktní vzadu. Pred sezónou zmenili trénera, čo sa odzrkadľuje. My sa ale sústredíme na seba. Ideme ukázať to, čo chceme hrať my,“ povedal smerom k sobotňajšiemu duelu Rymarenko, ktorému sa na ihriskách súperov darí, keď skóroval v Michalovciach, Dunajskej Strede aj Žiline.

Spomedzi hráčov trenčianskeho AS to zatiaľ najviac sype dvojici RashRahimIbrahim - NjegošKupusović, obaja skórovali v doterajšom priebehu ligovej sezóny 4-krát. O gól viac má na konte kapitán Dukly Róbert Polievka, ktorý vedie tabuľku ligových kanonierov spolu s Petrom Kováčikom z Podbrezovej. Trenčania vyhrali všetky tri svoje doterajšie domáce ligové zápasy. Hráčov Dukly tak čaká veľmi náročná úloha, v ktorej by im ale mohli pomôcť fanúšikovia spod Urpína. „Registrujeme, že robia ďalší výjazd. V Žiline sme mali domáce prostredie, takže verím, že to tak bude aj teraz,“ reagoval Rymarenko. Zraz fanúšikov, ktorí chcú vycestovať do Trenčína, je naplánovaný na 13.30 h, následný odchod zo Štiavničiek na 14.30 h. Cena výjazdu je 20 €.

Kvality súpera si je vedomý aj tréner Dukly Michal Ščasný: „V každom zápase sme pripravení obrať súpera o body. Čaká nás veľmi kvalitný súper, však je aj líder súťaže. Hrajú naozaj vynikajúco, sú pripravení po kondičnej, silovej, rýchlostnej stránke, po taktickej takisto. Majú výborných futbalistov, takže nás čaká ťažká robota. Z Trenčína išiel stále rešpekt, lebo individuality mali vždy. Za ich súčasnými výsledkami stojí jednoznačne robota trénera Iliju Stolicu, dal to dokopy, sú disciplinovaní, čo tam posledné roky vôbec nebolo. V organizácii hry v ofenzíve aj defenzíve vidno jeho rukopis.“

Kormidelník Dukly stále nemôže počítať so zraneným útočníkom Davidom Depetrisom. „Bol na kontrole u doktora, ale bez sona či CT-čka, čiže len podľa pocitov sa nemôžeme riadiť. Každopádne, dva týždne netrénoval, takže je mimo a budúci týždeň musíme poriešiť, čo ďalej,“ ozrejmil MichalŠčasný, piatkový meninový oslávenec.

Hoci Jakub Považanec už s mužstvom trénuje druhý týždeň, na zápasovej súpiske proti Zlatým Moravciam sa ešte nemohol objaviť. Lodivod Ščasný opísal aktuálnu situáciu, ktorá platila v piatok dopoludnia: „Administratívne záležitosti ešte včera dotiahnuté neboli, dnes ráno takisto nie. Športový manažér Feri Kunzo s generálnym riaditeľom Jankom Roháčom robia všetko pre to, aby to bolo čo najskôr dotiahnuté. Česká strana to odsúhlasila, teraz záleží na slovenskej, aby tie papiere dali dokopy. Takže čakáme na to, či Kubo Považanec bude môcť zasiahnuť do zápasu.“

Stretnutie 9. kola Niké ligy medzi AS Trenčín a MFK Dukla Banská Bystrica má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 30. septembra o 18.00 h.

Tabuľka Niké ligy pred 9. kolom

#

 

KLUB

Z

V

R

P

G+

G-

RG

B

1

 

AS Trenčín

8

6

1

1

18

10

8

19

2

 

FK Železiarne Podbrezová

8

5

1

2

17

9

8

16

3

 

MFK Dukla Banská Bystrica

8

4

3

1

16

11

5

15

4

 

MŠK Žilina

8

5

0

3

17

13

4

15

5

 

FC DAC 1904 Dunajská Streda

8

4

2

2

13

7

6

14

6

 

ŠK Slovan Bratislava

7

4

2

1

12

9

3

14

7

 

FC Spartak Trnava

8

3

3

2

13

10

3

12

8

 

MFK Ružomberok

8

2

3

3

10

14

-4

9

9

 

MFK Skalica

8

2

1

5

7

9

-2

7

10

 

FC Košice

8

2

1

5

5

15

-10

7

11

 

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

8

0

2

6

5

13

-8

2

12

 

MFK Zemplín Michalovce

7

0

1

6

5

18

-13

1