Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Preview: Žilinčanom sa chceme vyrovnať bežecky, vštepiť im našu hru
A tím / MFK Dukla (PR) / 14.10.2022

Preview: Žilinčanom sa chceme vyrovnať bežecky, vštepiť im našu hru

Robo Polievka zo zápasu v Žiline

Robo Polievka zo zápasu v Žiline

Našich futbalistov banskobystrickej Dukly čaká v sobotu 15. októbra o 18.00 hodine duel 14. kola Fortuna ligy, v ktorom si zmerajú sily v derby s MŠK Žilina. Nastúpia na domácom štadióne SNP Štiavničky a aj vy môžete byť pritom. Duklička potrebuje vašu podporu.

Žilinčania sú v tabuľke o jednu priečku pred nami na šiestej pozícii s náskokom troch bodov. V prípade výhry by sme sa bodovo na tohto súpera dotiahli, čo je nepochybne motiváciou pre všetkých hráčov Dukly.

„Prezentovať sa musíme poctivou defenzívou, tak ako doteraz. Žilinčania majú rýchle kraje, ktoré sú nebezpečné. Často si menia miesta po celom ihrisku, to je podľa mňa ich veľká zbraň. My vieme, že smerom hore máme silu, len sa potrebujeme dobre pripraviť aj bežecky, kondične a myslím si, že by sme mohli uspieť,“

- prezradil nám pred derby stretnutím obranca MFK Dukla Ľuboš Kupčík, ktorý v Žiline pôsobil pred vyše dvadsiatimi rokmi, keď tam išiel do juniorského družstva odkiaľ ho tréneri mužov vytiahli do A i B tímu. Aktuálne však nemá z tábora nášho súpera obzvlášť podrobnejšie informácie, k čomu náš stopér dodal:

„Poznám Maťa Kuciaka, je v Žiline asistentom trénera. Hral som s ním v Podbrezovej, ale žiadne informácie som nečerpal. Pozeráme videá a vieme, čo asi budú Žilinčania u nás hrať. Pripravujeme sa na to poctivo.“  

Ľuboš Kupčík v popredí na fotografii

V Žiline pôsobil pred viac než dvoma rokmi náš asistent trénera Mário Auxt. Prostredie i súpera veľmi dobre pozná. V našom tohtotýždňovom rozhovore okrem iného povedal:

„V lete nastala v Žiline zmena na poste trénera. Trošku sa tam vniesol iný vietor, iný spôsob. Nie je to však až taká výrazná zmena od toho času, ako som odišiel. Príchodom nového kouča chcú byť dnes Žilinčania trošku viac priamočiari, dať do hry i nový systém. Avšak princíp v posúvaní mladých hráčov do kádra A tímu zostal nemenný. My sme už so Žilinou v tejto sezóne na jej pôde hrali. Vieme čím nás zaskočili. Myslím si, že máme silu na to, aby sme boli v tomto sobotňajšom zápase úspešní.“

Žilinčania po výhrach v Ružomberku a doma s Liptovským Mikulášom remizovali pod Dubňom s Trenčínom a prehrali v Dunajskej Strede. Banskobystrický tím z posledných deviatich duelov (vrátane pohárových) prehral iba dve stretnutia (s prvým Slovanom a druhou Trnavou). Na Žilinčanov si teda Duklisti trúfajú, čo dokumentuje svojimi slovami aj náš kapitán Robo Polievka:

„Vieme, že Žilina má mladé a behavé mužstvo, ktoré má dlhé roky zaužívaný svoj systém. Vieme teda, čo nás asi čaká v sobotňajšom zápase. Ja pevne verím, že súperovi vštepíme našu hru a práve naším systémom ho dokážeme doma zdolať.“

Počas tohto týždňa sme rozdali takmer 900 vstupeniek zdarma žiakom základných a stredných škôl v Banskej Bystrici. Chceme tak priviesť i mladých fanúšikov Dukly na štadión. Prilákať ich chcú samozrejme dobrými výkonmi aj naši futbalisti. Robo Polievka k tomu vraví:

„Posledné naše výkony a ani výsledky neboli zlé, aj keď sme naposledy s Trnavou prehrali. Myslím si, že mužstvo šliape dobre a hráči si zaslúžia divácku kulisu, teda aby bolo fanúšikov na tribúnach čo najviac. Vždy sa hrá potom každému lepšie. Pevne verím, že si v sobotu na štadión nájde cestu čo najviac ľudí.“

Robo Polievka v popredí na fotografii

Vstupenky na sobotňajší derby duel 14. kola Fortuna ligy MFK Dukla B. Bystrica – MŠK Žilina (čas výkopu o 18.00 hodine, štadión SNP Štiavničky) si môžete zakúpiť online, ponúkame vám priamy link: VSTUPENKY MFK DUKLA.

Cena vstupenky na hlavnú krytú tribúnu je 8 eur, na vedľajšiu nekrytú tribúnu 6 eur. Dôchodcovia nad 65 rokov, deti do 15 rokov a ZŤP si môžu uplatniť zľavu 50 percent.

Fyzický predpredaj vstupeniek prebieha tradične pred stretnutím v piatok 14. októbra od 16:15 do 19:15 hod. na štadióne SNP Štiavničky (pokladňa od Europa SC) a v deň zápasu budú od 16:00 hodiny otvorené 4 pokladne (od Europa SC).

Vzhľadom na fakt, že sa pred stretnutiami pri čakaní na prechod cez turnikety na hlavnú tribúnu v smere od parkoviska tvoria rady, prosíme fanúšikov, aby využívali aj turnikety na opačnej strane hlavnej tribúny v smere zo Švermovej ulice. Platí to predovšetkým pre tých, ktorí majú zakúpené vstupenky do sektorov A3 a A2

Tešiť sa môžete i tentoraz na TOMBOLU a hodnotné ceny. Napríklad dres a šál MFK Dukla či 50€ poukážky do Angels Baru a reštaurácie Čierna Ovca. Oplatí sa prísť, futbalisti chcú vyhrať a vyhrať môžete aj Vy!