Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Proti Púchovu s cieľom odčiniť zaváhanie z minulého kola
A tím / MFK Dukla (PR) / 08.04.2021

Proti Púchovu s cieľom odčiniť zaváhanie z minulého kola

Z tréningu v Kremničke

Z tréningu v Kremničke

Naši futbalisti banskobystrickej Dukly v tomto týždni okrem pohárového duelu s Komárnom absolvovali aj pravidelné tréningy pred súbojom 24. kola druhej futbalovej ligy vo Zvolene. Privítame tam MŠK Púchov, ktorý aktuálne okupuje siedmu priečku.

Naše mužstvo spod Urpína hostí v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene Púchovčanov, ktorí majú na jar bilanciu dve výhry, tri remízy a dve prehry. Vonku odohrali tri duely, remizovali v Bardejove, vyhrali v Komárne a prehrali v Bratislave s rezervou Slovana. V minulom kole hrali doma a podľahli Dubnici 0:1. Aktuálne tak majú na svojom konte dve prehry v rade, tretiu by neradi zaknihovali.

Dukla podľahla v uplynulom kole v Liptovskom Mikuláši rovnako z nášho pohľadu výsledkom 0:1, avšak napravila si chuť postupom do štvrťfinále Slovnaft cup-u (Slovenského pohára) po bezgólovej remíze v Senci s Komárnom a úspešnom penaltovom rozstrele. Obranné rady nám fungujú dobre, náš krajný obranca Lukáš Migaľa sa na sobotňajší zápas s Púchovom teší:

„Chceme predviesť dobrú hru a dosiahnuť ešte lepší výsledok. Uvedomujeme si, že v tejto súťaži je každý zápas náročný. A je jedno proti komu hráme. Púchov je veľmi nevyspytateľný. Má dobre vyskladaný tím. Myslím si, že príde do Zvolena hrať na brejky. Verím, že sa nám podarí streliť nejaký rýchly gól. Súper by tak viac otvoril hru a mohli by sme pridať ďalšie. Chceme ukázať svoju kvalitu na ihrisku a odčiniť zaváhanie z minulého kola. Radi by sme sa vrátili na miesto, kde chceme byť.“

Otázny bude aj terén vo Zvolene, na ktorom sa počas chladných pracovných dní odohrali dva pohárové zápasy. A to aj v snehovej chumelici. „Verím, že terén bude dobrý. Ak by aj nebol, nemôžeme sa na to vyhovárať, pretože pre obe mužstvá je vždy taký istý. Musíme sa s tým vysporiadať,“ podotkol Migaľa.

Lukáš je jedným z najvyťaženejších hráčov Dukly na ihrisku. Odohral celý duel v Liptovskom Mikuláši a jeden polčas v Senci proti Komárnu. Neprekáža mu to, k čomu patrične dodal:

„Vždy je lepšie hrať zápasy. V nich nadobudne hráč dobrú zápasovú kondíciu. Viac mi to pomáha, keď hrám, než iba trénujem. Verím, že víťazstvo v pohári nás nabudilo na sobotu a zvládneme to proti Púchovu.“

V Senci v rámci osemfinálového duelu Slovnaft Cup-u dostal dostatočný priestor na ihrisku aj stredopoliar Viktor Tóth. Zapísal si plnú minutáž a je odhodlaný zasiahnuť aj do ligového stretnutia v sobotu. Pred ním nám povedal:

„Ideme ako do každého jedného zápasu, teda s cieľom zvíťaziť, inak tomu nie je ani teraz. V prvom rade sa však chceme pozerať sami na seba. Nemôžeme hľadieť na to, čo ide robiť súper. My chceme hrať náš vlastný futbal. Pokiaľ presadíme na ihrisku to, čo my chceme, tak nemusíme sledovať to, čo chce robiť Púchov a prispôsobovať sa mu. Oni sa musia prispôsobovať nám.“

V posledných dvoch stretnutiach (ligový + pohárový) sme síce v riadnom hracom čase nedostali loptu medzi tri žrde, ale opečiatkovali sme ich dovedna až päťkrát! Tóth k tomu vraví:

„Je to aj o šťastí. Niekedy to padne, inokedy nie. Máme dosť strelcov v tíme, ktorí dali už množstvo gólov. Ja verím, že v správnej chvíli to príde. Na tréningoch nám to funguje. V zápase je to i o šťastí, že to musí padnúť. Príde to vtedy, keď to má prísť. Verím, že sa v sobotu presadíme.“

Duel s Púchovom sa začína v sobotu 10. apríla o 16.00 hodine vo Zvolene a my budeme pritom. Ponúkneme vám stream na našom youtubovom kanáli MFK Dukla TV. Držte nám palce!

Vo štvrtok vyžrebovali aj dvojice štvrťfinálových duelov Slovnaft Cup-u (Slovenského pohára). Stretnutia sú na programe v utorok a stredu 13. a 14. apríla, všetky budú vysielané naživo na na Futbalnet TV a v RTVS. Naša Dukla sa stretne s atraktívnym mužstvom z Fortuna ligy DAC Dunajská Streda. Hrať budene vo Zvolene, keďže sme dostali výhodu domáceho prostredia. Zápas sa odohrá v stredu 14. apríla o 13.30 hodine.

FOTOGALÉRIA (Radoslav Bielik):